24. díl - srpen 2011

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Dugi »

Končí prázdniny a zítra jdou děti i ti, kteří se dětmi už necítí být, znovu do školy. Ano, přelom srpna a září patří mezi mladšími ročníky mezi nejméně oblíbené části roku. I přesto se ale na tomto období dá najít něco pozitivního - máme tu nový díl Vesmírných výzev. Tentokrát již čtyřiadvacátý.
Čeká na vás čtveřice hlavních témat a stejný počet "krátkých reportáží". Hlavními tématy jsou - selhání trojice nosných raket, start sondy JUNO k Jupiteru, snímky sondy MRO, které možná dokazují tekoucí vodu a na závěr si dáme vesmírnou procházku dvojice ruských kosmonautů. Přeji vám příjemně strávených 9 a půl minuty. ;)



Pokud máte k aktuálnímu dílu nějaké připomínky, nebo náměty na vylepšení, neváhejte se ozvat. Konstruktivní kritika pomáhá zlepšovat. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Lakely »

No, Dugi, co ti k tomu říci. Pod každým novým dílem VV se začínám trochu opakovat. Opět se mi líbila část okolo sondy JUNO a detailnější popsání projektu a zbytek perfektně splnil svojí roli. :)
Stručně a jasně, jako vždy výborná práce, díky a těším se na další díl. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu, Lakely, jsem rád, že se ti moje dílo líbí a i do budoucna se budu snažit udržet nastavenou laťku. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Tano »

Koukám, že už je 24tý díl, tak to Dugi už máš zmapované přesně 2 roky událostí v kosmonautice. Tak to gratuluji. Nemohl jsem se sice trošku dopočítat jak to, že už Vesmírné výzvy slaví 2 roky a toto fórum je bude slavit až za necelé 2 měsíce, pak jsem zjistil, že první 2 díly jsi udělal v jednom měsíci a už mi to sedělo.
Jinak tento díl byl pěkný, ostatně jako vždy. Taková poslední věc na kterou bych se zaměřil by bylo vážně to rozlišení videi. V dnešní rozmazlené době HD ty videa působí zbytečně moc "skromně". Ale vím, že jsi psal, že to je otázka budoucnosti ;)
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Tommy »

Tano: on totiž Dugi začal s Vezmírnými výzvami ještě před vznikem tohoto fóra, proto ti to nevychází ;-)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu, Tano. je to skoro tak jak říkáš - první díl Vesmírných výzev jsem střihnul 10.10. 2009. Tenhle díl mapoval uplynulé září. Počínaje druhým dílem (mapoval říjen 2009) jsem začal zveřejňovat videa na přelomu měsíců. A jak sám dobře víš, naše fórum vzniklo 23.10.2009, tedy pár dní před zveřejněním druhého dílu.
Po HD stále po očku pokukuju. Tipuju, že na něj přejdu na přelomu let 2012/13. V té době by už měly být zdrojové soubory v drtivé většině v HD a i videoservery budou připraveny na mnohem větší objemy dat. Stream například má pořád velikostní limit 500 MB a do toho se v současné době vejdou vesmírné výzvy jen tak tak a to jsou jenom v SD (aktuální díl má například 433 MB).
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od tomas »

Opět výborný díl. :tlesk: Večer jsem nevydržel čekat, tak jsem hned ráno nažhavil stroj, abych se pokochal. Když si psal, že dáváš VV i na Stream, tak jsem se mrknul i tam. Fascinuje mě hledací engine Streamu, kdy i přesně zadaný název včetně čísla dílu má problém najít. Stalo se mi to už u více pořadů, které jsem hledal, takže je to jev na Streamu celkem běžný.
Nemá Stream nějaký bonus za sledovanost, že by Ti navýšili limit přes 500 MB, když máš okolo 8000 shlédnutí každého dílu ?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Dugi »

Žádné spešl služby od nich nevyužívám, jen každý nový díl vždycky umístí na hlavní stránku do kategorie Uživatelské video týdne - hlavně díky tomu mám tolik zhlédnutí a jsem za to Streamu hodně vděčný. Je pravda, že někdy jejich vyhledávač hledá trochu podivně. :Drbe se na hlavě:
Myslím, že časem ten limit navýší pro všechny. Jen tak cvičně jsem nedávno zkusil vyrenderovat FullHD video a 7minutový kousek měl přes 1,2 GB a to je dost slušná porce. I kvůli uploadování na internet. V současné době nahrávám Vesmírné výzvy 2 hodiny na YouTube a 2 hodiny na Stream. Takže vyšší objemy dat jsou prozatím problém z více důvodů. A navíc si myslím, že pro HD Vesmírné výzvy zatím nedozrál čas. Například zdrojové video vesmírné procházky ruských kosmonautů v posledním díle mělo rozlišení pouze 320 x 240 pixelů! Jedu jen v SD (720 x 576 pixelů) a i tam to vypadá ošklivě. Když si představím, že by se to mělo upscalovat na HD, tak si nedokážu představit, jaký hnus by z toho byl. Předpokládám ale, že během roku a půl by už měla být většina zdrojových videí ve větší kvalitě.
Ale pořád platí, že díl, který nahraju na přelomu ledna a února 2012 bude v širokoúhlém formátu 16:9 - dozrál na něj čas, protože většina zdrojových videí je právě v něm.

P.S. jinak těch 8 000 zhlédnutí/díl je hodně nadnesené - tolik má jen jeden díl. Ostatní se poslední dobou pohybují mezi dvěma a pěti tisíci.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Johnny
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 35
Reputace: 0
Bydliště: sever
Registrován: 8.3.2011 17:01
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Johnny »

Také jsem se už moc těšil hned jak jsem se dostal k PC tak jsem se podíval a zase se budu opakovat, ale jinak to nejde když to je na jedničku :palec nahoru: !Super! a už se těším na další díl :klaní se:
"Vesmír je kniha, kterou nikdo nedočte do konce"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 24. díl - srpen 2011

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu, moc si jí vážím. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“