Ares I-X

Sem patří diskuse o všech modelech družic, sond a raket z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Ares I-X

Příspěvek od Dugi »

Název modelu: Letový experiment Ares I-X

Obrázek

Měřítko: 1:144
Autor: Alfonso X. Moreno
Rozložitelný model: Ne
Rozsah: 5 stránek A4
Další použitý materiál: nic, pouze papír
Doba lepení: +/- 6 hodin
Obtížnost modelu: ???
Rozměry (š x d x v): 5 x 5 x 70 cm
Download: zde

Netrvalo to zase tak dlouho a přidávám sem svůj další výrobek. Tentokrát jsem sáhl po raketě, která letěla pouze jednou a ve vzduchu ji už asi nikdy neuvidíme – Ares I. Raketa je vyvedena v barvách, které na sobě měl letový experiment Ares I-X. Stavba rakety není těžká, jsou to vlastně většinou jen spojené prstence a válce. Navíc si autor Alfonso X. Moreno dává opravdu záležet na návodech, které kromě obrázků opatřuje i krátkými informacemi, které při práci oceníte. Za tyhle návody opravdu klobouk dolů. Z Alfonsovy dílny jsem už vytvořil raktoplánovou sestavu a do budoucna se chystám i na další zajímavé kousky. Ale na to je ještě dost času. Teď už vzhůru na fotky modelu rakety Ares I-X.

Kompletní sestava:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ani u tohoto modelu moje sbírka neskončí. Brzy se pustím do dalšího modelu a i tentokrát to bude raketa. Už mám rakety americké, ruské, nebo chcete-li sovětské. Co nám chybí? Ano, Evropa. Není proto těžké vymyslet, co bude mým dalším modelem. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Ares I-X

Příspěvek od digiart »

Dugi super práce :klaní se: , chystám se pustit do Sojuzu je to celkem na 25 str. A4 to bude asi mazec :).
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Ares I-X

Příspěvek od Greene »

Nad tímhle dílem jsem ztratil trpělivost :-D Tohle mi nešlo vůbec udělat:
Obrázek
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ares I-X

Příspěvek od Dugi »

Musíš ten kruh podlepit tvrdým papírem (třeba čtvrtkou, nebo kartonem) a chlopně nechat nepodlepené, pak tam ten kruh snadno vsuneš - válec se podle něj vytvaruje a chlopně se ohnou samy. Pak už stačí jen použít lepidlo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: Ares I-X

Příspěvek od Greene »

Chytré,to by mě ani nenapadlo. Díky
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ares I-X

Příspěvek od Dugi »

Není zač, stačí se ozvat ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
groupb
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 104
Reputace: 37
Registrován: 10.3.2016 23:23
Re: Ares I-X

Příspěvek od groupb »

Rada pro všechny kdo se pokusí lepit papírové roury.
Obrázek

My to s kamarády děláme takto :
Předem zapomeňte na pracné vystřihování chlopní.
Slepíte si základní válec. Rozmyslíte si, co na kterou stranu přijde nalepit dál. Tam, kde by měly být chlopně vlepíte papírový pásek, kde si předem ve středu uděláte rysku tužkou a narýhujete. Po nalepení teprve nastříháte. Někdy stačí jen nastříhat, někdy musíte udělat trojuhelníčky. Ohnete je směrem ven. Ze silného papíru - z nějaké krabice (nesmí to být karton, tedy vlnitá lepenka) vystřihnete dvě kolečka na zpevnění. Do jednoho si uděláte ve středu otvor.
To s tím otvorem doporučuji vlepit do místa, kde jsou ty nové chlopně. Prostě opřete rouru o podložku a to kolečko tam napěchujete vařečkou či jiným podobným speciálním modelářským zařízením.
Na druhou stranu vlepíte to druhé kolečko. K tomu se vám bude hodit ta díra v tom horním.
Takto si připravíte všechny části rakety. Pokud je to třeba, obarvíte si chlopně odpovídající barvou. No a pak to slepíte dohromady. Výsledek je kupodivu velmi pevný.

Obrázek

a ještě jsme vymysleli jak na stojánky raket.
Koupíte v elektropotřebách
Obrázek

obrousíte čísla, natřete barvou můžete doplnit štítkem
Obrázek

no a nakonec, pokud máte ve spodní řásti rakety to kolečko z kartonu bez díry si tam uděláte malou a našroubujete jí na stojánek. Hotovo.
Udrží to i takové hovado, jako je Ares ;)
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Papírové modely“