Kosmonautika - přednášky

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
hulvath
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od hulvath »

Aha, mesto. Odpovim jako Mauleen ze slavne vesmirne space opery - novely Carodejnice z Karresu : "Patham aby to vzal, a odkud to mam vedet ? Vesmir je velky !" :D
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Squierik »

Pán Majer. Raz ste spomínali, že v září by ste mali mať přednášku v Uherskom Brode na hvezdárni. Platí to? Máte nejaký termín? Ďakujem
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Hezký den,
zatím nebyl domluvený žádný konkrétní termín, předpokládám, že příští měsíc by se mi mohli zástupci hvězdárny ozvat. Ale přednáška v září určitě nebude. Měl jsem tam zatím dvě přednášky a jedna byla v listopadu a druhá v prosinci. Podobné časové zařazení očekávám i nyní. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tonda
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 413
Reputace: 218
Bydliště: Světlá n.S.
Registrován: 5.9.2012 8:00
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od tonda »

Ahoj Dugi:Ta přednáška ve čtvrtek 13.září v 17h v Muzeu Vysočiny v Jihlavě doufám platí?Domluvíme podrobnosti na tu cestu do ESTECu,těším se! :slint:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Určitě platí! ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hulvath
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od hulvath »

Pospíšil píše:
Meybe píše:Město?
Hlavní město. ;)
https://www.google.cz/maps/@50.072242,1 ... 312!8i6656

Viz kalendář přednášek "pátečníci" http://www.patecnici.net/kalendar-akci/
Videl jsem Vudce ! :D A stiskl mi ruku ! Ale nebylo to zadarmo... Musel jsem slibit ze se zde polepsim :) :) Prednaska vyborna.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu a doufám, že si moje slova vezmeš k srdci.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Vaclavik »

Minul jsem ho a su rád:-)
hulvath
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od hulvath »

Vaclavik píše:Minul jsem ho a su rád:-)
Poteseni je i na me strane.
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od MilanSpace »

Vesmírný Tábor 2018: Středa 3.10.2018
Miroslav Pospíšil: Premiéry SpaceX v roce 2018


Od založení soukromé firmy SpaceX podnikatelem Elonem Muskem v roce 2002 uplynulo 16 let. Za tak krátké období dokázalo dnes už více než 7000 zaměstnanců zkonstruovat a úspěšně používat tři typy kosmických raket, se kterými vynášejí náklady na oběžnou dráhu Země i do hlubokého vesmíru a také postavit dva typy kosmických lodí, jež dopravují náklad i posádku na Mezinárodní kosmickou stanici ISS a zpět na Zemi. Zároveň se firma úspěšně snaží o radikální snižování ceny za dopravu nákladu do kosmu pomocí opakovaného použití jejich raket třídy Falcon a lodí Dragon.
S rokem 2018 se pojí dva významné milníky v historii této firmy. Za prvé to je premiérový let těžkého nosiče Falcon Heavy, jež je v současnosti raketou s největší nosnou kapacitou na světě, a za druhé premiérový let nové pilotované kosmické lodě Crew Dragon s posádkou na nízkou oběžnou dráhu kolem Země. Tato přednáška je zaměřena hlavně na tyto premiéry.



Miroslav Pospíšil (*1971) je členem českého Kosmo klubu a dlouholetým nadšencem do letectví a kosmonautiky. Jeho zájem se soustředí na bezpilotní průzkum Marsu, aktivity společnosti SpaceX a jejího zakladatele Elona Muska. Na tato témata občasně přednáší pro veřejnost. Je aktivním redaktorem serveru Kosmonautix.cz, rediguje populárně-naučné knihy z oblasti sci-fi a kosmonautiky. Podílel se na tvorbě největší české kosmonautické encyklopedie SPACE 40.
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“