Otázky pro pracovníka NASA

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Dugi »

Naštěstí panu Ramosovi nepošleme všechno, ale jen opravdu seriózně mířené otázky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pajos
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 211
Reputace: 3
Registrován: 1.12.2012 21:39
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Pajos »

Mě by zajímalo jak to doopravdy NASA myslím s tím asteroidem u měsíce, jestli tato verze už definitvní, jelikož zatím to byli jen dohady co by mohlo být (aspon tedy pokud jsem aktuální) :)
A tak mě napadá že se to teoreticky muže ještě změnit že, času dost... tak pokud bude dostupný ještě za pět let :-D tak bych se chtěl určitě zeptat
Naposledy upravil(a) Pajos dne 2.5.2013 15:42, celkem upraveno 1 x.
Škoda že ve světě kde jde štěpit atom, nejdou bořit lidské předsudky. - Albert Einstein
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od chobolatom »

Já bych se chtěl chtěl zeptat, jak by NASA dokázala na Měsíc dostat Space Exploration Vehicle (SEV). Jedná se o opravdu veliký rover a přivézt ho s lunárním modulem by nešlo. Napadlo mě, že by se dal dovézt v nějakém "kontejneru", ale něco tak velkého a těžkého...? :roll:

Díky Vai za takovouhle příležitost. :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Wopat »

Taky přidám dotaz. Možná, že odpověď zná někdo z vás. :lol:

ESA se stále intenzivněji zabývá odstraňováním odpadu z oběžné dráhy a považuje to za jedinou možnost, jak umožnit budoucím generacím využívat tento prostor stejně, jako ho využíváme dnes. Má NASA nějaké reálné plány či záměr chovat se také takto ohleduplně a ekologicky? Diskutuje se na toto téma? Konají se nějaké konference jako v Evropě? Existují návrhy projektů?

Díky moc, vai...
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
michalkolesa
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od michalkolesa »

Dugi píše:Naštěstí panu Ramosovi nepošleme všechno, ale jen opravdu seriózně mířené otázky.

Jen poznámka:

Co je seriózní a co ne, je spíše záležitostí názoru každého jedince :-)

štamgastu z hospody bude zajímat, kolik v automatu v NASA stojí plechovka piva, a že existují černé díry to je nad jeho chápání.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Dugi »

Ano, záleží na vnímání každého jedince, tom s tebou souhlasím. Ale pak jsou tady taky obecné limity "normálnosti" nebo "serióznosti", kterými se lidská společnost řídí ... nebo alespoň většina. A právě těmi se budeme při výběru otázek řídit bez ohledu na individuální vnímání serióznosti z pohledu různých přispěvatelů.
Každopádně můžu rovnou říct a upřímně, že tyhle otázky, které jsi sem napsal nepošleme panu Ramosovi ani přes mojí mrtvolu! ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Wopat »

Máme-li tak jedinečnou příležitost, že se můžeme ptát pracovníků NASA na cokoliv, seriózní otázky budou nejspíš takové, které jsou hodny úrovně vzdělanosti a pracovního zařazení onoho pracovníka. A hlavně! Měli bychom se ptát na otázky, jejichž odpovědí se nelze nikde dopátrat. Pokud potřebuješ znát rozměry bazénu, nemám nic proti tomu, že že tě to zajímá. Ale odpovědí na tvou otázku je plný internet. A kdybychom se ptali na ceny piva v automatech, to už by si pan Ramos taky mohl říct: "Proboha, k čemu jsem se to uvrtal? Jsem pracovník jedné z nejvyspělejších vědeckých institucí na světě a odpovídám na stupidní otázky vidláků z nějakého zapadákova." Pokud však položíš otázku seriózní, bude někdo v NASA vědět, že tady v České republice nežije banda tupounů, ale vzdělaní lidé, kteří se zajímají o ušlechtilé záležitosti.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Dugi »

Krásně řečeno, Wopate. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Metodej
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 27
Reputace: 0
Registrován: 24.8.2012 15:03
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od Metodej »

Já bych se chtěl zeptat, jaké sondy NASA chystá v oboru exoplanet. Vím, dá se to dohledat, ale já se trochu ztrácím v rušení a odkládání misí a hodně by mě to zajímalo. Možná ale někdo z vás má v tomhle přehled.
michalkolesa
Re: Otázky pro pracovníka NASA

Příspěvek od michalkolesa »

Já jsem to myslel jen jako poznámku (co je seriózní a co ne) k a ne další námět k diskusi :-)

Co mám zadat do Google, aby mi to našlo něco o bazénu v NASA ?

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“