58. díl - Červen 2014

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
58. díl - Červen 2014

Příspěvek od Dugi »

Máme za sebou další měsíc a je proto potřeba si důkladně zrekapitulovat, co všechno nám na poli kosmonautiky přinesl. Sice aktuálnímu dílu chybí nějaká vyložená bomba - třeba jako byl minule Dragon V2, ale i přesto mi na střihové ose postupně díl nakynul až na 14 minut. Jsou připraveny 4 velké reportáže (Ruský výstup do volného kosmu, pěstování salátu na ISS, F9R s manévrovacími plochami a ostrý test štítu LDSD. K tomu navíc ještě 10 krátkých zpráv. Doufám, že se Vám bude 58. díl Vesmírných výzev líbit. :)



Minulý díl si do této chvíle pustilo celkem 1 447 diváků.

Mimochodem v tomhle díle se stala docela zajímavá věc - jelikož se souběžně sešlo pondělí a konec měsíce, což je pro mne absolutně nejhorší kombinace, stříhal jsem dneska celé Dobývání vesmíru a zároveň jsem dodělával zbytky na Vesmírných výzvách. Musím se přiznat, že jsem měl docela strach, aby to v reportáži o LDSD nevypadalo, že jsem to dělal stylem Ctrl+C, Ctrl+V. Ale myslím, že se mi to nakonec docela podařilo.
Celkově mám radost z toho, jak pěkně se oba pořady vyprofilovaly - to, že se nějaká zpráva dostane do DV ještě neznamená, že stejný prostor dostane i ve VV. Jsem tomu rád, protože díky tomu si divák pustí oba pořady. těší mne, že jsem i po téměř třech letech, co DV dělám, nesklouznul k tomu, aby se z VV stal jen slepec z DV, čehož jsem se na začátku trošku bál. V současné době je systém pěkně vyvážený - VV přináší hlubší informace a informují také o drobnějších událostech, pro které ve zběžnějším (ale široké veřejnosti přístupnějším) DV není místo. :)

P.P.S. Sorry, že jsem se takhle rozepsal o drobnostech, které Vás, diváky, asi nezajímají, ale tak nějak jsem to ze sebe musel dostat. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 58. díl - Červen 2014

Příspěvek od tomas »

Díky za krásně prožitou čtvrthodinku, kdy si jen pohodlně sednu a nechám si od tebe servírovat kosmonautiku jako na zlatém podnosu. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3946
Reputace: 373
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 58. díl - Červen 2014

Příspěvek od vai777 »

Myslím, Dugi, že způsob, jakým děláš DV a VV, dobře vystihl Gus Grissom, když byl požádán o projev před pracovníky firmy Convair, která vyráběla Atlasy. Řekl tehdy jen tři slova: "Do good work." A Ty se tímto projevem očividně řídíš. Díky za příjemně strávenou čtvrthodinku! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 58. díl - Červen 2014

Příspěvek od Dugi »

Díky moc Vám oběma za pochvalu, moc mne to těší. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“