33. díl - Květen 2012

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Dugi »

A je tu další díl Vesmírných výzev. Ani tentokrát nebudete ochuzeni o pravidelnou dávku informací z kosmonautiky. Dneska se zaměříme na tři velká témata - let Dragona k ISS, kosmická loď Sojuz TMA-04M a družice Shizuku. Jelikož Dragon přistál před pár hodinami, měl jsem video předpřipravené a večer jsem do něj střihnul aktuální záběry. Snad se tedy bude divákům tohle více než devítiminutové shrnutí minulého měsíce líbit.



Kdo se zajímá o čísla, tomu sdělím, že minulý díl nasbíral dohromady 8 499 zhlédnutí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Greene »

Moc pěkný díl :palec nahoru: Raketa HIIA mi připomíná Ariane 5-dlouho se zapaluje motor prvního stupně a má podobné boostery :)
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Dugi »

Díky ;) .
Jen s tím rozdílem, že její boostery jsou mnohem menší.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od baranka »

Díky Dugi, konečně mám zase přehled. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Dugi »

Není zač, mám radost, že se pořad líbí. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Ondra
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Bydliště: Hluk
Registrován: 31.5.2012 20:28
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Ondra »

Super, jako vždy. Zajímalo by mě, kde seženeš vždycky všechny ty animace.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na naše fóru!
Mám vlekou radost, že se u nás zaregistroval nový uživatel. Doufám, že se ti tu bude líbit. :) Každého nováčka se vždycky ptám, jestli mu máme tykat, nebo vykat. Jak je to u tebe?

K dotazu - v první řadě děkuju za pochvalu. Mám radost, že se divákům moje práce líbí. A kde sháním animace? Všechno je z Youtube. Kde není k dispozici video, použiju fotky - ty hledám pomocí Googlu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Ondra
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Bydliště: Hluk
Registrován: 31.5.2012 20:28
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Ondra »

Ahoj, určitě tykat. :P
Právě že, už delší dobu sleduju tohle forum a informace, videa a obrázky na něm, no a jsem zvědavý odkud se berou. Občas se mrknu na NASA, nebo ESA, ale tam mi příjde, že těch věcí ohledně kosmu není tolik, kolik bych si přál, a místy jim i rozuměl :) .
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od Dugi »

Ono je to různé - třeba NASA dělá krásná videa prakticky ke všem misím. Velmi rychle se to naučili Japonci, pomalu se to učí Evropa a Rusko zatím jen nesměle nakukuje. Fotky a videa se dají najít na YouTube na oficiálních kanálech kosmických agentur, fotky pak na specializovaných webech (spaceflightnow.com atd.).
U nás na fóru se snažíme tyhle zajímavé informace hledat, přeložit do češtiny a v případě méně pochopitelných textů i přeložit do srozumitelné řeči, aby bylo jasné, o čem se to vlastně mluví. Snad se nám to daří. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 33. díl - Květen 2012

Příspěvek od tomas »

Moc pěkný díl. :palec nahoru: Opět bylo slyšet zlepšení hlasového projevu. Vím, že jsi psal o tom, jak tím namáháš hlasivky, ale výsledek stojí za to.

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“