PlanetáriumFest 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Dugi »

PlanetáriumFest 2013 je nesoutěžní přehlídkou všech typů pořadů vhodných k projekci v planetáriu a pořadů s astronomickou nebo přírodovědnou tématikou. První ročník festivalu proběhne v neděli 24. března ve Hvězdárně a planetáriu J. Palisy VŠB-TU v Ostravě u příležitosti „Dne planetárií“ a navazuje na loňský bezejmenný nultý ročník festivalu. Postupem času se budou informace o festivalu objevovat na této adrese.
Před pár dny jsem od organizátorů dostal mail s nabídkou, zda bych neměl zájem o promítání svých videí na tomto festivalu. Po kratší konverzaci jsme se dohodli na tom, že jim pošlu 4 díly Vesmírných výzev, tak aby z nich vznikl cca. 50 minutový blok.

A jelikož jsem člověk zvědavý, rozhodl jsem se, že se vydám na tu 250 km dlouhou cestu z Jihlavy do Ostravy a osobně se na festivalu ukážu.
A tak si říkám, jestli by nechtěli přijít i další členové našeho fóra, kteří v tomto regionu žijí. Napadá mě třeba vai777, nebo KitFisto, ale klidně mohou přijít i další. Sešli bysme se, pokecali, mrkli na nějaká videa, dali si třeba oběd a zase bysme se rozdělili. Kdyžtak dejte vědět. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Greene »

To je bohužel neděle :( :(
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Fidas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 111
Reputace: 0
Registrován: 21.1.2013 14:34
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Fidas »

No já na VŠB-TUO studuji, tak bych tam rád zašel, ale nevím jestli stihnu včas dojet. :( O víkendech bývám doma (Jižní Morava)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Dugi »

Uvidíš, jak budeš stíhat. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od vai777 »

Zatím na neděli nic nemám, tak snad mi do toho nic nevleze ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Dugi »

Super :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Dugi »

Tak mám tu časový harmonogram celého festivalu - neděle 24. března.

14:00 - 90 let nebe na Zemi – zahájení festivalu, úvodní slovo
14:10 - Království prstenců – pořad v nafukovacím planetáriu (vhodný od 12 let)
14:30 - Dominik v mesačnom cirkuse – pořad pro děti od 7 let (Krajská hvězdáreň a planetárium M. Hella, Žiar nad Hronom) - kinosál
15:00 - Vesmírné výzvy – 4-dílné pásmo filmových novinek z kosmonautiky (Dušan Majer, Jihlava) - kinosál
16:00 - Pátranie v prachu červenej planéty (Krajská hvězdáreň a planetárium M. Hella, Žiar nad Hronom) - kinosál
17:00 - Hledá se Země (Štefánikova hvězdárna, Praha) - kinosál

Další informace zde.



Takže já bych to viděl následovně:
Sešli bychom se někdy kolem poledne, zašli někam na oběd - výběr místa ponechám na místních :-)
Před druhou bychom se přesunuli na festival, přičemž bychom se rozloučili asi po tom videu o Marsu, tedy kolem páté odpoledne a já bych odjel. Přecijen cesta z Ostravy do Jihlavy je dlouhá, tak ať domů dorazím v nějakém rozumném čase. :-)

Zatím se jako jediný ozval vai, který by mohl mít čas. Fidas by chtěl, ale o víkendech v Ostravě nebývá. Znovu tedy opakuji - pokud by se našel ještě někdo, kdo by se k nám na těch zhruba 5 hodin chtěl přidat, ať se ozve. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od vai777 »

Já s tím počítám, jen nevím, kam na oběd, v Ostravě se moc často nevyskytuju :-D
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od KitFisto »

Téma jsem si přečetl až teď :) Myslím, že co se týče termínu problém nemám, takže klidně půjdu.
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2013

Příspěvek od Dugi »

Super, to mě moc těší! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“