46. díl - Červen 2013

Tady můžete diskutovat o jednotlivých dílech seriálu Vesmírné výzvy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
46. díl - Červen 2013

Příspěvek od Dugi »

Je to tu. Jak jsem už avizoval v jiném vlákně, Vesmírné výzvy nemohly vyjít včas kvůli mému nachlazení, které znemožnilo načítání dlouhého textu. Když jsem se trochu uzdravil, nastoupily zase pracovní povinnosti. Ale teď už jsem věděl, že prostě MUSÍM :lol: . Včera jsme se tedy pustil do střihu a za nějakých 13 hodin práce (přerušované, pochopitelně) byl projekt hotový. Šel jsem spát a nechal renderovat video. Dneska ráno jsem ho začal uploadovat a pak už jen zbývalo čekat, než to systém zpracuje.
Na co se tedy v aktuálním, opět čtvrthodinovém, díle můžete těšit? Jsou tu čtyři velká témata (Šenčou 10, IRIS, ATV-4 a ruský výstup). Kromě nich najdete v bloku kosmonautika v kostce i 11 krátkých zpráv. Doufám, že se Vám video bude líbit i přesto, že vychází se zpožděním téměř 2 týdny.



Minulý díl si do této chvíle pustilo 2942 diváků.

P.S. V aktuálním díle jsem poprvé v životě sáhnul ke klíčování. Ony ty fotky čínských astronautů na modrém pozadí si o to přímo říkaly. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od tomas »

Díl jsem shlédl už v podvečer, ale ještě mě čekal článek. Takže se k reakci dostávám až teď.

Krásná kosmonautická čtvrthodinka :slint: Bylo tam i pár informací, které se na fóru vůbec neobjevily, takže pro mě novinky (s malým "n" :lol: ).
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od chobolatom »

Super! Delší čekání se vyplatilo! :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od Dugi »

Děkuju za pochvaly.
Mohl bych se zeptat co bylo ve video nového? Připadalo mi, že jsem tet tvořil hlavně z věcí na fóru, ale je možné, že jsme někde načerpal materiál odjinud. :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od tomas »

Tak nakonec to bylo tím, že jsem to já na fóru přehlédl. Myslím tím třeba ty zkoušky CST-100, to mi nějak uniklo.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od Dugi »

V pořádku, to nevadí, nic se neděje. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od vai777 »

Měl jsem možnost kouknout na ten díl až teď, a musím říct- perfektní a profi. Ta čtvrthodina mi utekla jako mžik. Jen možná škoda, že při kompilaci startu Šen- Žhou-10 jsi záběr na raketu střihl přesně v momentě, kdy se oddělovaly postranní boostery, to mohlo být docela efektní. Ale to už jsem fakt velký rýpal. Těším se na další měsíc! :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 46. díl - Červen 2013

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu - a k tomu startu - už takhle mi ten záběr připadal moc dlouhý. promýšlel jsem, jestli ho tam nechat ještě na oddělení, ale pak jsem se rozhodl, že by to už asi bylo moc dlouhé.
Ale rozhodně děkuju za zpětnou vazbu,. Cením si toho. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Vesmírné výzvy“