17. díl - leden 2011

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
17. díl - leden 2011

Příspěvek od Dugi »

A je to tady. Jak jsem zhruba před měsícem, na přelomu let 2010 a 2011 sliboval, Vesmírné výzvy vstupují do své nové etapy. Číslování zůstává pořád stejné, dnes nás čeká již sedmnáctý díl. Co se ale změnilo je grafika. Dosavadní styl byl poněkud nudný a nezáživný. Po dlouhém ladění, vymýšlení mnoha nápadů, které nakonec skončily v imaginárním koši jsem se propracoval do fáze, ve které jsem už přestával řešit nosné věci, protože ty už byly vyřešeny a zabýval jsem se pouze drobnými nuancemi. Nový design jsem ladil s přestávkami několik týdnů. Původně jsem ho chtěl nasadit už před pár měsíci, ale nakonec jsem si to s ohledem na nutnou jednotnost chystaného DVD Vesmírné výzvy 2010 rozmyslel a nový design jsem si schoval až na nový rok.
Kromě vizuální změny je tu i změna obsahová. Doposud byly příspěvky řazeny chronologicky, nyní budou seřazeny podle zajímavosti a důležitosti. Ovšem asi největší změnou je zavedení tzv. Kosmonautiky v kostce. V každém díle bude zhruba uprostřed blok několika krátkých zpráv z kosmonautiky v uplynulém měsíci. O každém tématu jen pár větiček. V této rubrice dostanou prostor i menší témata, pro které nemá smysl vytvářet velkou reportáž. Je to vlastně podobný princip, který ve svých zprávách využívají velké televizní stanice.

Tolik tedy k technickým a obrazovým novinkám, které se od tohoto dílu stávají běžnou součástí našeho seriálu. V sedmnáctém pokračování se můžete podívat na ruský výstup z ISS, ale také na zásobovací loď Kounotori 2. Kromě toho v pořadu najdete i 5 „krátkých zpráv“.



Rád bych znal Váš názor na nový formát seriálu Vesmírné výzvy. Ať už jde o stránku vizuální, či obsahovou. Na obou frontách proběhly změny, tak neváhejte a komentujte. Díky předem za každý příspěvek, zpětná vazba je hodně potřebná. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: 17. díl - leden 2011

Příspěvek od Lakely »

No, sám za sebe musím říci, že přerod do nové fáze Vesmírných Výzev proběhl, lépe jak úspěšně. Grafika je hezkým doplňkem, který se vydařil, ale nejdůležitější je vždy obsahová stránka a i když sem se obával, že by mohlo dojít ke zkrácení těch velkých reportáží na úkor těch malých, tak musím říci, že velké zůstaly dál perfektně udělané a malé jsou perfektním příspěvkem, jež nám umožní zopakovat si i ty méně významné události a v dnešním díle to bylo odvedeno na jedničku.
Ještě se vrátím ke grafice. Je hodně povedená, jenže tady trošku nekamarádí s hudebním podkresem, teď si budu protiřečit, protože na jednu stranu, je hudební podkres tradicí, není až tak podstatný pro celek a mě se celkově od začátku zdá jako nenásilný a nerušící, ale s novým designem mi tam připadá trošku jako CRT monitor na Notebooku :-D Tedy, to je strašné vyjádření, ale určitě víš, jak to myslím.
Ale to je jen má poznámka a nic nemění na tom, že se přeměna povedla a já sem více, jak potěšený a spokojený :) Skvělá práce :palec nahoru:
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 17. díl - leden 2011

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za hodnocení. Co se hudebního podkresu týče tak tam je zásadní problém v tom, že mám od narození dar, kterému se říká totální hudební hluch :lol: (Tommy může s úsměvem na rtech zavzpomínat na zážitky z hudební výchovy na gymnáziu, když jsem dostal za úkol zpívat před celou třídou :-D).
Čili přiznám se bez mučení - zvukovou stránku Vesmírných výzev jsem neřešil, přenesl jsem ji z minula jaksi automaticky. A jelikož mám ten hudební hluch, nepřišlo mi to ani nijak divné, nebo rušivé.
V zásadě chápu jak to myslíš. Chtěl bych se proto zeptat i ostatních uživatelů jak celou záležitost vidí oni a zda by chtěli současný hudební podkres zachovat, nebo jestli by ocenili jeho změnu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 17. díl - leden 2011

Příspěvek od Tommy »

Dugi: na to se nedá zapomenout :lol:

Ale jinak v podstatě souhlasím s Lakelym, k takové moderní grafice by se opravdu víc hodil trochu modernější hudební podkres...

Jinak jako vždy super práce :palec nahoru:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 17. díl - leden 2011

Příspěvek od Tano »

Nová grafika se mě líbí. Začátek s tím logem je naprosto perfektní, to první video co se tam ale objeví bych rozšířil více, trošku mě tam ty létající čáry v pozadí rušily, nechal bych je tam, ale jen to okno pro film bych o kousek zvětšil.
Trošku jsem měl problém s tím, že hlas moderátora (nebo jak to říci :-) ) se mě ozýval pouze z levého sluchátka. Občas mi právě sluchátka blbnou a některá strana nejde, tak jsem pořád hýbal s dráty jestli to není sluchátkama :) . Pokud by to šlo příště dát na oba reproduktory asi by to bylo lepší, ale myslím si, že jsi měl pro to nějaký technický důvod.
Co se týká hudebního podkresu, tak s tím žádný problém nemám, schválně jsem se ještě jednou podíval jestli se ty čáry nepohybují nějak moc rychle oproti hudbě a je to v pořádku. Takže z mé strany jsem rád, že používáš stejnou hudbu, je pěkná.
Obsahově se mě to také líbí a jsem rád, že na konci dílu je znova, na co se můžeme v příštím měsíci těšit :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 17. díl - leden 2011

Příspěvek od Dugi »

Tano: I Tobě děkuju za hodnocení. ;)
Teď jsem se schválně podíval do střihového programu a zkontroloval jsem zvukovou stopu mého komentáře, abych měl jistotu. Ta zvuková stopa obsahuje data jak pro levý tak i pro pravý kanál - stejně jako ve všech předchozích dílech. Vše v tomhle směru zůstává při starém, nevím, kde je problém :krčící rameny:
Zvětšit okno není problém - v 18. díle už aplikuju tuhle změnu.

Co se podkresu týče tak zatím je to 2:1 pro změnu. Lakely a Tommy by podkres vyměnili, Tano by raději zůstal u stávající hudby. Ještě nechám vyjádřit další uživatele a pak začnu dumat nad výsledkem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“