Výstava Gateway To Space

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Výstava Gateway To Space

Příspěvek od digiart »

Včera to jest 15.3.2015 jsem se dostal na výstavu Gateway To Space, všem vřele doporučuji ji navštívit :palec nahoru: , jsou tam makety raket, družic, raketoplánů atd.




Další fotografie naleznete zde: http://digiartfoto.rajce.idnes.cz/Vysta ... 15.3.2015/
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od Dugi »

Chystám se tam. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od digiart »

Dugi píše:Chystám se tam. :)
Dugi, pohybuje se tam hodně lidí, když chceš něco nafotit musíš mít trpělivost než se přestanou lidičky motat kolem exponátů :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od Navi »

Včera jsem šel kolem výstaviště, tak jsem se byl poptat na kase jako to vypadá s návštěvností. Jestli se vyplatí vzít si dovolenou a vyrazit dopoledne, nebo stačí odpolko po práci.
Pani říkala, že zájem je, ale nějaké šlapání po hlavách nehrozí :lol:
Každopádně říkala, že když se vyrazí ve všední den hned na otvíračku, tak to tam budete mít jen sami pro sebe :palec nahoru:
Já se domluvil s partou známých, ale zatím se spíš kloní k odpoledni. Ještě je budu muset trochu zpracovat a přesvědčit je, že dopoledne to bude úplně nejvíc nejlepší :-D
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od digiart »

No je fakt že byla neděle a lidi měli volno proto tam bylo tak plno a ještě ke všemu je hned k tomu Matějská pouť.
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
pobotom
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Chrudim
Registrován: 4.4.2012 21:29
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od pobotom »

Ahoj, jaký máte názor na výstavu? Já se tam chystal s rodinou, ale kluk onemocněl a musel jsem to posunout. Četl jsem na fcb, že návštěvníci čekali podstatně více z výstavy....

Dají se tam koupit třeba modely raketoplánu apod.?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od Dugi »

Chystáme o tom článek na web, kde svůj názor popíší všichni naši autoři, kteří výstavu navštívili. Možná už tenhle týden. Ale mohu říct, že jsem byl z výstavy potěšený.

Zda tam byl k zakoupení model raketoplánu, to si upřímně řečeno nepamatuju. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od fretka323 »

Model se tam koupit dal, ale viděl jsem i lepší ;)
Klidně mne oslovujte Radim.
pobotom
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Chrudim
Registrován: 4.4.2012 21:29
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od pobotom »

Tak to jsem na článek zvědav. Dneska mi říkal kamarád z fotbalu, že jeho dcera (asi 12 let) tam byla se školou a prý úžasný...
Uživatelský avatar
JNL
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 36
Reputace: 0
Bydliště: Kroměříž
Registrován: 27.1.2012 18:48
Re: Výstava Gateway To Space

Příspěvek od JNL »

NA výstavě se mě líbilo, celkem mě pobavilo když si tam děti hráli s tlačítky co tam je průchod modulem iss jeto tam pěkné, v obchodě ale mohli mít víc věcí nejenom propagační materiál gateway to space ty modely si také nepamatuji, ale už dlouho nějaký velký hledám od raketoplánu, další škoda že jsme tam měli malí koutek ( česká republika ) jen co vyhrabu fotky tak vložím na ukázku.
JosefL.
Lidé jsou stvořeni k tomu, aby kontemplovali a přemýšleli o vesmíru. Oni sami nedosahují této vrcholné dokonalosti, ale jsou součástí této dokonalosti.
Cicero Marcus Tullius

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“