100. díl - Prosinec 2017

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Dugi »

Vesmírné výzvy dospěly k mimořádně kulatému jubileu. Jelikož tento seriál vychází jen jednou za měsíc, je ke každému jubileu cesta 4× delší než třeba u Dobývání vesmíru. O to víc si ale pak takových kulatin vážím. K Vesmírným výzvám mám specifický vztah. Tenhle seriál jsem začal tvořit v září roku 2009 a byl to můj první vážný projekt věnující se popularizaci kosmonautiky. Vesmírné výzvy jsou tedy o několik týdnů starší než naše diskusní fórum!
Po osmi letech je tu tenhle seriál pořád i když se v průběhu let mnoho lidí bálo o jeho další osud. Hlavně v době, kdy jsem začal tvořit Dobývání vesmíru, měli diváci často strach, že se z Vesmírných výzev stane jen jakýsi slepenec z Dobývání. Všechny jsem tehdy uklidňoval, že k ničemu podobnému nedojde. Zatímco Dobývání cílí na širokou veřejnost, Vesmírné výzvy si i vzhledem k jejich stopáži pustí spíše lidé již s kosmonautikou seznámení. V tomto pořadu se můžeme věnovat všem událostem, které uplynulý měsíc přinesl včetně těch, na které se v Dobývání nedostalo.
Vesmírné výzvy prošly během více než osmi let hned několika změnami, přibylo třeba středové pásmo Kosmonautika v kostce věnované krátkým zprávám, pořad se rozšiřoval, takže ze sotva pětiminutového formátu je najednou půlhodinové video. Vesmírné výzvy mohou fungovat jako jakási kronika kosmonautiky, ve které se dají zpětně dohledat události daného měsíce. Zároveň však nepřímo fungují i jako ukázka toho, jak se za dobu osmi let změnily poměry v audiovizuální oblasti - ať už co do rozlišení zdrojových videí, nebo co se týče kvality počítačových animací.
Jsem moc rád, že stý díl vyšel právě na měsíc, kdy se toho událo tolik! Šest velkých témat vydalo na půl hodiny. Zároveň je stylové, že jubilejní díl může informovat o novinkách ve stavbě nejsilnější rakety současnosti - Falconu Heavy.



https://www.stream.cz/dobyvanivesmiru/1 ... sinec-2017

Minulý díl si zatím pustilo 2 681 diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Wopat »

Moc gratuluju k první stovce a těším se na druhou! Je neuvěřitelné, že už je to 8 let. Dodnes je to můj nejoblíbenější pořad na Streamu a nevynechal jsem jediný díl. Jen tak dál a mnoho sil a vytrvalosti do další tvorby! :klaní se:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Dugi »

Mockrát děkuju a na druhou stovku se už teď těším!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od MaG »

Tak dalo by se říct, že je to právě Dobývání vesmíru, z kterého vznikla komunita a blog, ne? Takže zasloužená oslava stovky s těmi nej kamarády :-)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Dugi »

Dobývání vesmíru vzniklo v době, kdy už fórum nějaký rok fungovalo.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od vai777 »

Velmi příjemná novoroční půlhodinka. Dugi, smekám před Tvou pílí. Jen velmi vzdáleně si dokážu představit, kolik práce a času výroba každého z Tvých pořadů zabere. Díky za ně! :klaní se:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu! Když se to rozloží do více dní, tak to jde. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10798
Reputace: 10170
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Pospíšil »

Dugi, gratuluji ti k tak příkladné vytrvalosti a píli s jakou tento seriál vytváříš už 9. rok.
Pustil jsem si pro srovnání 1., 50. a 100. díl a pokrok je mezi nimi jasně patrný.
Už jenom samotná stopáž postupně narostla skoro 10x.
1. díl - září 2009: 3:37
50. díl - říjen 2013: 12:31
100. díl - prosinec 2017: 29:36
O nárustu technické kvality, informačního obsahu a mluveného komentáře za těch 100 dílů ani nemluvě.

Takže, jen tak dál, ať tě to baví i dalších 100 měsíců s neutuchajícím nadšením a se stále větší a větší diváckou základnou. :palec nahoru:

Jo a prosímtě, zastav se na 30 minutách, nebo z dílu 200 už bude celovečerák! :-D
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za přání i za pochvalu. Což o to, já už bych to navyšovat nechtěl, ale vyřiď to hlavně Elonovi. Právě jeho projekty totiž nafukují většinu dílů :-D A když se podívám na kadenci v dalších letech ... :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
marek
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 92
Reputace: 0
Bydliště: Střední Morava
Registrován: 31.8.2012 14:28
Re: 100. díl - Prosinec 2017

Příspěvek od marek »

Také se připojuji ke gratulaci, pořad je úžasný :)
Už to tu zaznělo, ale velice se těšíme na ten 200. díl :)

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“