12. díl - srpen 2010

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
12. díl - srpen 2010

Příspěvek od Dugi »

Běh času si člověk skoro ani neuvědomuje a bere ho jako nedílnou součást reality, nad kteoru nepřemýšlí. Občas ale přijde chvíle, kdy se člověk podívá zpátky a uvědomí si, že už má za sebou pěkný kus cesty aniž by si to předtím uvědomil. Nejčastěji k tomuto zjištění člověk dospěje při nejrůznějších výročích. A náš seriál o kosmonautice Vesmírné výzvy právě jedno takové jubileum slaví. Je to totiž už rok od publikování prvního dílu. Každý měsíc jedno pokračování a dnes tu máme už celkem 12. díl.
Co Vás v něm čeká? Většinou se Vesmírné výzvy věnují nakolika různým událostem, které se během uplynulého měsíce udály. Tenhle díl je ale vyjímečný. Poprvé je monotematický - věnuje se poruše a následné opravě chlazení na ISS. Důvody jsou hned dva. Zaprvé se v srpnu nic jiného skutečně významného neudálo a zadruhé si největší porucha v historii Mezinárodní vesmírné stanice vlastní díl nepochybně zaslouží.
Omlouvám se za sníženou kvalitu obrazu, ale z nepříliš kvalitních záznamů z výstupů se zázrak bohužel udělat nedá.



Líbil se Vám 12. díl Vesmírných výzev? Napište nám o tom. Chvála vždycky potěší ;) :-D
Nebo se Vám Vesmírné výzvy nelíbily a chtěli byste na nich něco vylepšit? Neváhejte se ozvat. Konstruktivní kritika je potřebná a pomáhá ve zdokonalování. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od Tommy »

To to letí... živě si pamatuju jak se mi Dugi slavnostně chlubil s prvním dílem VV ... :)

Jinak VV12 jako vždy :palec nahoru:
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od Tano »

Ano pěkný díl, jako vždy :palec nahoru: Jen na konci jsem trošku čekal info co máme očekávat v dalším měsíci, ale vzhledem k tomu, že to byl extra díl, tak se to promíjí ;) :)

Koukal jsem, že tu máme 2 nové členy. Že by se to tu konečně trošku rozjíždělo? Jen ať to nejsou roboti.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od Dugi »

Díky, jsem rád, že se Vám oběma Vesmírné výzvy líbí. Co se pozvánek na další měsíc týče tak jsem opatrný. Nechci lákat diváky na něco, co se nakonec vůbec nemusí odehrát.

A co se dvou nových uživatelů týče tak si myslím, že to na 100% nejsou roboti.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od Tano »

Tak snad se trošku rozepíšou :) Já když se na některé stránky zaregistruji, tak proto, že mě tam něco zaujalo a chci na něco reagovat. Možná že čekají na ten správný okamžik a nebo ti jen chtějí ukázat, že to tady sleduje více lidí, než jen ti co tady ťukají do kláves :)
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od digiart »

Zhlédl jsem všechny díly Vesmírných výzev a musím říci klobouk dolu fakt perfektní práce je vidět že máte o kosmonautiku vážný zájem, když jsem před lety poprvé viděl živý 5 hodinový
přenos startu říkal jsem si škoda že není človíček který by dokázal něco podobného udělat.
Ještě jednou moc,moc díky za Vesmírné výzvy.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu. Vždycky mě opravdu velice potěší když někdo ocení moje dílo :oops: .
A už dneska se všichni můžete těšit na nový díl našeho seriálu. Právě jsem ho začal uploadovat na YouTube. Až bude hotovo pošlu to i na Stream ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 12. díl - srpen 2010

Příspěvek od digiart »

Už se moc těším :tlesk: .
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“