Televizní pořady

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.

Re: Televizní pořady

Příspěvekod tomas » 18 zář 2012, 09:39

Jeden díl Tajemného vesmíru jsem viděl, zatímco Vesmír na ČT2 jsem ještě nestihl ani jednou.Ale domnívám se, že to není tentýž seriál.
tomas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Takezo » 18 zář 2012, 16:49

Já měl za to,že Tajemný vesmír a Vesmír z Čt2 je jedno a to samí.Akorát si dvojka udělala svůj dabing.A musím říct, že se jim to povedlo.Mě vůbec baví takový dokumenty.Proto asi furt koukám na Discovery Science a HD. :tlesk: :klaní se: :palec nahoru:
Takezo
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod tomas » 18 zář 2012, 20:36

Necháme se tedy překvapit, je to už pozítří.
Je škoda, že provozovatelé satelitní a kabelové televize neumožňují složit si svůj balíček placených programů. Přesně vím, které bych si vybral. Discovery a další jeho odnože by tam rozhodně patřily.
tomas
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod fronak » 20 říj 2012, 12:09

Výborný je taky čas od času HydePark Civilizace na CT24 tenhle je s doktorem Grygarem :) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058090915/
Destiny is not a matter of chance. It is a matter of choice. It's not a thing to be waited for - it is a thing to be achieved.
fronak
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod JNL » 20 říj 2012, 21:41

Ano neviděl jsem sice Hyde park z 15.9, ale dneska šel Hyde park Civilizace velmi zajimavé ;) ---- Pavel Toufar, publicista — David Kabáth, Evropské středisko kosmických operací, ESA

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441294653-hyde-park-civilizace/212411058091020/
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček

Příspěvekod StrambR » 02 úno 2013, 13:47

S novou dokumentární tv by se mělo toto vlákno začít plnit...Tak tedy začnu:
Z noci ze dneška na zítřek začíná dokument Solární bouře: Planeta v ohrožení (Prima ZOOM- půlnoc), což není zas tak úžasné oproti dokumentu o Cassiny, který jde hned potom (od 1h) - pbě pak v repríze v úterý krátce po poledni.
No a zítra v 21:00 jde dokument: "Mise na Mars" zabývající se Curiosity - znovu pak ve Středu v 18:00 (lepší čas).
Vše pak jede ještě do konce týdne alespoň jednou...ale protože je to nová televize nevsázel bych na to, že se to nemůže změnit
StrambR
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod modelar » 02 úno 2013, 20:57

myslím že idem naladiť prima zoom :)
Dík za info
"It was going well until it exploded."
modelar
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel

Příspěvekod StrambR » 23 bře 2013, 17:55

Našel jsem na uložto místo, kde je přehledný seznam dokumentů (není jich zase tolik, ale ani málo)...mohly by vás zajímat hlavně kategorie Vesmír nebo Technika.
link: http://www.ulozto.cz/soubory/seznamDVD/Dokumentarni-CZ/
StrambR
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír

Příspěvekod Gubarev » 18 dub 2013, 18:00

Nedavno se tu nekde resilo, jak vzrusta konkurence co se tyce dokumentu na ceskych televiznich kanalech..
Ted si nejsem jisty, jestli to bylo v nejakem klubu, nebo slo o Skypeferenci, myslim, ze to druhe, kazdopadne
nekdo vyjadril poteseni nad tim, jak je znat konkurencni tlak (treba na CT2 s prichodem kanalu Prima Zoom).

Pro vsechny uzivatele UPC TV (ale urcite nejen ji) dve novinky. Jednak je to 24/7 nonstop dokument. kanal
"Kino svet", kde treba za posledni tydny rotovala kompletni serie "Okna vesmiru dokoran" s panem Grygarem.
Nejenze jsem s velkym respektem sledoval takrka kazdy dil (ktery jsem stihnul), ale cely balik jsem si stahnul
a znovu koukam v pocitaci. Velky respekt, jak pres ten OBROVSKY casovy odstup ("obrovsky" zamerne
zduraznuji, pac 30-40 let v kosmologii dnes je neuveritelne dlouha doba v porovnani s tim, jakymi milovymi
kroky se vsechny tyto obory ubiraji), je spousta informaci nadale platnych.. Muj respekt...no a jedno priznani:
tenhle serial naprosto zasadne zformoval muj zajem o vesmir v detstvi a dospivani, takze k nemu mam
naprosto srdcovy vztah..ehm, pardon, trocha sentimentu....... ;)

Kino svet jede ve zvlastnim formatu, rotuje balik dokumentu o delce 3 hodin v neustalych reprizach, dalsi
(nove) dily uvadi po uplynuti 24 hodin a (tusim, ze) zacinaji premiery kazdy den v 18.00h. Shodou okolnosti
zacinali prave Okny do vesmiru, tzn - premiera kazdy den v sest vecer, pak reprizy ve 21h, 00h, 03h..atd...
Novy dil zase v dalsi den v sest vecer.

Ale libustku si nechavam na konec. Urcite mnoho z vas sleduje kosmicko/geologicke nedelni vecery na P. Zoom,
tak ted anoncuji, ze na prani divaku nekdy od zacatku kvetna pojedou nonstop 24/7 a slibuji 4 hodiny
premierovych dilu denne !! Doufam, ze CT2 adekvatne zareaguje 8-)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Gubarev
Zkušený vesmírný veterán
Zkušený vesmírný veterán

Příspěvekod Dugi » 18 dub 2013, 20:43

To zní hodně dobře, díky za info!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Dugi
Administrátor
Administrátor

PředchozíDalší

Zpět na Popularizace vesmíru