Můj nápad

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
pajamac
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Registrován: 19.8.2012 10:04
Můj nápad

Příspěvek od pajamac »

Ahoj,jako v mém dřívějším článku o nových pohonech tak i v tomto nápadu bude využití elektromagnetických siločár .
Pokud nebudem počítat s těžením helia-3 na měsíci tak jediný obnovitelný zdroj jsou solární elektrárny které ale fungují jen v noci a abychom měli stálí přísun enegrie ve velkém měřítku tak by se museli poslat solární panely na oběžnou dráhu ale jak je z vesmíru dostat ?
Odpověď:Dát k těmto solárním panelům modul ve kterém by byla elektromagnetická siločára do které by se pumpovala energie a pak by se energie tak napnula až by explodovala a tímto výbuchem by byla poslána do zachytávačů této energie a tam tímto způsobem rozeslána po celé zemi.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Můj nápad

Příspěvek od tomas »

Nápad s přenosem energie z orbitální elektrárny je dobře zpracován v knížce Města v kosmu od Karla Pacnera. Na směrování elmg.vln se dá použít anténa. Pokud ti jde o přenos energie, tak by šlo o tzv. bezdrátové napájení. To je ovšem v plenkách. Zatím lze použít na vzdálenost řádově metrů. Ovšem fyzika s jeho využitím tvým způsobem nic nenamítá. Takže je třeba bádat, zkoumat a experimentovat ;)
pajamac
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Registrován: 19.8.2012 10:04
Re: Můj nápad

Příspěvek od pajamac »

A nedalo by se to aspoň využít jako dálkový laser?
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Můj nápad

Příspěvek od Samo1995 »

Pride mi dost scifi posielar energiu na Zem pomocou vybuchu. Skor ny bolo lepsie poslat ju tam pomocou mikrovln. Ale tu by bol zase problem so stavanim obrovskych rekten na povrchu Zeme. Preto podla mna najlepsi sposob bude podielat energiu na Zem pomocou drotu. Stanica by bola na GEO a z nej by siel drot az na Zem. Podobne ako pri vesmirnom vytahu. Ale aj tak si myslim ze ziadne vesmirne elektrarne kt. Budu napajat Zem nildy nevzniknu
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Můj nápad

Příspěvek od Wopat »

Pomocí drátu by přenos z takové vzdálenosti měl obrovské ztráty. Nějak moc elektřině nerozumím, ale to by se určitě nevyplatilo. Leda supravodiče...
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
pajamac
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Registrován: 19.8.2012 10:04
Re: Můj nápad

Příspěvek od pajamac »

A navíc kdybychom použili dráty tak nastávají rizika jako srážka s miniaturními částicemi které kdyby vypli celou sít (a v budoucnu třeba celou zemi) nebo srážka s družicí nebo odpadem což by vyhodilo třeba telefoní síť.A teď jedna spekulace já totiž elektřine nerozumím ale při takovém přenosu by za nějakých podmínek mohla vzniknout bez odporová energie?
Uživatelský avatar
malder
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 35
Reputace: 0
Registrován: 11.12.2011 16:19
Re: Můj nápad

Příspěvek od malder »

Možná trochu odběhnu od "nápadu". Podle mého názoru, ještě před tím než bude v silách lidstva vybudovat obrovskou solární elektrárnu ve vesmíru s transportem energie na Zemi, už budeme mít tak zmáknutý proces uchovávání energie, že nám bohatě vydrží i přes noc. ;)

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“