18. díl - únor 2011

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
18. díl - únor 2011

Příspěvek od Dugi »

Je tu další díl seriálu Vesmírné výzvy. Dnes se podíváme na události, které proběhly v nejkratším měsíci roku, tedy v únoru. Těšit se můžeme třeba na start mise STS-133, nebo ATV-2, ruský výstup do volného kosmu, či misi Stardust NExT. Video obsahuje i několik "krátkých zpráv".



Do videa jsem se pokusil zapracovat Vaše připomínky, za které jsem velice vděčný, zpětná vazby je mimořádně důležitá. Jak ale píšu "pokusil jsem se" - to znamená, že ne vždy se mi to podařilo. Abych byl konkrétní - Tanův návrh aby se v intru a při "krátkých zprávách" zvětšilo okno s obrazem na úkor pozadí problém nebyl, to bylo hotové prakticky hned.
Mnohem větší problémy ale nastaly při snaze realizoval Lakelyho připomínku, tedy vyměnit hudební podkres. Ač jsem se opravdu snažil tak se mi nepodařilo nalézt žádnou melodii, která by splňovala mé nároky. Svůj díl na tom jistě nese i to, že mám současnou skladbu naposlouchanou během desítek hodin, kdy jsem stříhal Vesmírné výzvy. Nakonec jsem tedy (ač nerad, že prozatím nevycházím vstříc) zachoval stávající podkres, ale svůj "boj" nezvdávám a budu hledat i dál. Pokud byste měli i vy nějaký tip, ozvěte se. Hlavní požadavky jsou - skladba musí být free, tedy nesmí se na nic vztahovat žádná vymahatelná autorská práva - ideální je pro tyto potřeby server freeplaymusic.com. Dalším důležitým faktorem je délka skladby, ta by měla mít minimálně 4 minuty. Důvod je prostý - čím méně často budu muset skladby slepovat do sebe, tím lepší bude výsledek. Pokud máte dát pod osmiminutové video pětiminutovou skladbu, napojujete ji jednou, u tříminutové skladby dvakrát a dvouminutovou musíte slepovat natřikrát - tím se ztrácí kvalita a diváka to ruší. A konečně poslední "požadavek", ten je asi nejsubjektivnější - melodie se musí k tématu "hodit".
Nedávno jsem se doslechl i o programech, které umí "vygenerovat" originální hudbu na základě algoritmů. TO by také mohla být cesta. Každopádně flintu do žita neházím. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 18. díl - únor 2011

Příspěvek od digiart »

Jako vždy perfektní práce :palec nahoru: ,moc se mi líbí Vesmírné výzvy a to logo to byl dobrý nápad a je dobře umístěné. Už se těším na další díl :palec nahoru: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 18. díl - únor 2011

Příspěvek od Tano »

V únoru jsme opravdu měli na co koukat, pořád se něco dělo. Skvělá práce Dugi, pouze jeden rušivý element jsem tam našel, ale to už jsme se minule bavili, že s tím asi nepůjde nic dělat a to ten, že se mi tvůj hlas ozývá pouze v levém sluchátku a hudba v obou. Při poslechu přes bedničky by to tak asi nevadilo, ale přes sluchátka to rušivé trochu je, ale jinak super díl, jak obsahově, tak zpracováním :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 18. díl - únor 2011

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. Co se zvuku týče tak je to skutečně záhada. Jak hudba tak i komentář mají shodný levý i pravý kanál. Každá zvuková stopa obsahuje obě podstopy - levou i pravou. Netuším, kde je problém, ale zkusím to vyřešit.
Mimochodem, když si pustíš nějaký starší díl, třeba rok strý - dělalo to taky neplechu, nebo je to až teď poslední dobou? :roll:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 18. díl - únor 2011

Příspěvek od Tano »

Náhodou jsem otestoval díl číslo 10 a tam je zvuk mluvení v obou sluchátkách.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 18. díl - únor 2011

Příspěvek od Dugi »

Tak to je potom skutečná záhada, protože pořád dělám videa stejným způsobem ... Ale jak jsem psal - zkusím se na to zaměřit a najít příčinu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 18. díl - únor 2011

Příspěvek od Tommy »

Tak jsem to také vyzkoušel přes sluchátka a musím dát Tanovi za pravdu - v pravém kanálu (sluchátku) tvůj hlas není slyšet, jen hudba... :roll: :Drbe se na hlavě:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“