50. díl - Říjen 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 50. díl - Říjen 2013

Příspěvek od Dugi »

Jaj :?
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 50. díl - Říjen 2013

Příspěvek od digiart »

Ahoj, mistře Dugi, od doby co přestaly výlety raketoplánů jsem tu prakticky nebyl a nesledoval Vesmírné výzvy ale po shlédnutí tohoto dílu i nadále držím palečky nahoru :palec nahoru: a klekám :klaní se: , stále perfektní práce a přeji ať se daří i při dalších dílech, mnoho diváků.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 50. díl - Říjen 2013

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě zpátky po delší odmlce a děkuju. ;)

Pamatuješ si, co jsem ti říkal, když raketoplány dolétaly - že i přesto, že jsou to úžasné stroje, tak v kosmonautice bude i po jejich konci pořád spousta velmi atraktivních událostí. A Jak je vidět, měl jsem pravdu. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: 50. díl - Říjen 2013

Příspěvek od digiart »

Jj měl jsi pravdu a hlavně se těším na Orion jak to vše dopadne, myslím že poletí příští rok a za 3 roky na to by měl letět k měsíci pokud se tedy data nezměnili ale ty máš větší přehled :klaní se: , tak se těším až mi napíšeš upřesnění :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 50. díl - Říjen 2013

Příspěvek od Dugi »

Máš to správně - 2014 - mise EFT-1 - nepilotovaný let na Delta IV Heavy - hlavně zkouška tepelného štítu při návratu z větší výšky než z LEO.
2017 - mise EM-1 - Nepilotovaný oblet Měsíce - nosič SLS
2021 - mise EM-2 - pilotovaný oblet Měsíce, možná návštěva asteroidu u Měsíce - nosič SLS
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“