Kosmonautika - přednášky

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od MilanSpace »

Srdečně zvu v pátek 30. května od 19 hodin do velkého sálu DDM Delta v Pardubicích na Dukle! :)

-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od marcellino4 »

Dugi píše:Určitě bude k dispozici. Je natočená, záznam mám doma a snad se už brzo dostanu k tomu, abych ji sestříhal. Pak ji zveřejním na Streamu a dám sem odkaz.
ahoj, z cirej nedockavosti sa chcem opytat na to ci uz sa budeme moct dockat spominanej prednasky. mam citak ze to bol fakt "narez" :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Záznam na fóru už dlouho je - ve vlákně o srazu. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od marcellino4 »

ups dakujem pekne, vidim ze budem musiet skocit aj do ostanych vlakien :oops:
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Wopat »

Přednáška Víta Straky o současných sondách napříč Sluneční soustavou.

The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Edemski »

Není to sice kosmonautika, ale kdo je ze severu moravy a měl by zájem, tak zítra je v Orlové Jiří Grygar...

http://orlova.evangnet.cz/prednaska-rnd ... i-nemohou/
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od fretka323 »

možná se zajdu podívat - jsem Orlovák tak to pro mě nebude takový problém :D
E// Ou tak se dívám na datum, tak to jen tak nepůjde. Ale rád vidím, že se nezapomíná ani na takové menší město jako je Orlová ;)
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Pokud se budete za týden, tedy 8. listopadu, pohybovat v okolí Liberce, zvu Vás na svou přednášku o vědeckých přístrojích na vozítku Curiosity. Přednáška začíná ve 14:45 ve zdejší iQLANDII.

Rozhodně ale nezvu jen na svou přednášku. Celý den tu budou probíhat další zajímavé přednášky o astronomii a kosmonautice:
od 10.00 Tmavá obloha nad Libereckem
O světelném znečištění nebe nad našimi hlavami a o Jizerské oblasti tmavé oblohy si s vámi popovídá Pavel Suchan z České astronomické společnosti
od 12.00 Workshopy
Vyzkoušejte, co dělají kosmonauté, třeba analýzu vody nebo si uvařte pokrm“ v makromolekulární kuchyni, za příznivého počasí pozorování oblohy dalekohledem.
od 13.30 Poprvé z Měsíce
S prvními snímky odvrácené strany Měsíce, s prvními kousky kamenů dovezenými na Zem a s prvními automatickými vozítky jezdícími po měsíčním povrchu vás seznámí Milan Halousek z České kosmické kanceláře

Celý program je realizovaný v rámci soutěže Expedice Mars 2014. Více informací najdete na webu areálu iQLANDIA
http://www.iqlandia.cz/cz/aktuality/expedice-mars

P.S. Obrázek jsem vyráběl sám a opět se projevil můj grafický antitalent. Všem, kdo mají lepší grafické cítění než já se omlouvám za způosbený šok. :-D

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od Dugi »

Malá změna plánu.
V sobotu budu mít přednášku v liberecké iQLANDII. Po dohodě s organizátory jsem ale změnil téma. Nebude řeč o vědeckých přístrojích na vozítku Curiosity, ale o aktuálních věcech - podíváme se na nehody rakety Antares a lodi SpaceShipTwo. Přednáška nese název "Černý týden pro kosmické soukromníky". Všechny samozřejmě srdečně zvu. Nejen na svou přednášku, ale i na celodenní program, který je v iQLANDII věnovaný aktuální Expedici Mars (viz minulý příspěvek).

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MRR
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 317
Reputace: 1
Bydliště: SR
Registrován: 4.4.2014 16:13
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od MRR »

Bude z toho nejaký záznam ?
"Nemali by sme sa na vesmír pozerať očami racionalizácie odborníka. Elegantné bohatstvo bolo vždy podstatou prírody".... ( Wernher von Braun )

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“