Vystoupení v médiích

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Máš pravdu. Tohle byla chyba. Chtěl jsem říct, že jsou tam radary, ale hlava to blbě poslala do pusy a řekl jsme něco jiného, než jsem chtěl. Bohužel už jsem myslel na další větu a neuvědomil jsem si, že jsem to řekl špatně. Každopádně díky za upozornění.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Nedávno mne oslovil redaktor z nového internetového magazínu Avokádo, zda bych jim neposkytl rozhovor. A tady je výsledek. :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Zítra v 8:25 bych měl ze záznamu promluvit na ČRo Plus o možná blížícím se přistání miniraketoplánu X-37.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od marian007 »

Dugi píše:Nedávno mne oslovil redaktor z nového internetového magazínu Avokádo, zda bych jim neposkytl rozhovor. A tady je výsledek. :-)
Super rozhovor :palec nahoru: Ale nesúhlasím s tvojim tvrdením, žeby Čína a India viedli medzi sebou nejaké kozmické preteky. Možno sa to tak snažia prezentovať niektoré médiá a do istej miery možno aj samotná India, ale reálne je už Čína niekde úplne inde a nijako nedáva najavo, žeby mala s Indiou potrebu súperiť. A ani to nepotrebuje, pretože tieto preteky vlastne už dávno vyhrala (či už ide o pilotovaný program, počet štartov, kozmodromov, silu orbitálnych nosičov, množstvo vedeckých, telekomunikačných a pozorovacích satelitov, komplexnosť misií). India môže samozrejme v kozmonautike dosiahnuť ešte veľké veci, ale silno pochybujem žeby ešte mala niekedy akúkoľvek šancu dotiahnuť sa na Čínu. ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

On ten rozhovor byl původně mnohem delší, povídali jsme si víc než hodinu. :-D
Takže jsem toho řekl mnohem víc. Pro vydání se to ale muselo zkrátit, protože tak dlouhý rozhovor by nikdo nedočetl. Vypadla proto i moje zmínka o tom, že tyhle závody jsou iniciovány spíše ze strany Indie, která se snaží dohnat vyspělejší Čínu. Stejně tak vypadla spousta dalších věcí i z ostatních otázek. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od marian007 »

Ach tak :-D
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Meybe »

Přednáška Dugiho o SpaceX na Kraví Hoře v Brně. :palec nahoru:
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Díky za sdílení.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Dneska jsem měl krátký telefonický vstup na ČT 24 o vědeckých experimentech na palubě Dragonu. Čas 18:25

EDIT:
Koukám, že to na FB nasdílela Věda 24, tak komu se nechce hledat správný čas ve výše uvedeném odkazu, může mrknout na přímo vyříznutou pasáž.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Dneska jsem měl krátký vstup na ČRo ohledně oznámení, že SpaceX pošle dva lidi na oblet Měsíce. Začátek 10:30. Kolem půl desáté večer bych měl mít podobné téma na ČT v pořadu Horizont.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“