Ostatní zajímavosti

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
hulvath
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od hulvath »

Cetl jsem zivotopis tohto astronauta https://www.stoplusjednicka.cz/mike-mul ... astronauta Zaujala me posledni veta, ze se ted zivi prednaskami a psanim. Jak to je, dostavaji byvali astronauti v USA nejakou penzi, nebo tak ?
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Amper »

Astronauti maji narok na stejnou penzi jako kazdy jiny federalni zamestnanec. Zalezi na tom kdy odchazi, jsou na to kalkulacky.

Jinak nic extra nedostavaj a pokud nezustanou v NASA na urednicke/manazerske/technicke pozici tak vetsinou konci na skolach (vcetne Neila Armstronga), provozuji prednasky, v ruznych firmach a nebo si zakladaj sve ruzne firmy atd... Proste tam kde se da sehnat prace s jejich specializaci
hulvath
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od hulvath »

O recyklaci vlasu pri ceste na Mars spekuluji Slovaci - s cernym humorem se da dodat, ale to prece umeli Nemci uz pred 70 lety i na Zemi :) https://myzahorie.sme.sk/c/22007715/v-s ... vlasy.html
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od petrsida »

hulvath píše:O recyklaci vlasu pri ceste na Mars spekuluji Slovaci - s cernym humorem se da dodat, ale to prece umeli Nemci uz pred 70 lety i na Zemi :) https://myzahorie.sme.sk/c/22007715/v-s ... vlasy.html
Nezlob se na mě, ale ty jsi opravdu HOVADO

Dugi promiň, ale některé věci jsou prostě přes čáru
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Dugi »

Ne, já na to už fakt nemám nervy. Šancí jsi dostal nepočítaně, sorry, sbohem (ne nashledanou).
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od slappy »

Narazil jsem na video o tom, jak Scott Tilley loni zachytil signál ztracené družice IMAGE.
Zkoušel jsem hledat, jak to celé dopadlo, ale vypadá to, že se misi obnovit nepodařilo : (

Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Machi »

Zde je má nová verze topografické mapy Marsu.
Nejedná se o úplně novou mapu, ale o výrazně "překopanou" verzi starší mapy.
Novější verze má ~dvojnásobek detailů, všechny oficiální názvy do konce roku 2018, v PDF verzi detailnější mapy pro skoro všechna místa přistání včetně některých budoucích (kráter Jezero a Oxia Planum pro Mars 2020 resp. ExoMars 2020), mini měřítka v mapě atd. Detailnější popis změn je na mém blogu.
Verze ve JPEGu je k dispozici ke stažení přes Flickr a má 24000×20300 pixelů a 151 MB.
PDF verze je k dispozici zde (má 171 MB!).
Pokud by někdo chtěl rychle najít všechna místa přistání, pak v PDF verzi stačí zadat do vyhledávacího políčka zadat outpost a klikat!

Obrázek
Naposledy upravil(a) Machi dne 9.1.2019 23:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Dugi »

Tak tohle je mimořádná bomba! Nechceš o tom napsat článek na blog? :slint:
Tohle si zaslouží dostat mezi lidi.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Machi »

Díky!
No mohl bych využít mé dva články, jeden starší o původní verzi a nový o aktualizované verzi a na základě toho spatlat jeden článek, ale dám ti vědět až zítra, protože dnes už mě z toho bolí hlava. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ostatní zajímavosti

Příspěvek od Dugi »

To bolení hlavy plně chápu, těším se, jak se rozhodneš. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“