PlanetáriumFest 2014

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od Dugi »

Stejně jako v loňském roce se i letos v Ostravě uskuteční u příležitosti „Dne planetárií“ festival PlanetáriumFest.
A stejně jako vloni se mi i letos ozvali organizátoři, zda bych do programu nepřidal Vesmírné výzvy. Rád jsem souhlasil a opět si nenechám ujít příležitost vidět naživo nejen svá díla. Program vypadá docela zajímavě.

Projekce v nafukovacím planetáriu
14:00 IBEX: Hledání hranic Sluneční soustavy
Adler Planetarium , Chicago, USA
14:30 Jak si posvítit na temnou hmotu
iVEC@UWA & Peter Morse, USA
15:00 Záhadní mimozemšťané
Planetárium Ostrava
Projekce v kinosále
15:45 Mesiac v mýtoch a v skutočnosti
Krajská hvězdáreň a planetárium M. Hella, Žiar nad Hronom
16:30 Vesmírná Galéria
Krajská hvězdáreň a planetárium M. Hella, Žiar nad Hronom
17:00 Vesmírné výzvy
3-dílné pásmo filmových novinek z kosmonautiky
Dušan Majer, Jihlava

PlanetáriumFest se uskuteční v neděli 23.3. v budově Katedry tělesné výchovy v areálu VŠB-TU Ostrava
Studentská 1770/1, Ostrava Poruba. Více informací najdete zde.
Vloni jsme se v rámci PlanetáriumFestu sešli s Vaiem a bylo to, myslím, příjemné odpoledne. Co kdybychom to letos zase zopakovali? Pokud jste z Ostravy a okolí, dejte vědět, můžeme udělat "minisraz". :) Přijel bych kolem poledne, zašli bychom na oběd a pak se zúčastnili vlastního festivalu. Tak co? Měl by někdo zájem? :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od vai777 »

Naprostý souhlas s Dugim- minule to bylo moc příjemné odpoledne. Letos si to nenechám ujít! ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od Dugi »

Takže moje účast na zítřejším promítání je jistá, vai mi včera svou účast taky potvrdil, takže připomínám všem z Ostravy a okolí - zítra se můžete zastavit na PlanetáriumFest. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od Dugi »

Pokud by se k nám chtěl přidat ještě někdo, budeme na tomhle parkovišti čekat cca. mezi 11:30 - 12:00.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od Gubarev »

Kucka držím palce a užijte si to!! :palec nahoru:
Bude nějaký videozáznam? To by bylo supr :)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od Dugi »

Záznam nebude, tam nikdo nenatáčí. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od vai777 »

Přátelé, před chvílí jsem se vrátil z letošního PlanetáriumFestu v Ostravě a musím říct, že kdo tam mohl dorazit, ale nedorazil, ten má čeho litovat. Velice příjemné odpoledne, strávené zčásti pokecem s Dugim nejen o kosmonautice, a potom sledování pořadů v nafukovacím planetáriu i na projekčním plátně. O kvalitách Vesmírných výzvev snad netřeba diskutovat, rozhodně mě ale zaujal také jeden ze slovenských příspěvků s názvem "Mesiac v mýtoch a v skutočnosti". Velmi zdařilý a kvalitní pořad, už jen pro něj tam stálo za to být. Jdu si pustit DVD Vesmírné výzvy 2013 (díky Dugi! ;) ) a už teď se těším na příští ročník PlanetáriumFestu i na minisetkání, doufejme, že tentokrát ve vyšším počtu!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PlanetáriumFest 2014

Příspěvek od Dugi »

Tak jsem zpátky i já. Přecijen to mám domů trochu dál než vai. :-D
Setkání bylo super, děkuji tímto vaiovi za mimořádně zajímavé odpoledne a přidávám se s chválou promítaných pořadů. S kvalitou slovenského pořadu o Měsíci souhlasím, ale mým favoritem byl přímo v Ostravě vyrobený full-dome film Záhadní mimozemšťan, který pojednával o místech Sluneční soustavy, která by byla vhodná pro život. Velmi mne potěšilo originální zpracování, které pěkně míchalo fakta a humor, což je velmi těžké, ale zároveň mimořádně účinné.

P.S. S rozesíláním Vesmírných výzev Vám ostatním začnu snad už příští týden. Poslední dobou jsem nestíhal. :?

P.P.S. už teď se těším nejen na příští ročník PlanetáriumFestu (snad už v prostorách opraveného planetária), ale i na setkání v Jihlavě - vaiovi jsem řekl, ať měsíc před srazem začne nosit antibakteriální roušku a vitamíny polyká po kilech. :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“