29. díl - leden 2012

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
29. díl - leden 2012

Příspěvek od Dugi »

Od vstupu do nového roku sice už uplynul celý měsíc (bože, to to letí), ale Vesmírné výzvy vstupují do nového ročníku teprve teď. A kdo si pamatuje, co jsem avizoval za novinku pro rok 2012? Ano, jistě si vzpomínáte, že jsem sliboval přechod z již překonaného formátu videa 4:3 na širokoúhlých 16:9. Grafika zůstala zachována, ale myslím, že pořadu přechod na širokoúhlý formát prospěl. No ostatně, posuďte sami.
Dnes máme 3 velké reportáže - Dopadové testy lodi Orion, úhybné manévry ISS před kosmickým smetím a odlet/přílet Progressu ke stanici. Mimochodem, je to docela těžké dělat Vesmírné výzvy a myslet při tom na to, aby si diváci neřekli, že je to jen vývar z Dobývání vesmíru. Ale snad se to podařilo.



Na závěr ještě musím dovysvětlit, proč jsem ještě nezačal s rozesíláním DVD Vesmírné výzvy 2011, ačkoliv jsem avizoval, že s tím začnu do poloviny ledna. Důvody jsou ryze technické, ale doufám, že v nejbližších dnech se vše vyřeší a objednávky budu moci oficiálně spustit. Takže nebojte, na nikoho jsem nezapomněl ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 29. díl - leden 2012

Příspěvek od Lakely »

Pravda, změna formátu VV skutečně prospěla, vypadá to dobře. :) A taky jsem si říkal, co tam chceš dát, po maratonu Dobývání vesmíru, ale ono se toho i v lednu stalo poměrně dost a je tam více prostoru se rozvyprávět o některých podrobnostech, takže to dopadlo myslím perfektně. :) Asi ti teď dost lidí říká, proč vlastně uvádíš oba pořady, ale myslím si, že je VV třeba zachovat, protože jsme milovník plnohodnotných a vysvětlených zpráv, což jsou VV. Dobrý díl. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 29. díl - leden 2012

Příspěvek od Dugi »

Tenhle názor mají i lidi ze Streamu. Dobývání vesmíru by mělo být pro nejširší masy diváctva, aby jim tenhle pořad poskytl základní informace a ukázal jim, že kosmonautika je zajímavá.
Naopak Vesmírné výzvy mají být pořadem pro publikum kosmonautikou políbené. Diváci už leccos o problematice vědí, není nutné vše vysvětlovat dopodrobna a může se jít i do větších detailů. Myslím si, že současný formát vyhovuje všem a reakce diváků jsou zatím v drtivé většině pozitivní, čehož si nesmírně vážím.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 29. díl - leden 2012

Příspěvek od tomas »

:palec nahoru: . 16:9 tomu dodal šťávu. Je dobře, že se dostalo i na další témata, která se v DV neobjevila, jako třeba vypuštění Čibise.
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Re: 29. díl - leden 2012

Příspěvek od JNL »

Abych to řekl tak, tak mě je jedno celkem co sleduji hlavně, aby to bylo z oboru vesmír :-D jinak už se těším na dálší díl nejvíc se těším na ORIONA.
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
Uživatelský avatar
rebus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 149
Reputace: 0
Bydliště: Dačice
Registrován: 25.7.2011 16:40
Re: 29. díl - leden 2012

Příspěvek od rebus »

Jako vždy skvělé Dugi.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 29. díl - leden 2012

Příspěvek od Dugi »

Díky za reakci vám oběma ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“