Kosmonautika za oponou - Stanislav Kužel

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky

Kosmonautika za oponou - Stanislav Kužel

Příspěvekod MilanSpace » 18 lis 2015, 19:18

Zajímá vás kosmonautika? Pak si tohle nenechte ujít...

Obrázek
Tuhle knížku byste si jako milovníci kosmonautiky neměli nechat ujít. Podává totiž informace o zákulisí kosmonautiky, a to zasvěceně i poutavě. A o jaké knize že je řeč? Jmenuje se Kosmonautika za oponou a napsal ji Stanislav Kužel. Co se v ní dočtete?
Kniha Kosmonautika za oponou je rozdělena do čtyř částí: Souboj konstruktérů, Kosmické nehody a katastrofy, Zvítězili nad vesmírem a Hvězdné Amazonky. První část začíná na konci 20. let minulého století v Německu a nabízí mimo jiné pohled na tehdejší aktivity Wernhera von Brauna, jehož cílem byl sice od začátku Měsíc, ale cesta vedla přes práci pro německou armádu... Další kapitoly jsou věnovány rozvoji kosmonautiky v Rusku a v USA, kam, jak známo von Braun po válce zamířil.
Další části knihy, jak už jejich názvy napovídají, jsou věnovány průběhu, pozadí i příčinám významných nehod při dobývání kosmu, zásadním úspěchům člověka ve vesmíru a ženám, které zásadně promluvily do kosmického výzkumu. Dodejme, že všechny části knihy jsou bohatě doplněny fotografiemi a věnují se z velké části životním příběhům aktérů pilotované kosmonautiky.
Více na http://www.slasti.cz/cz/zajima-vas-kosm ... e-ujit.php

Vydal: Radioservis
http://www.radioteka.cz/detail/CRo_adm_ ... -za-oponou
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
 
Příspěvky: 394
Registrován: 02 zář 2010, 19:12
Bydliště: Pardubice

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron