Kosmonautika - přednášky

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4011
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Vaclavik »

Dugi píše:Pouze tématicky. Moje přednášky jsou jen slabý odvar těch Tvých co se počtu obsažených informací týče. A v případě DSG ještě hned na začátku uvádím, že jsi byl jedním ze dvou mých hlavních zdrojů informací. ;-)
To vůbec neber jako výtku, každý si může přednášet o jakémkoli tématu o kterém chce. Já to napsal čistě jenom jako konstatování, protože vždy jenom pár dní před tebou mám přednášku na stejné téma. :andílek:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Přednášíš prostě o super atraktivních tématech. :-) :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4011
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Vaclavik »

Což mi připomíná, že jsem do toho vlákna původně šel napsat pozvánku na tradiční seminář o kosmonautice, který se koná na Hvězdárně ve Valašském Meziříčí ve dnech 24. až 26. listopadu 2017. Přihláška a další informace jsou dostupné na stránce http://www.astrovm.cz/cz/program/kalend ... -2017.html. Program je následující:

Pátek 24. listopadu 2017

16:00 - 17:00 Příjezd účastníků a prezence, případně ubytování
17:00 - 18:15 RAKETOPLÁN HERMES: 30TI LETÝ EVROPSKÝ SEN O VESMÍRU (Tomáš Přibyl, publicista na volné noze v oblasti kosmonautiky a informační bezpečnosti)
18:30 - 19:45 EVROPA NA MARSU (Michal Václavík, Česká kosmická kancelář)

Sobota 25. listopadu 2017

09:00 - 10:30 OSIRIS-REX ANEB K ASTEROIDU BENNU A ZPĚT (Dušan Majer, šéfredaktor portálu kosmonautix.cz)
10:45 – 12:00 ... bude upřesněno dodatečně
12:00 - 14:30 Oběd
14:30 - 15:45 POLÁRNÍ VĚDY V ASTROBIOLOGII (Jana Kvíderová, Centrum polární ekologie PřF Jihočeské univerzity)
16:00 - 17:30 KALENDÁŘ PILOTOVANÉ KOSMONAUTIKY 2016/2017 (Milan Halousek, Česká kosmická kancelář)
18:00 – 19:30 PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM – PŘÍBĚH PRVNÍ SLOVENSKÉ DRUŽICE (Jakub Kapuš, podpředseda organizace SOSA Forum a vedoucí projektu první slovenské družice SkCube)

Neděle 26. listopadu 2017

09:00 – 10:15 MOBILNĚ NA CIZÍCH SVĚTECH (Libor Lenža, Hvězdárna Valašské Meziříčí, p. o.)
10:30 – 12:00 PADESÁTINY RAKETY SATURN V (Tomáš Přibyl, publicista na volné noze v oblasti kosmonautiky a informační bezpečnosti)
12:00 Ukončení semináře
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Díky za info! Já bych chtěl dodat, že jsem byl na dvou minulých ročnících a rozhodně jsem nelitoval. Všem (i ze vzdáleného okolí) tedy doporučuji se této akce zúčasnit.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
jregent
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 277
Reputace: 18
Bydliště: Bystřice pH
Registrován: 13.6.2014 16:48
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od jregent »

rozhodně jsem nelitoval
Vloni (2016) to bylo skvělé.
Doufám že bude opět alespoň zvukový záznam.
Budu, bohužel, v zahraničí..
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Wopat »

jregent píše:
rozhodně jsem nelitoval
Vloni (2016) to bylo skvělé.
Doufám že bude opět alespoň zvukový záznam.
Budu, bohužel, v zahraničí..
Jéééžiš, no když vidím ten program, tak taky prosím prosím smutně koukám za záznam. Taky bohužel budu za hranicemi.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

V minulých letech záznamy byly, takže věřím, že to tak bude i letos.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
matej
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 588
Reputace: 126
Registrován: 14.1.2014 21:13
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od matej »

Tak to vyzerá výborne. Pravdepodobne sa zúčastním, a ak pôjdem, tak vlastným autom.
Keď má niekto záujem z okolia Nitry, alebo po ceste po D1 do Bytče, tak dajte vedieť cez SZ.
Môj cieľ je prostý. Je to úplné chápanie vesmíru, prečo je taký ako je a prečo vôbec existuje. (Stephen Hawking)
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4011
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Vaclavik »

Ve středu 1. listopadu 2017 od 19:00 se ve Velkém klubu plzeňské radnice uskuteční přednáška Petra Tomka nazvaná Hrstka bláznů se sebevražednými sklony. Více na http://www.hvezdarnaplzen.cz/udalost/pr ... ce_id=3622

Anotace: „Počátky raketové techniky byly dosti divoké a nebezpečné. Přesto z nich nakonec vyrostly kosmické programy, které nás dovedly až na Měsíc. Určitě stojí za to si připomenout dobu, kdy se budoucí konstruktéři svému okolí jevili jen jako hrstka bláznů se sebevražednými sklony.“
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4011
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Vaclavik »

Ve středu 15. listopadu 2017 od 19:00 se ve Velkém klubu plzeňské radnice uskuteční moje přednáška nazvaná Pilotované lety za nízkou oběžnou dráhu. Více na http://www.hvezdarnaplzen.cz/udalost/pr ... ce_id=3628

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“