Doporučené odkazy

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Meybe »

---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Meybe »

Nevěděl jsem kam přesně to dát, tak snad to zde nebude úplně OT. věřím však, že mnohé z Vás tato informace potěší. Web ElonX spustil diskusní fórum o Spacex. :palec nahoru:
Zde je odkaz na fórum.
https://forum.elonx.cz/index.php
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Pospíšil »

Meybe píše: ...věřím však, že mnohé z Vás tato informace potěší.
Mně ne.

Beru to jako další tříštění skupiny diskutujících na stejné téma v našem malém česko-slovenském rybníčku.
Nejdřív se SpaceX probíralo dost podrobně na kosmo.cz a to už od roku 2008. Pak se rozjelo i zdejší fórum, kde mají vlákna lepší strukturu, doplňují je videa a komentované přenosy a teď se k těmto dvěma přidává třetí diskusní fórum v češtině ... :krčící rameny:
Zabránit se tomu nedá, těch fór na stejné téma může vzniknout třeba bambilión, ale jak říkám, je to zbytečné a pro některé lidi to bude i matoucí. Jako by nestačilo, že v angličtině jsou prakticky dvě nejkvalitnější zdrojové diskuse na NSF a reddit, které stačí milionům anglicky mluvících kosmo-fandům po celém světě ... :|
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Meybe »

Já už se lekl, že by tě něco potěšilo. :D :P 8-)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Pospíšil »

Meybe píše:Já už se lekl, že by tě něco potěšilo. :D :P 8-)
Mně by potěšila například návštěva EM v ČR, nebo odborná přednáška některého z jeho inženýrů na české akademické půdě, prostě nové informace z originálního zdroje. Ne přežvýkané zprávy a spekulace všeho druhu. ;)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Dugi »

Třeba se někdy EM nebo nějakého inženýra v ČR dočkáme. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Meybe »

Pospíšil píše:
Meybe píše:Já už se lekl, že by tě něco potěšilo. :D :P 8-)
Mně by potěšila například návštěva EM v ČR, nebo odborná přednáška některého z jeho inženýrů na české akademické půdě, prostě nové informace z originálního zdroje. Ne přežvýkané zprávy a spekulace všeho druhu. ;)
Koukám, že si původní odpověď rozšířil... :)
Já bych to neviděl tak černě. Petr dělá skvělou práci a SpaceX a dění okolo E. Muska věnuje hodně času. Na fóru se budou rozebírat i jiné projekty E. Muska, které se SpaceX nesouvisí a sem se třeba vůbec nehodí. Stejně jako na kosmo, na kterém se pohybují zvláštní diskutující exempláře... Věřím, že Petr zachová vysokou úroveň diskuse a celému projektu přeji jen to nejlepší. ;)
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Dugi »

S tím tříštěním bych to tak neviděl. Co tak koukám, tak fórum na ElonX není jen o SpaceX, ale věnuje se i dalším Muskovým projektům. Tudíž průnik s naším webem je tam jen v jednom bodě. Navíc ani dříve se u nás na fóru neregistrovalo mnoho lidí, kteří byli naopak aktivní na ElonX. Myslím, že je to dobře, protože víc portálů může zasáhnout více čtenářů.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Pospíšil »

Jen jsem vyjádřil svůj názor. Snad se to tu ještě toleruje ...

Pokud má nějaký portál název ElonX, tak je podle mého primárně o SpaceX, ať už tam diskutuje Teslu, The Boring Co, Neuralink, Open AI, Hyperloop i Muskovo soukromí.

Jde mi o to, že se tím počet zajímavých příspěvků na tomto fóru může snížit, protože počet lidí, kterým se bude chtít diskutovat tatáž témata na 3 českých portálech (a několika zahraničních), rozhodně nebude vysoký. :naštvaný:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Doporučené odkazy

Příspěvek od Wopat »

Já to vidím úplně stejně jako Pospíšil. Mohlo by to přinést ono tříštění diskutujících na téma SpaceX a to by byla velká škoda. Ostatní témata mimo kosmonautiku ok, tam se to samozřejmě hodí. Na to fórum jsem se nedíval. Ale pokud poměr obsahu fóra odpovídá poměru témat na webu ElonX, tzn. značná převaha SpaceX, tak smysl existence toho fóra nevidím.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“