Vystoupení v médiích

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Díky moc, sám tomu ještě pořád moc nevěřím. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Dnes jsem dostal nabídku vystoupit v pořadu Den podle Petra Šimůnka, který se vysílá na stanici Český rozhlas +. Tématem byla kosmická turistika a konkrétně pak plány společnosti Virgin Galactics.
Bylo to moje druhé vystoupení pro rádio, přesto jsem zažil hned dvě premiéry. Jednak se mi poprvé stalo, že jsem nedostal otázky dopředu a navíc jsem poprvé váhal, zda opravit moderátora. Nakonec jsem se rozhodl, že ano :-D. Snad ale není výsledek tak hrozný. :)

P.S. Moje pasáž začíná cca. v čase 33:10 ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Navi »

Já myslím, že paráda :-)
Jen mi přišlo, že si myslel s jak "bombastickou" informací přišel a ty jsi ho pak pěkně uklidnil, že to zas tak růžové není. Ale to je holt realita.
A možná by to chtělo dodat, že i když to jsou "jen" suborbitální lety, tak je to stále od těch firem velký výkon. Takhle jsem z toho skoro dostal pocit, že to je nějaká osmi minutová nuda ;-)
Ale chápu, že takhle potom se to krásně radí ;-)
Přeji víc takovýchto rozhovorů.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Díky za pochvalu.
Kdybych se rozmluvil ještě tímhle směrem, tak už by mě snad museli z éteru rovnou odstřihnout. Už takhle jsem byl hrozně dlouhý :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
sohajek
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 18
Reputace: 0
Registrován: 29.11.2013 15:50
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od sohajek »

PRŮLOM!!! "MĚSÍC PHOBOS" JE OBŘÍ PRAVĚKOU KOSMICKOU LODÍ - ("ESA" - Evropská kosmická agentura na základě dat pořízených sondou Mars Express, se tuto skutečnost chystá v letošním roce oznámit veřejnosti)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Nespletl ses? Tohle by se spíš hodilo do vlákna "Srandičky". 8-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Lakely »

No tak, tato teorie je už trochu vyčpělá. Ale je zajímavé, že v padesátých a šedesátých letech se tím zabýval i kongres USA, tedy jeden zvláštní výbor, který byl přímo pod taktovkou viceprezidenta. K závěru, že tento Marsův měsíc je kosmická loď došli proto, že měsíc má na svoji velikost hodně malou váhu a výpočty ukazovaly, že by tolik mohlo vážit umělé těleso jeho tvaru, které by bylo duté a obepínala by jej 10cm mocná kovová stěna. Ale už výzkum sond Viking ukázal, že s měsícem skutečně není něco v pořádku, ale rozhodně to není jeho umělý původ. Měsíc má totiž velmi malou hustotu, což je dáno dvěma možnými příčinami. Za prvé prodělala v minulosti na jeho rozměry obrovskou srážku a dnes je to v podstatě jen hromada nesourodého kamení, která je protkána vnitřními prostory o rozměrech 1cm - 1m a měsíc je tak dost nekompaktní, což umožňuje jeho malá gravitace. Nebo a mnohem pravděpodobněji, je z větší části tvořen zmrzlým vodním ledem. A teorie o jeho mimozemském původu pak definitivně vyvrátily všechny další sondy, které Mars a tento měsíc navštívily. :)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od petrsida »

Dnes v 17:00 na radiožurnálu bude ve 20 minutách pan Přibyl, téma konec americké závislost na ruském kosmickém programu a její konec
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od Dugi »

Paráda! Díky za informaci, určitě si to pustím :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vystoupení v médiích

Příspěvek od tomas »

Tomáš Přibyl na Radiožurnálu. http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3213200
To je úžasný, jak z Tomáše vždycky čiší to nadšení pro kosmonautiku.

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“