Kosmonauti na pokraji smrti (Karel Pacner)

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Kosmonauti na pokraji smrti (Karel Pacner)

Příspěvek od Wopat »

Obrázek

Od Gagarinova letu se stali kosmonauti nefalšovanými hrdiny doby, ovšem málokdo domýšlel rizika, která podstupují – dokud se neobjevily zprávy o mimořádných potížích během jejich výprav, což obě velmoci studené války nerady přiznávaly. Tito lidé vstupovali na půdu naprosto neprozkoumanou, stávali se doslova pokusnými králíky. Autor odkrývá chvíle, kdy kosmonautům hrozilo smrtelné nebezpečí, a oni ho ohromným úsilím úsilím a improvizací zvládli, ale i tragédie, kterým se nedalo zabránit.

Nakladatelství: PLUS
Datum vydání: 02/2018
ISBN: 978-80-259-0785-6
počet stran: 424

Myslím, že o této nové knize na fóru ještě nepadla zmínka. Pokud ano, špatně hledám a můj příspěvek nechť Dugi smaže nebo přesune. Už jste to někdo četli? Já teď bohužel dlouhodobě nejsem v ČR, tak to nemůžu ani prolistovat v obchodě. Hned jak jsem na to poprvé narazil se mi ale vnukla myšlenka na porovnání s Kritickými momenty kosmonautiky.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Kosmonauti na pokraji smrti (Karel Pacner)

Příspěvek od tonda »

Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonauti na pokraji smrti (Karel Pacner)

Příspěvek od Vaclavik »

Knihu jsem zatím nepřečetl, ale ten přebal mě teda dostal :(
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonauti na pokraji smrti (Karel Pacner)

Příspěvek od Adhara »

Počúvam ju ako audioknihu, som asi v polovici. Rozoberá podrobne politickú situáciu, ale aj minulosť a pozadie života astronautov a kozmonautov. Samotné tie momenty, kde sú na pokraji smrti, by som si vedela predstaviť popísané aj podrobnejšie, takto tvoria len menšinu knihy. Ale inak som spokojná. Dajú sa tam sem-tam nájsť nové detaily aj pre tých, čo už majú o tejto téme čo-to načítané.

Odpovědět

Zpět na „Knihy“