Videorecenze (subjektivní) o Cosmos Discovery

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dobrý
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 32
Reputace: 1
Bydliště: Opava
Registrován: 16.4.2018 21:58
Kontaktovat uživatele:
Videorecenze (subjektivní) o Cosmos Discovery

Příspěvek od Dobrý »

S přítelkyní jsme natočili videorecenzi na výstavu Cosmos Discovery v Brně. Byli jste? Vidíte to podobně? Výstava je do konce prázdnin, tak jestli jste nebyli, tak vás třeba nalákáme (nebo odradíme :-D)

Vytvářím pořad Dobré vědět - občas ublognu něco o vesmíru, budoucnosti lidstva, technologiích a podobně.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Videorecenze (subjektivní) o Cosmos Discovery

Příspěvek od Pospíšil »

Byl jsem a vidím to mírně jinak. Této výstavě, na to že byla v čr, dávám po zralé úvaze 90%, tj. s klidným svědomím ji mohu doporučit navštívit každému fandovi kosmonautiky u nás, ať už je jeho znalostní úroveň jakákoli.


Těch zbývajícich 10%, co bych mohl vytknout, jsou:
1) nesmyslně syté barevné nasvícení některých výstavních prostor (modrá, červená), které má možná souviset s národními barvami v roce 100. výročí republiky, nicméně působilo to z mého pohledu dost rušivě, jelikož zkreslovalo reálné barvy exponátů.
2) výstava měla být instalována na ještě větší ploše, s exponáty trochu dál od sebe. Asi jsem měl smůlu v tom, že v době mé návštěvy tam pro mně zcela nečekaně zavítal V.Remek + pár novinářů, 3 oddíly skautů a běžné množství rodin s dětmi, takže v některých místech bylo skutečně husto a dlouho trvalo, než jsem se k exponátu dostal a měl i trochu volného prostoru pro focení.

Ale to je už jen takové "hnidopichovo rejpání", které by se dalo aplikovat na expozice i jinde ve světě, takže není zase tak důležité. Z toho, co se u nás dalo za posledních 20 let vidět, je to myslim maximum a stojí to určitě za výlet do Brna. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
KUBIWAN
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Registrován: 17.1.2017 20:07
Re: Videorecenze (subjektivní) o Cosmos Discovery

Příspěvek od KUBIWAN »

Před pár týdny jsem též navštívil výstavu a zpracoval jsem z ní krátké video. Je to prohlídka výstavy s mým výběrem exponátů. Na konci si výstavu projdeme celou, zrychleně (pomalá verze prohlídky má 8 minut, bylo to zrychlené na cca minutu, píšu to jen proto, abyste měli představu o rozsáhlosti výstavy, čili když půjdete rychlým krokem a exponáty nebudete moc prohlížet výstava Vás vyjde na 8 minut. Já jsem tam byl asi 3 hodiny až na konec jsem si ji prošel ještě jednou s kamerou).

COSMOS Discovery - PROHLÍDKA
https://www.youtube.com/watch?v=kONBhVELqsc&t=46s
"Dinosauři vyhynuli, protože neměli kosmické programy. A pokud i my vymřeme kvůli tomu, že nemáme dostatečně kvalitní kosmické programy, zasloužili jsme si to."
Laurence Niven, autor sci-fi

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“