Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Adhara »

Premet229 píše:
Dotaz:
Je možné zakoupit již před časem napsané a vydané knihy "Rudé hvězdy ve vesmíru" a "Smrt měla jméno Challenger" ?
Toto istého času zaujímalo aj mňa. :) Vlastne ma to zaujíma stále... myslím, že pred mnohými rokmi som poslala tento dotaz autorovi, a dostala som rovnakú odpoveď. :) A v tejto súvislosti mi napadá - zaujímalo by ma, či autor uvažuje o dotlači alebo o druhom vydaní, keď je o to taký záujem.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Napíšu Tomášovi a upozorním ho na tvůj zájem. Je sice registrovaný tady na fóru, ale má málo času a tak by si nemusel vzkazu všimnout. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od TomasPribyl »

Dugi píše:Napíšu Tomášovi a upozorním ho na tvůj zájem. Je sice registrovaný tady na fóru, ale má málo času a tak by si nemusel vzkazu všimnout. ;-)
Všiml si. ;-)

Co se dostupnosti knih přímo u autora týká, tak ji řeší hned první odstavec na: www.kosmonaut.cz/web/knihy.htm

Nemám, nemám, opravdu nemám. (Ani "pod pultíkem", jak se mnozí snaží loudit. Ani na půjčení, protože půjčované knihy se mi nějak přestaly vracet...)

Na druhé straně třeba Smrt měla jméno Challenger jsem v posledních letech dvakrát koupit v antikvariátech, Rudé hvězdy ve vesmíru jsem tam alespoň viděl (ale byl to takový salát, že jsem je nebral). Občas se něco mihne i na Aukru. Jinými slovy: kdo OPRAVDU hledá, najde. Jen je to běh na dlouhou trať...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

O dotisku náhodou neuvažuješ? Zájemců by evidentně bylo hodně :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Gubarev »

Před několika lety jsem intenzivně sháněl, a nakonec to šlo lépe, než jsem čekal.

Den, kdy se nevrátila Columbia
Tenkrát jsem ji bez problémů sehnal u vydavatele (jméno si už nevzpomínám), byla ještě k mání, jak je to dnes, netuším. Našel jsem na webu kontakt, napsal mu a poštou na dobírku mi to za pár dnů přišlo. Zkusím to najít v nějakém vláknu tady, kdysi jsem o tom psal, možná jsem i uvedl jméno vydavatele...

Smrt měla jméno Challenger
Tohle bylo sice trochu těžší, ale přes webové antikvariáty jsem našel pána z Ostravy, který ji nabízel. Po domluvě rovněž přišlo na dobírku.

EDIT:našel jsem: vydavatelství Junior s.r.o.
_______________________________________________________________
Re: Vzpomínka na Challenger a Columbii
Příspěvekod Gubarev » 09 dub 2013, 20:58

zdravim vsechny,
chtel bych se podelit o zazitek, ktery ted mam pri cteni cteni knihy pana Pribyla
"Den, kdy se nevratila Columbia". Ale nejen to, i jedna osobni zkusenost...

Neuspesne jsem velmi dlouho zkousel sehnat obe knihy (tuto + dalsi knihu pana
Pribyla "Smrt mela jmeno Challenger"). Po asi pul roce marneho snazeni se najednou
osud rozhodl zahrat si se mnou zajimavou hru a v rozmezi 24 hodin (!!) se mi ozvali
dva lide. Jeden byl primo z vydavatelstvi Junior s.r.o. , ktery mi napsal, ze jeste
nekolik vytisku ma, soubezne s tim mi odpovedel na inzerat jeden pan z Moravy
ze ma i tu druhou a za pakatel mi ji poslal. Takze se mi behem par dnu obe knihy sesly
doma
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od TomasPribyl »

Dugi píše:O dotisku náhodou neuvažuješ? Zájemců by evidentně bylo hodně :-)
Ne, neuvažuji.

Ty knihy jsou obrazem své doby (jak v kosmonautice, tak autorské) a dnes by je bylo třeba totálně překopat. Resp. napsat znovu.

Což nevylučuji. ;-)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Dugi »

Díky za info. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od MilanSpace »

Já jí mám i s podpisem autora :-)
Ale kdyby měl někdo zájem, tak je jedna "Columbia" právě k mání na Aukru za velice zajímavou cenu!
http://aukro.cz/den-kdy-se-nevratila-co ... 90616.html

Obrázek
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Rubicius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 55
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Registrován: 4.9.2017 20:48
Re: Ptejte se Ing. Tomáše Přibyla

Příspěvek od Rubicius »

Toto nebude úplně dotaz. Velice bych uvítal nějakou vaši další přednášku na youtube či stream.cz. Rád bych si zašel i naživo, pokud se budete vyskytovat v okolí Zlína. Se vší úctou k Dušanu Majerovi, Michalu Václavíkovi, Milanu Halouskovi a Petrovi Tomkovi, kterých si velmi vážím a sleduji jejich všechny dostupné přednášky, vaše si pouštím nejčastěji. Některé sem shlédl víc než 10 krát.
hulvath
Rude hvezdy na houby

Příspěvek od hulvath »

Mam knizku Rude hvezdy ve vesmiru. Obsahove fajn, jiste by si zaslouzila nove doplnene vydani. Ale kniharske provedeni proste otresne. Nikdy jsem treba nevidel ze by se v knize stridali nahodile archy z obycejneho a leskleho natiraneho papiru. Po asi 10 otevreni se vazba zacala rozpadat a ted mam salatove vydani. Gutenberg se obraci v hrobe :)

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“