Knihy

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky
Odpovědět
k3nNy
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2015 20:48
Knihy

Příspěvek od k3nNy »

Zdravím!
Rád bych poprosil o par tipu na knížky o kosmonautice. Ať už životopisy významných konstruktérů, astronautů apod tak třeba i knihy o historických úspěších i neúspěších kosmonautiky. Nejvíce mě zajímá období kolem "Moon race" ale rád si přečtu i vše zajímavé z pozdější doby.
Přece jen je dnes k dispozici tolik knih a času málo, že si rád nechám poradit kvalitní literaturu.

Díky!
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Knihy

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru. Jsem rád, že se u nás zaregistroval nový uživatel a doufám, že se ti tu bude líbit. :palec nahoru:

Knihám se věnujeme v celé jedné sekci, najdeš ji tady. A pokud máš zájem o životní osudy astronautů, tak určitě nesmíš vynechat seriál Vesmírné osudy, který vychází na našem blogu. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
k3nNy
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 6.2.2015 20:48
Re: Knihy

Příspěvek od k3nNy »

Díky moc a zaroven se omlouvam sekci "knihy" jsem nejak zahadne prehledl ....dukladne prolistuju ;)

Serialy mam přečtene už skoro všechny a musím říct, že především Vesmírné osudy a Kritické momenty kosmonautiky bych si jednou rád odnesl domu z dobrého knihkupectví, přece jen mé výtisky svázane pomocí naší "techniky" v kanceláři nejsou tak důstojné jak by si tyto skvěle napsané seriály a příbehy zasloužili :) I díky těmto seriálům jsem se začal aktivněji zajímat o kosmonautiku (i presto, ze me to fascinovalo od malicka), proto ted scháním knížky, pac se bojím co budu cist az je doctu vsechny :)

Dík!
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Knihy

Příspěvek od Dugi »

Nemáš se za co omlouvat. Jsi na fóru nový a vláken je tu hodně, takže se vůbec nic neděje. Časem tam tohle vlákno přesunu taky, ať je to všechno na jednom místě.

Vai, autor obou seriálů, bude mít jistě radost, až si přečte, jak se ti jeho díla líbí. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Knihy

Příspěvek od vai777 »

To je fakt, radost mám obrovskou, pořád mě překvapuje, že to někoho baví číst! :o
Díky za pozitivní slova, možná se jednou třeba KMK na pultech objeví...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Knihy

Příspěvek od Malky »

KMK bych si rozhodně koupil, nestačil jsem se divit, co všechno se dělo... Člověk ví o těch největších katastrofách, ale i spousta 'menších' je neméně zajímavá. Tak doufám že jednoho dne se dočkáme! :)
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Knihy

Příspěvek od vai777 »

Snažíme se, co to jde, bohužel v Česku je spíš zájem o sebrané recepty z netu v podání Ládi Hrušky, než o úzce zaměřenou literaturu faktu. Ale flintu do žita ještě neházíme, možná se něco v blízké budoucnosti vyvrbí. ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Knihy

Příspěvek od fretka323 »

Trochu odbočím od tématu. Nedávno, se někde v nějakém vlákně rozjela menší debata o knížce "Soyuz - owners' Workshop Manual" někdo (už si nevzpomínám kdo) říkal, že už má objednáno a těší se. Mohl by mi prosím ten "někdo" napsat, jestli je ta kniha dost dobrá? Plním právě na eBayi košík a právě tuto knihu tam mají.
E// Tak kupovat to nebudu (viděl jsem poštovné na eBayi za knížku i jiné věci co jsem chtěl a na aliexpressu knížka není), ale názor by mě pořád zajímal.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Knihy

Příspěvek od vai777 »

To jsem byl já. ;)
Upřímně - mám z OWM Soyuz trochu rozporuplné pocity. Kapitoly o historii lodi a potažmo sovětského pilotovaného programu jsou dost polopatoidní a sem tam se najde i chybka. Naproti tomu popis systémů je docela podrobný, občas až moc. Pokud chceš výborný (a vyrovnaný) popis jak systémů, tak historie, doporučuju tuhle knihu. Její nevýhodou je rok vydání 2003, logicky tam nenajdeš údaje o řadě TMA-M, nicméně jinak je to opravdu pokladnice faktů o nejpoužívanější konstrukci kosmické lodi.
Jinak - na nákup knih doporučuju BookDepository, je tam poštovné zdarma a poměrně slušné ceny. Sám odtamtud nakupuju minimálně jednu knížku měsíčně :) Nevýhodou je trochu delší doba doručení - u mě to je cca 11-12 dní, ale jinak hodně slušný eshop.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Knihy

Příspěvek od fretka323 »

Já bych radši popis systémů, tak se ještě rozhodnu. Každopádně informace o obchodu s knihami se určitě hodí, díky.
Klidně mne oslovujte Radim.

Odpovědět

Zpět na „Knihy“