Vesmírné výzvy 2014

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Dugi »

Tady je aktualizovaný seznam hlasů.

fretka323: Wopat
Edemski: Vai777
vogo: Wopat
honzulak1: Wopat
astronaut: Wopat
MaG: Vai777
tomas: Vai777
indian22: Vai777
matej: Vai777
Agamemnon: Vai777
Amper: Vai777
Wopat: Vai777
mol: Vai777

Takže momentálně je skóre následující:
Vai777 - 9 hlasů
Wopat - 4 hlasy

Ještě dnes a zítra můžete hlasovat. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Dugi »

Hlasování je u konce. Vyhrál vaiův návrh, který získal 9 hlasů. Na druhém místě skončil Wopat se čtyřmi hlasy. Moje návrhy dostaly nula hlasů. Vesmírné výzvy 2014 tedy budou mít tento obal (samozřejmě beztoho poloprůhledného nápisu):



Vaiovi tímto gratuluju a jeho cenou bude jedno dvojDVD zdarma. Na výrobě DVDček se zatím nezačalo pracovat, trochu termínově hořím, ale do konce měsíce by to snad mohlo být. :-)
O spuštění objednávek budu informovat. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Dugi »

Přátelé,
zastávám názor, že chlap by měl dodržet slovo, které dal. Pokud to ale nejde, měl by se k tomu postavit čelem a přiznat chybu a ne nechat situaci vyšumět do ztracena. Proto píšu tenhle příspěvek.
Omlouvám se tímto všem, kdo měli zájem o objednání dvojDVD Vesmírné výzvy 2014. Rozhodl jsem se od tohoto záměru upustit. Pokusím se Vám vysvětlit důvody.
Výroba DVD je časově poměrně náročná a obsahuje docela dost kroků, u kterých se nesmí udělat chyba, protože pak se musí jet odznova. Navrhnout potisk, vyrenderovat blok videa, označit měsíce, vyexportovat, vypálit, potisknout DVD, potisknout obal, zabalit, donést na poštu, vyplnit průvodky a složenky ... Je toho prostě moc. Když jsem vydával první DVD bylo to svým způsobem nové dobrodružství, ale postupně se z toho stala koule na noze. S tím, jak mi přibývají další aktivity je výroba DVD už neúnosným břemenem.
Ještě jsem zvažoval, že dostojím danému slibu, splním objednávky na souhrn roku 2014 a příští rok už to dělat nebudu. Jenže když jsem si vyrenderoval master (základní video pro výrobu DVD) a pustil si ho, přišlo obrovské zklamání. Ač jsem si to neuvědomil, tak VV přešly na vyšší rozlišení. Není to sice Full HD 1080, ale"jen 720". Přesto jakmile se obraz překonvertuje do běžného DVD rozlišení, kvalita padá dolů rychleji než předloňský proton s Glonassy. Tak jsem tak seděl u PC a zklamaně přemýšlel. Výroba DVD mne stojí čas (viz výše), zájemce stojí peníze. A co je výsledkem? Video s kvalitou mnohem horší, než jaká je k dispozici na Streamu. Dalo by se říct, že tohle byla poslední kapka, která převážila misku vah mého rozhodování.
Snažím se dělat jen věci, které mají smysl a prodávání věcí s takovouto kvalitou mezi ně nepatří. Už bych s tím neměl jen problém časový, ale i morální. Do budoucna by byl stav ještě horší - v průběhu dvou let bych rád přešel na FullHD a tak by ten rozdíl byl ještě markantnější. Řešit by se to dalo jen produkcí na Blu-ray discích, ale tyto přehrávače nejsou tolik rozšířené, takže tudy taky cesta nevede.

Ještě jednou se tímto omlouvám všem, kdo jste si chtěli objednat Vesmírné výzvy 2014. Nečekejte na oznámení o spuštění ostrých objednávek. Mrzí mne to, uznávám, že je to moje chyba, ale snad se nebudete zlobit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Wopat »

Chápu, nezlobím, respektuji a děkuji za předchozí DVDs. :klaní se:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochopení. Ty ani nikdo ostatní nemáte za co děkovat. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od vai777 »

Wopat píše:Chápu, nezlobím, respektuji a děkuji za předchozí DVDs. :klaní se:
Přidávám se 100%. ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Dugi »

Děkuju :oops:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od MaG »

Dušane DVD jsem neobjednal, mimo jiné právě proto, že už léta nepovažuji DVD za něco, co bych potřeboval mít doma, protože to je jak s novinami. Nekupuji, čtu internet. DVD nepotřebuji, máme videoportály. Sám víš, že z videoportálů ti videa jen tak nezmizí a když, máš je někde doma zálohovaný a nahrál bys je jinam.

Děláš opravdu skvělou práci a jestli má něco cenu, tak věnovat čas tomu, co stíháš. I tak toho děláš podle mě víc, než zvládneš v budoucnu, ale jak je vidět, dokážeš říct na rovinu, že už nemůžeš. Sám vím nejlíp, jak je těžké říct „nemohu“, taky toho dělám dost a asi i víc, než bych měl a hlavně pro dobrý pocit. Nemá cenu, abys něco dělal a neměl z toho dobrý pocit. Máš hluboký obdiv, žes to dokázal napsat na rovinu.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od Dugi »

Díky za podporu.
Zbytek zatím zvládám - s vydatnou pomocí naší skvělé redakce. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné výzvy 2014

Příspěvek od tomas »

Taky se přidávám k ocenění tvého férového jednání. Od té doby, co jsem si doma zbudoval chytrou TV (prostě jsem do CRT připojil starý počítač přes S-video :-D ), můžu všechny tvé pořady sledovat kdy se mi zlíbí, takže DVD není potřeba. Zrovna minulý víkend jsem si k sobotnímu obědu dal tvé Vesmírné dotazy. :palec nahoru:

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“