44. díl - Duben 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
44. díl - Duben 2013

Příspěvek od Dugi »

Ani čáry a kouzla Filipo-jakubské noci nezabrání tomu aby vyšel nový díl Vesmírných výzev. Ten dnešní už nese pořadové číslo 44 a já se jen připitomněle usmívám když si uvědomím, kolik dílů už máme za sebou a kolik času uplynulo od dílu prvního. A taky kolik věcí se za tu dobu událo.
Duben byl na události opravdu bohatý. Máme celkem pět velkých témat (premiéra Antaresu, Bion-M, ruský EVA, stavba kosmodromu Vostočnyj a let Grasshopperu) a k tomu ještě 10 krátkých zpráv! Těch mělo být původně jen sedm a je k tomu i docela pěkná historka.
Během včerejšího odpoledne jsem dostříhal VV a říkal si, že je zítra, tedy dnes, už jen nahraju na Stream. Ale večer se uskutečnil první motorický let SpaceShipTwo. Váhal jsem, jestli to tam mám ještě vložit, což by znamenalo překopat celou druhou polovinu videa. Nakonec jsem to odsunul k ledu s tím, že SpaceShipTwo není úplná kosmonautika a tak to tam být nemusí. Ano, byla to spíše taková osobní lež, kdy jsem omlouval svou lenost. Ale osud tomu chtěl jinak. Přišla totiž zpráva o ukončení činnosti dalekohledu Herschel a absenci takové informace ve videu bych už "neokecal". Přitom jsem si vzpomněl, že jsem do krátkých zpráv nedal zmínku o objevu Keplera a rázem jsem věděl, že teď už do videa budu muset opravdu sáhnout. A když už jsem se v něm tedy vrtal, přihodil jsem tam i SpaceShipTwo, čímž délka videa nakynula o celou minutu. Renderování trvalo skoro dvě hodiny a pak už bez kontroly rovnou na Stream. Tak snad ve videu nebude žádná střihová chyba a bude se vám to líbit.



Minulý díl si do této chvíle pustilo 3 632 diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 44. díl - Duben 2013

Příspěvek od Wopat »

Výborný díl! :palec nahoru: Zase tolik událostí, že si to člověk uvědomí, až když vidí celkový souhrn.

Na tento výborný pořad, jsem narazil zhruba před rokem a to úplnou náhodou. Úchvátil mě natolik, že jsem se hned podíval na všechny jeho starší díly a objevil i Dobývání vesmíru, které jsem taky musel hned zkouknout. Což nebyl jednoduchý úkol, protože už byly pořady na světě více než dva roky. Byl to pro mě úžasný objev, protože jsem přesně tento typ pořadů v naší zemi postrádal. Při sledování jednoho dílu mě jedna zpráva natolik zaujala, že jsem musel zjistit, jestli se tedy na tom diskuzním fóru, které zde bylo stále uváděno, dozvím víc. Jaké bylo mé překvapení, když jsem objevil fórum plné zajímavých informací s hromadou příjemných lidí ochotných odpovědět na jakékoliv otázky. Od té doby jsem tady denně a mé obzory se značně rozšířili. A nejen to...

Díky! :tlesk:

PS: Jen tak pro zajímavost jsem si teď pustil první díl VV a musel jsem se smát :lol: Ten úvod se, Dugi, nedá srovnat s tím, co vypouštíš do světa teď.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 44. díl - Duben 2013

Příspěvek od Dugi »

Tak to mám fakt radost. nejen za to, že se ti líbí tenhle díl, ale i za celou tu "cestu", kterou jsi nám tady popsal. Mám z toho fakt radost. Nesmírně mě těší, že mají tahle videa takovou moc. To se pak člověku do jejich výroby hned víc chce. :)

Jinak k tomu prvnímu dílu - budeš se divit, ale i já si ho z nostalgie tak dvakrát do roka pustím. A říkám si: "Bože můj, tak takhle to celé začalo." VV jsou totiž starší než fórum (o pár týdnů). A ten první díl? No děs běs. Hudba žádná, grafika nulová ... joj tomuhle se zkrátka říká "doba kamenná" :lol: :lol: :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“