74. díl - Říjen 2015

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
74. díl - Říjen 2015

Příspěvek od Dugi »

Uplynulý měsíc sice byl na události bohatý, ale vyloženou bombu bychom v něm hledali asi jen marně (hmmm, asi jsem zmlsaný minulý měsíci :-D). Přesto sem i podařilo vybrat do Vesmírných výzev čtyři hlavní témata - sestup sondy Dawn na nejnižší oběžnou dráhu, americký výstup z ISS, pokrok při stavbě JWST a zúžení výběru v programu Discovery.
Přesto má tenhle díl ještě dvě významné vlastnosti, díky kterým si zaslouží označení jako přelomový - počínaje tímto dílem přechází Vesmírné výzvy na FullHD rozlišení (1920 x 1080 pixelů). K tomuto rozhodnutí jsem dospěl po zralé úvaze - stále je k dispozici hodně materiálů ve špatném rozlišení, ale těch ve FullHD postupně přibývá. Byla by škoda na tento trend nereagovat.
Druhou věcí, které jste si možná všimli už u nového dílu Dobývání vesmíru, je změna podkresové hudby. Stream navázal v oblasti dodávání hudby pod hudební banku a tak není možné používat hudbu z jiných zdrojů. Myslím ale, že náhradní melodie není vůbec špatná a za pomoc při výběru děkuju tomasovi.



https://www.stream.cz/dobyvanivesmiru/1 ... rijen-2015

Minulý díl si zatím pustilo 3 119 diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 74. díl - Říjen 2015

Příspěvek od tomas »

Tomu říkám, když je pořad nabitý informacemi. :palec nahoru:
Hlavně s rozborem Discovery jsi mě potěšil.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 74. díl - Říjen 2015

Příspěvek od Dugi »

Děkuju moc. Je pravda, že za normálního stavu by se asi Discovery do výběru nedostal. Ale o to větší radost mám, že to tentokrát vyšlo. Jen byl trochu problém s nedostatkem materiálů u tohohle tématu. :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“