Televizní pořady

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
PetrK
Re: Televizní pořady

Příspěvek od PetrK »

před nedávnem to vyšlo v USA na DVD, takže nějak by se to sehnat dalo (EN)
czechkiwi
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 13.12.2011 20:02
Re: Televizní pořady

Příspěvek od czechkiwi »

Zdravím všechny fanoušky tohoto fóra. Na váš web se chodím dívat dost často, ale teď jsem možná narazil na něco, co může být zajímavé i pro ostatní. Možná o tom tady už někdo psal, ale jeho příspěvek jsem bohužel nenašel. Na síti, resp. na Youtube se dá najít britský filmový dokument "First Orbit" z roku 2011, který byl natočen k padesátému výročí letu Jurije Gagarina do vesmíru. Pěkný popis filmu v češtině je na serveru http://www.csfd.cz/film/302640-first-orbit/ od uživatele Aelita. Film je natočen z ISS, má 99 minut a je ve Full HD. Bohužel jsem k němu nenašel české titulky :(
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Dugi »

Vítej na našem fóru, doufám, že se ti tu bude i nadále líbit.
A díky moc za tip. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
ondron
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 12
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Registrován: 26.8.2012 16:19
Re: Televizní pořady

Příspěvek od ondron »

Skutecne silny dokument, loni pri vyroci skvele dotvarel atmosferu :) urcite se podivejte ;)
Jinak jsem rad, ze jsem objevil toto forum, tesim se na spoustu zajimavych informaci.
Arthur C. Clarke: “Two possibilities exist: Either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.”
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Dugi »

Vítej na našem fóru i ty. Snad se ti tu bude pořád stejně líbit. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
ondron
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 12
Reputace: 0
Bydliště: Praha
Registrován: 26.8.2012 16:19
Re: Televizní pořady

Příspěvek od ondron »

Dekuji za privitani, hodne se mi libi mistni takrka domaci atmosfera a zaroven relevantni data, idealni, snad i ja nekdy prispeji necim hodnotnym.
Ondrej
Arthur C. Clarke: “Two possibilities exist: Either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.”
czechkiwi
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 0
Registrován: 13.12.2011 20:02
Re: Televizní pořady

Příspěvek od czechkiwi »

Ještě k filmu "First Orbit" věnovanému 50. výročí Gagarinova letu. Na webu celého projektu jsou také titulky, viz http://www.firstorbit.org/translations.php. Jsou tam také v češtině - nicméně při vší úctě jsou v nich podle mého názoru místy chyby. Je to škoda... Ale i tak díky za ně.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Kosmonautika - přednášky

Příspěvek od baranka »

Dnes ve 20 hodin na čt2 Dobytí Měsíce
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Televizní pořady

Příspěvek od tomas »

Každý pátek od 20:55 vysílá ČT2 americký seriál Vesmír.
Minulý týden (2.díl) se jednalo o kolonizaci Marsu. Tento týden je 3.díl o možném zániku Země díky asteroidu. Celá série má 31 dílů.
Uživatelský avatar
marek
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 92
Reputace: 0
Bydliště: Střední Morava
Registrován: 31.8.2012 14:28
Re: Televizní pořady

Příspěvek od marek »

Nevíte někdo, co to je přesně za dokumkent? na internetu je totiž i dokument který se jmenuje "Tajemný vesmír", má také kolem 30 dílů.
zde je na něj odkaz se seznamem dílů, ale první díl tedy nesedí, takže to vypadá že jde buď o nějaký jiný, nebo mají jinak přeházen díly
http://film.mysteria.cz/vesmir.html

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“