73. díl - Září 2015

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
73. díl - Září 2015

Příspěvek od Dugi »

Ke konci měsíce už neoddělitelně 6 let patří Vesmírné výzvy. Je to neuvěřitelné, ale první díl tohohle seriálu vyšel 10. října roku 2009 a informoval o událostech ze září 2009. Za tu dobu se toho stalo tak strašně moc - a to nemluvíme o kosmonautice. Z projektu, který měl sotva tři minuty se stal pořad se stopáží, která běžně atakuje dvacetiminutovou hranici a přináší skutečný průřez všemi momenty, které kosmonautika za uplynulý měsíc přinesla. Jde tak svým způsobem o jakousi videokroniku kosmonautiky.
V době, kdy vznikl první díl Vesmírných výzev jsem netušil, kam tenhle seriál dospěje. Že jej jednou ocení Akademie věd na soutěži SCIAP a že mi de facto otevře cestu do Streamu. Právě díky tomu, že se producentovi této internetové televize VV líbily, mi nabídl možnost dělat týdenní zpravodajství z kosmonautiky.
Dnešní den je pro mne výjimečný i tím, že přesně před 4 lety vyšel na Streamu první díl Dobývání vesmíru. Někteří lidé se tehdy báli, zda to nebude znamenat konec vesmírných výzev. Zda se z nich nestane jen slepenec informací z Dobývání. Po čtyřech letech mám nejen pocit, že si oba pořady nekonkurují, ale že se dokonce výborně doplňují. Zatímco DV cílí na širokou veřejnost, která si s kosmonautikou až tak netyká, VV si pustí spíše lidé, kteří o kosmonautice alespoň něco málo vědí a tak mohu jít do větších detailů.
Omlouvám se všem, že jsem se tak rozpovídal, ale šesté narozeniny tohohle projektu jsem prostě nechtěl odbýt nějakým krátkým statusem. Navíc v posledních měsících na našem fóru přibylo několik nových uživatelů, kteří neznají historii tohoto pořadu.

Co tedy bude náplní 73. dílu? Podíváme se na nové fotky Pluta, start Sojuzu TMA-18M (tady jsem dokonce udělal vlastní animaci střídání posádek, na které jsem si (ač grafický antitalent) dal záležet :-) ), přistání Sojuzu TMA-16M a objev tekoucí vody na Marsu.



Minulý díl si zatím pustilo 1478 diváků.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 589
Reputace: 127
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: 73. díl - Září 2015

Příspěvek od matej »

Rošádu lodí a posádky po tejto časti, už musí pochopiť každý :) Pekný diel, a že sa toho aj udialo.
Skúsia Sp.X z vynovenou raketou v novembri aj pristátie?
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 73. díl - Září 2015

Příspěvek od Dugi »

To mám radost, že je to názorné. :-)

Nevím, zatím je okolo toho jen velmi málo informací. Ale bylo by to pěkné. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“