Vesmírné výzvy 2010

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Dugi »

Vážení uživatelé,
pomaloučku polehoučku se nám přibližuje konec roku 2010. Právě na přelomech let se lidé často zastavují a hodnotí. Ani naše fórum nebude výjimkou. Ale teď si možná říkáte, proč to sem píšu už teď?
Podle ohlasů na díly Vesmírných výzev to vypadá, že se seriál líbí, zatím jsem neslyšel žádnou kritiku a proto jsem dostal už někdy v dubnu nápad, že by nebylo od věci udělat sestřih z Vesmírných výzev. Po chvíli přemýšlení jsem se rozhodl, že nejlepší bude, když se bude jednat o roční sestřih. Přemýšlel jsem dál a zjistil jsem, že by 12 dílů Vesmírných výzev obstojně zaplnilo DVD. No a od tohoto nápadu už byl jen krůček k tomu nenechat si tenhle sestřih jen pro sebe, ale nabídnout ho všem, kdo by o něj měli zájem.
Nabízím Vám tedy možnost zakoupení DVD s názvem Vesmírné výzvy 2010, které mapuje ty nejzajímavější události v kosmonautice za rok 2010. Výhody jsou následující:
  • Všech 12 dílů na jednom místě.
    Disk si můžete pustit v PC i na TV.
    Vyšší kvalita záznamu oproti přehrávání ze Streamu či YouTube.
    Cena pouze 50 Kč.
    Videobonusy
    Registrovaní uživatelé našeho fóra navíc dostanou speciální edici DVD, která bude mít na přebalu vytisknutý nick uživatele.
Dlouho jsem přemýšlel nad cenou. Jakou zvolit hodnotu abych pokryl náklady, ale abych zároveň neodradil zájemce. Jednu chvíli jsem dokonce zvažoval možnost, že bych DVD rozesílal zadarmo a nechal na lidech aby mi zpátky poslali tolik, kolik sami uznají za vhodné. Nakonec jsem se rozhodl pro částku 50,-, ve které je započítáno i poštovné, což, doufám, nikoho finančně nezruinuje. ;) Zásilky budu posílat poštou na dobírku. V případě osobního převzetí v Jihlavě se můžeme domluvit na slevě.
DVD Vesmírné výzvy si budete moci objednávat někdy v polovině ledna abych měl dost času do sestřihu přidal prosincový díl a zároveň otestovat plnou funkčnost disku. O zahájení prodeje budu informovat všechny registrované uživatele hromadným e-mailem. Sem zatím můžete psát PŘEDBĚŽNÉ A NEZÁVAZNÉ objednávky abych si mohl udělat alespoň rámcovou představu o potřebném množství materiálu. V lednu mi pak napíšete soukromou zprávu, kde už závazně objednáte požadovaný počet disků a uvedete tam i adresu, kam se má balík posílat. Na to je ale zatím dost času, píšu to sem už teď abyste měli čas si všechno dobře promyslet.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Lakely »

Výborný nápad :palec nahoru:

Rád bych zde jako první, projevil zájem o jeden disk. Moc rád si ho pořídím :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od digiart »

Mohl bych poprosit o pár screens s nabízeného DVD a pokud možno výpis kvality jako jsou rozlišení,kodeky atd.
A ukázku obalu, díky předem :palec nahoru: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Dugi »

Ahoj digiarte :) ,
co se technických specifikací týče tak rozlišení bude v klasickém PALu (720x576 pixelů), kodek je MPEG-2, vše bude překonvertováno tak aby se dalo DVD bez problémů spustit jak na stolních přehrávačích tak i v PC. O kvalitu tedy bude postaráno.
Obal DVD ještě není dokončený, ale předfinální verzi sem můžu dát. ;)

Obrázek

Ve finále možná ještě proběhnou drobné úpravy, něco se o kousek posune, něco se podbarví víc, ale základ je daný. Do zbylých dvou okýnek se samozřejmě ještě doplní obrázky z listopadových a prosincových Vesmírných výzev.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od digiart »

To vypadá opravdu skvěle :klaní se: klobouk dolu, tak až budete mít finální verzi určitě dej vědět 100% si DVD objednám :palec nahoru: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Dugi »

Jsem moc rád, že se ti obal líbí, strávil jsem nad jeho promýšlením hodně času a při vlastní realizaci ještě víc :-D. Jak říkám nejsem grafik a proto jsem nevolil žádné složité grafické orgie :-D . Ale opravdu mě těší, že se obal líbí. ;)
O zahájení prodeje se určitě dozvíš. Jednak to napíšu na sem na fórum, čehož si určitě tak aktivní uživatel jako jsi třeba ty určitě všimne ;) . Každopádně ale ještě až bude všechno hotové pošlu hromadný email všem registrovaným (stejně jako když fórum slavilo rok provozu) aby se o DVD dozvěděli i uživatelé, kteří sem moc často nechodí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od digiart »

Delší dobu jsem tu nebil mám starosti s vlastním fórem a měl jsem více brigád než jsem čekal, kdyby jste někdy potřebovaly pomoci s grafikou můžete se na mne kdykoliv obrátit rád pomohu i když také nejsem profík :palec nahoru:.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Dugi »

Však jasně, nejsme stroje, nikdo tu nemůže být 24 hodin denně. Jsme jen lidi, nežijeme jen pro internet, máme rodiny, práce, kamarády, nebo ostatní záliby, koníčky a volnočasové aktivity. Tak to prostě je. Nikdo tu není nonstop, výpadky v aktivitě mají všichni, takže si z toho nic nedělej. ;)
A kdybych něco potřeboval, určitě bych se ozval. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Tommy »

Dugi, jen takový technický detail:
Dugi píše:Registrovaní uživatelé našeho fóra navíc dostanou speciální edici DVD, která bude mít na přebalu vytisknutý nick uživatele.
vs.
Dugi píše:V lednu mi pak napíšete soukromou zprávu, kde už závazně objednáte...
Ale neregistrovaní ti přece nemůžou poslat SZ, ne? :Drbe se na hlavě:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2010

Příspěvek od Dugi »

Dobrá poznámka Tommy, myslel jsem to tak, že pokud bude mít o DVD zájem registrovaný uživatel, napíše mi SZ a dostane speciální edici s nickem.
Neregistrovaní dostanou možnost objednat si DVD přes e-mail [email protected]. Neregistrovaní dostanou pochopitelně verzi bez nicku.
Teď se možná ptáte jak se o DVD dozvědí neregistrovaní uživatelé. Je to snadné. Do prosincového dílu (který vyjde na začátku ledna) přidám informaci, že je toto DVD k dispozici a lidé si ho mohou objednat na výše uvedeném mailu. Možná to osloví někoho, kdo si třeba pustí video na YouTube nebo na Streamu. Sice si nemyslím, že by si DVD obejdnal i někdo "mimo" naše fórum, ale i na tuto možnost jsem připraven. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“