Kosmonautika za oponou - Stanislav Kužel

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky
Odpovědět
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Kosmonautika za oponou - Stanislav Kužel

Příspěvek od MilanSpace »

Zajímá vás kosmonautika? Pak si tohle nenechte ujít...

Obrázek
Tuhle knížku byste si jako milovníci kosmonautiky neměli nechat ujít. Podává totiž informace o zákulisí kosmonautiky, a to zasvěceně i poutavě. A o jaké knize že je řeč? Jmenuje se Kosmonautika za oponou a napsal ji Stanislav Kužel. Co se v ní dočtete?
Kniha Kosmonautika za oponou je rozdělena do čtyř částí: Souboj konstruktérů, Kosmické nehody a katastrofy, Zvítězili nad vesmírem a Hvězdné Amazonky. První část začíná na konci 20. let minulého století v Německu a nabízí mimo jiné pohled na tehdejší aktivity Wernhera von Brauna, jehož cílem byl sice od začátku Měsíc, ale cesta vedla přes práci pro německou armádu... Další kapitoly jsou věnovány rozvoji kosmonautiky v Rusku a v USA, kam, jak známo von Braun po válce zamířil.
Další části knihy, jak už jejich názvy napovídají, jsou věnovány průběhu, pozadí i příčinám významných nehod při dobývání kosmu, zásadním úspěchům člověka ve vesmíru a ženám, které zásadně promluvily do kosmického výzkumu. Dodejme, že všechny části knihy jsou bohatě doplněny fotografiemi a věnují se z velké části životním příběhům aktérů pilotované kosmonautiky.
Více na http://www.slasti.cz/cz/zajima-vas-kosm ... e-ujit.php

Vydal: Radioservis
http://www.radioteka.cz/detail/CRo_adm_ ... -za-oponou
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Kosmonautika za oponou - Stanislav Kužel

Příspěvek od Meybe »

Upřímně řečeno jsem od této knihy čekal trochu více. Ve skutečnosti jsem se nového nedozvěděl téměř nic a známá fakta popisovaná v knize jsou někdy nepřesná. Trochu tedy mate samotný název knihy. Navíc jsem nabyl dojmu, že autor není nestraný a snaží se v knize skrytě nadržovat sovětům. Nicméně musím uznat, že pokud by podobná kniha vyšla tak před 30 lety, byla by asi dost šokující. Jenže nevyšla a tak v podstatě jen opakuje již známá fakta a proto dávám pouze slabší hodnocení :-)
https://www.databazeknih.cz/knihy/kosmo ... nou-262941
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Volynov
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 0
Registrován: 6.10.2017 16:14
Re: Kosmonautika za oponou - Stanislav Kužel

Příspěvek od Volynov »

Byla to moje první kniha o kosmonautice a mohu ji pro začínající nadšence doporučit!
Kdo chce uspět v budoucnosti, musí poznat minulost.
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Vesmírné války

Příspěvek od MilanSpace »

Shodou okolností jsem zrovna včera odevzdal recenzi na novou knihu Stanislava Kužela "Vesmírné války", která bude věnována tématice vesmírné špionáže a zbrojení v kosmickém prostoru.
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3262
Reputace: 4016
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné války

Příspěvek od Vaclavik »

MilanSpace píše:Shodou okolností jsem zrovna včera odevzdal recenzi na novou knihu Stanislava Kužela "Vesmírné války", která bude věnována tématice vesmírné špionáže a zbrojení v kosmickém prostoru.
Trošku zbytečná práce, nic totiž v blízké době nepřekoná Karla Pacnera a jeho knihu Kosmičtí špioni. Praha : Albatros, 2005 – špionáž proti raketám a špionáž z vesmíru. – ISBN 80-00-01686-9. Standa Kužel je pohádkář bez znalostí nových skutečností, vychází z dogmat 80. let a strašně moc věcí si přibarvuje a vymýšlí, to je vidět i na jeho přednáškách.

Odpovědět

Zpět na „Knihy“