Televizní pořady

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Televizní pořady

Příspěvek od tomas »

Jeden díl Tajemného vesmíru jsem viděl, zatímco Vesmír na ČT2 jsem ještě nestihl ani jednou.Ale domnívám se, že to není tentýž seriál.
Uživatelský avatar
Takezo
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 11
Reputace: 0
Bydliště: Bílina
Registrován: 10.6.2012 13:53
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Takezo »

Já měl za to,že Tajemný vesmír a Vesmír z Čt2 je jedno a to samí.Akorát si dvojka udělala svůj dabing.A musím říct, že se jim to povedlo.Mě vůbec baví takový dokumenty.Proto asi furt koukám na Discovery Science a HD. :tlesk: :klaní se: :palec nahoru:
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Televizní pořady

Příspěvek od tomas »

Necháme se tedy překvapit, je to už pozítří.
Je škoda, že provozovatelé satelitní a kabelové televize neumožňují složit si svůj balíček placených programů. Přesně vím, které bych si vybral. Discovery a další jeho odnože by tam rozhodně patřily.
Uživatelský avatar
fronak
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 64
Reputace: 1
Bydliště: Praha Západ
Registrován: 19.9.2012 16:18
Kontaktovat uživatele:
Re: Televizní pořady

Příspěvek od fronak »

Výborný je taky čas od času HydePark Civilizace na CT24 tenhle je s doktorem Grygarem :) http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058090915/
Destiny is not a matter of chance. It is a matter of choice. It's not a thing to be waited for - it is a thing to be achieved.
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Re: Televizní pořady

Příspěvek od JNL »

Ano neviděl jsem sice Hyde park z 15.9, ale dneska šel Hyde park Civilizace velmi zajimavé ;) ---- Pavel Toufar, publicista — David Kabáth, Evropské středisko kosmických operací, ESA


http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058091020/
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius
StrambR
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 16:01
Re: Televizní pořady

Příspěvek od StrambR »

S novou dokumentární tv by se mělo toto vlákno začít plnit...Tak tedy začnu:
Z noci ze dneška na zítřek začíná dokument Solární bouře: Planeta v ohrožení (Prima ZOOM- půlnoc), což není zas tak úžasné oproti dokumentu o Cassiny, který jde hned potom (od 1h) - pbě pak v repríze v úterý krátce po poledni.
No a zítra v 21:00 jde dokument: "Mise na Mars" zabývající se Curiosity - znovu pak ve Středu v 18:00 (lepší čas).
Vše pak jede ještě do konce týdne alespoň jednou...ale protože je to nová televize nevsázel bych na to, že se to nemůže změnit
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Televizní pořady

Příspěvek od modelar »

myslím že idem naladiť prima zoom :)
Dík za info
"It was going well until it exploded."
StrambR
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 16:01
Re: Televizní pořady

Příspěvek od StrambR »

Našel jsem na uložto místo, kde je přehledný seznam dokumentů (není jich zase tolik, ale ani málo)...mohly by vás zajímat hlavně kategorie Vesmír nebo Technika.
link: http://www.ulozto.cz/soubory/seznamDVD/Dokumentarni-CZ/
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Gubarev »

Nedavno se tu nekde resilo, jak vzrusta konkurence co se tyce dokumentu na ceskych televiznich kanalech..
Ted si nejsem jisty, jestli to bylo v nejakem klubu, nebo slo o Skypeferenci, myslim, ze to druhe, kazdopadne
nekdo vyjadril poteseni nad tim, jak je znat konkurencni tlak (treba na CT2 s prichodem kanalu Prima Zoom).

Pro vsechny uzivatele UPC TV (ale urcite nejen ji) dve novinky. Jednak je to 24/7 nonstop dokument. kanal
"Kino svet", kde treba za posledni tydny rotovala kompletni serie "Okna vesmiru dokoran" s panem Grygarem.
Nejenze jsem s velkym respektem sledoval takrka kazdy dil (ktery jsem stihnul), ale cely balik jsem si stahnul
a znovu koukam v pocitaci. Velky respekt, jak pres ten OBROVSKY casovy odstup ("obrovsky" zamerne
zduraznuji, pac 30-40 let v kosmologii dnes je neuveritelne dlouha doba v porovnani s tim, jakymi milovymi
kroky se vsechny tyto obory ubiraji), je spousta informaci nadale platnych.. Muj respekt...no a jedno priznani:
tenhle serial naprosto zasadne zformoval muj zajem o vesmir v detstvi a dospivani, takze k nemu mam
naprosto srdcovy vztah..ehm, pardon, trocha sentimentu....... ;)

Kino svet jede ve zvlastnim formatu, rotuje balik dokumentu o delce 3 hodin v neustalych reprizach, dalsi
(nove) dily uvadi po uplynuti 24 hodin a (tusim, ze) zacinaji premiery kazdy den v 18.00h. Shodou okolnosti
zacinali prave Okny do vesmiru, tzn - premiera kazdy den v sest vecer, pak reprizy ve 21h, 00h, 03h..atd...
Novy dil zase v dalsi den v sest vecer.

Ale libustku si nechavam na konec. Urcite mnoho z vas sleduje kosmicko/geologicke nedelni vecery na P. Zoom,
tak ted anoncuji, ze na prani divaku nekdy od zacatku kvetna pojedou nonstop 24/7 a slibuji 4 hodiny
premierovych dilu denne !! Doufam, ze CT2 adekvatne zareaguje 8-)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Televizní pořady

Příspěvek od Dugi »

To zní hodně dobře, díky za info!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“