Nová podkresová hudba pro Vesmírné výzvy

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy

Jaká hudba se má používat v seriálu Vesmírné výzvy?

Anketa končí za 08 kvě 2011, 14:58

Chtělo by to něco nového
0
Žádná hlasování
Jsem pro současnou melodii
4
100%
 
Celkem hlasů : 4

Nová podkresová hudba pro Vesmírné výzvy

Příspěvekod Dugi » 01 kvě 2011, 14:58

Vážení uživatelé,
Znovu se na Vás obracím s žádostí o radu. Vesmírné výzvy prošly na přelomu ledna a února velkou změnou grafiky. Při té příležitosti Lakely poznamenal, že se hudební podkres k novému designu příliš nehodí (trefné bylo přirovnání, že je to jako kdyby byl na notebooku CRT monitor). Sám uznávám, že mám totální hudební hluch, takže jsem si toho nevšiml.
Čas pokročil a já se snažil hledat nový hudební podkres – marně. Problém je v tom, že potřebujeme melodii nezatíženou autorskými právy – takové jsou hlavně na serveru freeplaymusic. Dalším požadavkem je délka – skladba by měla být pokud možno co nejdelší aby ve vidu bylo co nejméně přechodů mezi skladbami. Jsou to krizová místa, která mohou ve výsledku působit rušivě – čím je skladba delší, tím méně přechodů ve videu bude. Ideální stopáž je okolo pěti minut. A na závěr požadavek nejtěžší – skladba se musí k tématu seriálu hodit, musí mít takové to nepopsatelné „charisma“ a musí nahradit stávající hudbu. Bez mučení se přiznám, že se mi zatím nedaří žádnou takovou skladbu nalézt. A také proto vzniklo tohle vlákno. V něm budeme probírat vhodné kandidáty, kteří by připadali v úvahu. Nejprve ale musíme rozřešit základní otázku – chtěli byste změnit podkresovou hudbu v seriálu Vesmírné výzvy, nebo byste raději zůstali u současného stavu? Výsledek ankety pro mne bude při rozhodování mimořádně důležitý. Hlavní je, kolik dostane která možnost hlasů. Na hlasování máte týden. Já sám se do ankety zapojovat nebudu, rozhodování je tedy pouze na vás. Hlasování je NEVRATNÉ. Dobře si proto zkontrolujte, kterou možnost máte označenou, než volbu potvrdíte.
Pokud chcete, můžete po hlasování napsat i příspěvek, ve kterém vysvětlíte, co vás vedlo k volbě právě této možnosti. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 23442
Registrován: 23 říj 2009, 15:36
Bydliště: Jihlava

Re: Nová podkresová hudba pro Vesmírné výzvy

Příspěvekod Johnny » 01 kvě 2011, 16:06

hlasoval jsem pro současnou melodii, protože si nedovedu představit (podle toho co jsem už slyšel za hudbu) nic jiného místo dosavadního podkresu, ale nejsem proti změně k lepšímu. Takže o svém volném čase budu poslouchat a hledat hudbu co by se hodila k tématu a když na něco narazím, tak se určitě pochlubím. Mám sice hudební sluch, ale při výběru hudby záleží spíše na štěstí při hledání a zda se natrefí na tu správnou "pecku" co by tam sedla a krásně umocňovala a dokonale doprovázela obsah videa, ... I nejlepší film na světe by stal za prd kdyby k němu byla špatná hudba a naopak k "Esmeraldě" či jiné telenovele kdyby složil hudbu Ennio Morricone tak tomu ani dokonalý hudební skladatel nedodá tu šťávu a snímek se neprosadí. Hudbu mám moc rád, takže když na něco narazím ozvu se a když dopadne anketa pro změnu, tak aspoň přispěju nějakými návrhy (pokud teda na něco narazím)
"Vesmír je kniha, kterou nikdo nedočte do konce"
Uživatelský avatar
Johnny
Aktivní nováček
Aktivní nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: 08 bře 2011, 18:01
Bydliště: sever

Re: Nová podkresová hudba pro Vesmírné výzvy

Příspěvekod Tano » 01 kvě 2011, 19:09

Mě se současná melodie vždy líbila, takže já jsem hlasoval pro zachování současné. Pokud ale v anketě vyhraje současná melodie, klidně by jsme mohli udělat v budoucnu nějakou další anketu, kde by byly i jiné melodie i s tou současnou a tam bych hlasoval třeba i pro jinou lepší, pokud by byla lepší, ale jinak jak říkám, s nynější melodii nemám problém.
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
 
Příspěvky: 234
Registrován: 01 lis 2009, 10:31
Bydliště: Ostrava


Zpět na Vesmírné výzvy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník