Co musi mit dite v knihovne?

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky

Co musi mit dite v knihovne?

Příspěvekod Petjo » 22 kvě 2017, 13:54

Dobry den,
mohl bych se zeptat na „topten“ knizek pro maleho prcka? ..., aby to bylo alespon trochu fundovane a ctive, spis formou pribehu nez encyklopedie? V prvni tride precetl Kriticke momenty kosmonautiky(trochu strasidelne:) a Martana – obe jsou skvele. Ted chodi do druhe tridy a „Vesmirne vyzvy“ spis valcuje „Star Wars“ (anim.) Ted zacal cist „Vesmirni kolumbove“ od KP, ale trochu nuda, ac je to obsahem idealni kniha (spise novinar a politik – nez fyzik a spisovatel:). Zkusili jsme „Kosmonautiku za oponou“ a ta se cte zatim opravdu dobre(von Braun). Je fanouskem SpaceX, tak myslite, ze je mozne zkusit uz Elona Muska? ...bohuzel nejsem z oboru, ac knihy ctu rad:)
Petjo
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček

Re: Co musi mit dite v knihovne?

Příspěvekod Edemski » 22 kvě 2017, 14:02

Okna vesmíru dokořán? I když už tam budou staré věci, ale jako základ pro "druháka..."?
Edemski
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Dugi » 22 kvě 2017, 14:11

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. Přiznám se, že když jsem si přečetl, co Tvůj syn zvládá ve svém věku, spadla mi čelist. Opravdu klobouk dolů. já osobně bych třeba doporučil Poklady kosmonautiky od Tomáše Přibyla. Jsou tam nádherné vložené materiály, které simulují např. noviny atd. Je to kniha, která má další úroveň poznávání. Pokud máš fantazie, dokážeš synovi s pomocí těchto materiálů přenést atmosféru té doby.
------------------------

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

Příspěvekod Petjo » 22 kvě 2017, 14:39

Edemski píše:Okna vesmíru dokořán? I když už tam budou staré věci, ale jako základ pro "druháka..."?

...zkusime. To je preci uplny zaklad, ktery jsem ja cetl, kdyz jsem se ucil na fyziku pred 20-ti lety. Precetl beze me Jirkuv vesmir (Lucy Hawking) a bez zvlastni odezvy. O vesmiru jsem mu koupil nejakou obrazkovou knizku z DK(Vesmir).
Petjo
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček

Příspěvekod Amper » 22 kvě 2017, 16:30

Hele a ma o to vlastne nejaky zvlastni zajem ? Druha trida je pomerne malo tak aby jsi neprepalil zacatek. Ja mam teda dve holky (10 a 13) takze je to mozna tim ale obe nejvic bavi neco akcniho - rovery a rakety (Falcon je hodne vdecnej :-D ) coz vetsina knizek o kosmonautice zrovna nesplnuje. Knizky od Hawkingu jsou super ale prece jen me to prijde spis pro starsi deti.

My otcove mame dost casto pocit ze dite by si melo uzivat toho co my jsme nemohli. Kdyz maj ty moznosti ze. Ale deti nas dost casto maji tak nejak na haku :-D a stejne si delaj co je bavi. Sranda je ze treba moje holky bavi technicke veci vcetne letectvi a kosmonautiky vic nez nektere kluky kolegu programatoru (ale stejne me prijde ze malo :-D )
Amper
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod laik » 22 říj 2017, 18:55

Mě třeba jako dítě hodně bavil Rozum do kapsy, odkud si dodneška pamatuju vesmírný sondy a jejich první mise k planetám naší soustavy.

Malá encyklopedie letectví byla taky moje oblíbená. Ale na netu o ní není ani zmínka...
laik
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník

Příspěvekod matej » 23 říj 2017, 06:26

laik píše:Mě třeba jako dítě hodně bavil Rozum do kapsy, odkud si dodneška pamatuju vesmírný sondy a jejich první mise k planetám naší sou...

Tak to súhlasím na 100%. :palec nahoru:
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel

Zpět na Knihy