Severokorejská KCST

Debata o projektech dalších, drobnějších kosmických agentur
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Lynx »

Tak to opravdu stojí za pozornost. Video dokonale podněcující vlastenectví a hrdost na úspěchy tohoto skvělého Kima. No a co teprve audio. Komentátorka přesně vyladěna těsně přes orgasmem :lol:
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Lynx »

Ve čtvrtek 11.2. v 02:30 UT se třetí stupeň rakety Unha 3 a ISS minuli na vzdálenost 80 km. Předchozí den ráno to bylo podobné.
http://tass.ru/kosmos/2656369
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od fretka323 »

Tak to je síla... ISS sice obíhá v průměru o 30-50 km níže, ale i tak.
Naposledy upravil(a) fretka323 dne 13.2.2016 19:21, celkem upraveno 1 x.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Agamemnon »

mám takú otázku... zo zvedavosti... nechcem nikoho uraziť ani nič... ale...

vy aj premýšľate pred tým ako postnete niečo do tohto threadu? lebo začínam mať pocit, že polovica ľudí v tomto threade vôbec nepremýšľa a správa sa ako bulvár... a napíše tu čokoľvek, len aby to znelo čo najbombastickejšie...
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od fretka323 »

Jestli je to na mě - chtěl jsem upozornit že možnost náhodného střetnutí s ISS tu kvůli jiné výšce není (zatím), ale stejně je to šílené, že se už podruhé ten stupeň tak přiblížil. Pravda, mohl jsem si ten příspěvek odpustit.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Agamemnon »

to bolo skôr na ten príspevok predtým a na reakciu na to video, čo je na predch. strane...

80 km je obrovská vzdialenosť... v takej vzdialenosti od iss preletí každú chvíľu niečo...

varovanie na nasa ide, keď sa niečo blíži na +-2km vo verikálnom smere a +-24km v horizontálnom smere... objekty, ktoré sú ďalej... sa vo vzťahu k iss ignorujú (monitorujú sa, samozrejme, ako všetko na orbite)

navyše... sa tváriť akože unha urobila niečo strašné teraz... lebo je vo vzdialenosti 80 km od iss... kvôli americkým, ruským a európskym stupňom sa už museli robiť reálne DAM (tj. niečo prišlo fakt blízko k iss)

takisto tí vojaci... netreba to preháňať... je to vojenský štát, so štartom z vojenského kozmodrómu... to nič nehovorí o tom, že je to vojenský štart (o čom samozrejme nikto nepochybuje, ale z iných dôvodov ako je štart s vojakmi okolo)...
ak by to tak bolo... tak jason-3 je vojenská misia... štarty ľudí a nákladu k iss sú vojenské misie... msl/curiosity bola vojenská misia (živo si teraz predstavujem, ako curiosity so svojim laserom ostreľuje marťanské ciele :P)
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Lynx »

Agamemnon píše:to bolo skôr na ten príspevok predtým a na reakciu na to video, čo je na predch. strane...

80 km je obrovská vzdialenosť... v takej vzdialenosti od iss preletí každú chvíľu niečo...

varovanie na nasa ide, keď sa niečo blíži na +-2km vo verikálnom smere a +-24km v horizontálnom smere... objekty, ktoré sú ďalej... sa vo vzťahu k iss ignorujú (monitorujú sa, samozrejme, ako všetko na orbite)

navyše... sa tváriť akože unha urobila niečo strašné teraz... lebo je vo vzdialenosti 80 km od iss... kvôli americkým, ruským a európskym stupňom sa už museli robiť reálne DAM (tj. niečo prišlo fakt blízko k iss)

takisto tí vojaci... netreba to preháňať... je to vojenský štát, so štartom z vojenského kozmodrómu... to nič nehovorí o tom, že je to vojenský štart (o čom samozrejme nikto nepochybuje, ale z iných dôvodov ako je štart s vojakmi okolo)...
ak by to tak bolo... tak jason-3 je vojenská misia... štarty ľudí a nákladu k iss sú vojenské misie... msl/curiosity bola vojenská misia (živo si teraz predstavujem, ako curiosity so svojim laserom ostreľuje marťanské ciele :P)
No tak reakce na video byla zcela adekvátní tomu, co se tam odehrálo a nevidím důvod, proč bych se u něčeho tak přiblblého nemohl vyjádřit tak, jak jsem se vyjádřil. Jestli má někdo problém s tím, že jsem se navezl do milovaného vůdce a urazil milovanou hlasatelku, tak je to jeho problém :-)

A ta zmínka o 80 km byla prostě jen informace, nic víc. Navíc se zdrojem. Tak o co jde.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od MaG »

Já myslím, že v tomto tématu je to zcela v pořádku. To video je fakt strašně propagandisticky namluvený a to jak Kim hladí trapně tu raketu škoda mluvit. Zápisníčky a podobně... už jsem dlouho neviděl větší debilitu a jak správně poznamenal přispivatel, jediný důvod to sem dát je to, že tam je aspoň vidět ta raketa a družice.

Takže za mě jsou korektní jak příspěvek s videem, tak reakce, která mi přišla vtipná a na místě. Myslím, že v tak kontroverzním tématu se ještě bavíme celkem k tématu a na úrovni :-)
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Agamemnon »

ja som o kimovi ani o moderátorke nič nenapísal... len o vojakoch a reakciách na nich...
a potom k bulvárnej správe o 80 km
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 133
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: Severokorejská KCST

Příspěvek od Lynx »

Agamemnon píše:ja som o kimovi ani o moderátorke nič nenapísal... len o vojakoch a reakciách na nich...
a potom k bulvárnej správe o 80 km
No dobrá, tak tedy nešlo o nadšenou moderátorku, ani o šíleného diktátora. Ale ani u zmínek o vojácích kolem nevidím nic závadného, co by pisatelé neměli zmiňovat, případně z toho mít legraci. A pokud se týče konkrétně KCST, tak tam je na místě opravdu trochu jiný přístup, než který bychom volili u jakékoliv jiné agentury. Tohle je diskusní fórum, nikoliv konference odborníků. Jasně, je potřeba dodržovat určité mantinely, ale ty v tomto případě určitě překročeny nebyla.

No a pokud jde o tzv. "bulvární zprávu o 80 km".... Nechápu tu bulvárnost. Opět - je to tady diskusní fórum. Ať pátrám sebevíc, nedokážu najít na suchém konstatování faktu nic bulvárního. Třeba nevím, že 80 km blízkost mezi stupňem a ISS není nic divného. Znamená to tedy, že se o tom nesmím zmínit? Totéž pokud bude hodně divoký start třeba Delta IV Heavy. Budu v šoku, co to bylo za ohnivé divadlo. A hned to sem napíšu. Přitom vše v normálu. Někdo z uživatelů fóra bude reagovat a vysvětlí, o co jde. Slova o bulváru nebo o tom, že lidé při psaní příspěvků nepřemýšlí, jsou zbytečná. :krčící rameny:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“