19. díl - březen 2011

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
19. díl - březen 2011

Příspěvek od Dugi »

Ani na konci března nemůže chybět tradiční shrnutí uplynulého měsíce. Tentokrát přichází nový díl seriálu Vesmírné výzvy již po devatenácté. A na co se můžete těšit? Čeká nás mise STS-133, návrat tříčlenné posádky z ISS, přesun raketoplánu Endeavour na startovní rampu a na závěr úspěch sondy MESSENGER, která se usadila na oběžné dráze Merkuru. 4 „velkoformátové“ reportáže by už byly samy o sobě dost dlouhé, ale když k tomu přičteme ještě několik „krátkých zpráv“, vyjde nám ve výsledku doposud bezkonkurenčně nejdelší díl Vesmírných výzev v historii. Přesně 10 minut a 30 sekund. Nebo chcete-li 630 sekund. :)



Stejně jako u každého dílu budu skutečně velmi vděčný za vaše připomínky ke zlepšení. Stále jsem sice nesehnal vhodnou zvukovou stopu do podkresu, ale pracuju na tom. :oops: Nerozřešil jsem ani záhadu ohledně reprobeden, o které psal Tano. Ale kdoví, třeba už v příštím, jubilejním, díle bude vše jinak. Dvacátý díl je ještě daleko, teď si užijte březnový nášup. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 19. díl - březen 2011

Příspěvek od Tommy »

Tano nepsal o reprácích ale o kanálech :) Není třeba chyba někde v mikrofonu? :roll:

Jinak VV jako vždy :palec nahoru: ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 19. díl - březen 2011

Příspěvek od Dugi »

Tommy píše:Tano nepsal o reprácích ale o kanálech :) Není třeba chyba někde v mikrofonu? :roll:
To vyjde nastejno. Zvuk z levého kanálu jde do levého repráku (sluchátka) a u pravého je to analogické. Mikrofonem to být nemůže, nahráváme to pořád stejně. Spíš to bude někde ve střihovém programu. Možná už jsem našel cestu, která mne navede k cíli, ale zakřiknout to ještě nechci ;)
Tommy píše:Jinak VV jako vždy :palec nahoru: ;)
Díky za pochvalu, těší mne to. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 19. díl - březen 2011

Příspěvek od digiart »

Dugi jako vždy perfekní :klaní se: už se těším na další díl :palec nahoru: A přeji ti aby se povedlo vyřešit problém ze zvukem .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Vesmírné výzvy - zvuk vyřešen

Příspěvek od Dugi »

Mám tady jednu dobrou zprávu, která potěší asi hlavně Tana. Dneska jsem si totiž řekl, že tu záhadu okolo zvuku prostě vyřeším stůj co stůj. Tak jsem začal hledat chybu. Důkladně, krok za krokem jsem procházel všechny nastavení, posuvníky a ovládací tlačítka. Výsledek se nakonec dostavil a jak už to tak bývá, mohla za to drobná pitomůstka. Zjistil jsem, že posuvník u jednoho jezdce byl cca. o centimetr jinde, než měl být. Pravděpodobně jsem o něj někdy při střihu omylem zachytil myší a posunul ho jinam. Bohužel právě tento posuvník určoval prostorové rozložení zvuku. Za normálního stavu má být uprostřed, aby do levého i pravého kanálu šla stejná zvuková stopa. Ale v tomto případě byl ale "preferován" více levý kanál, který tak byl dominantní. Komentář byl slyšet i v pravém kanálu, ale jen opravdu velmi slabě (poměr levý x pravý kanál byl cca 83:17).
Jezdec jsem tedy posunul tam, kam patří, tedy do centrální polohy a doufám, že se už podobná situace opakovat nebude ;) .
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 19. díl - březen 2011

Příspěvek od Tano »

Skvělá zpráva. Příští díl už si vychutnám(-e) se vším jak má být :palec nahoru:
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 19. díl - březen 2011

Příspěvek od digiart »

:tlesk: Jsi šikula Dugi :palec nahoru:.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“