Academia Film Olomouc 2014

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od MilanSpace »

Gubarev píše:WOW!!!!!! Netušil jsem, že existuje film čistě "z jeho pohledu" Další subjekt shánění, moc dík za info!!
Já teď přelousk jeden ze životopisů páně Feynmena a bohužel tam z období vyšetřovací komise bylo jen
pár letmých zmínek..
Je to natočené podle jeho knihy "What Do You Care What Other People Think?" (v češině vyšlo jako "Snad ti nedělají starosti cizí názory" - https://www.kosmas.cz/knihy/63298/snad- ... izi-nazory )

Ve filmu jsou drobné nepřesnosti okolo havárie a jejího vyšetřování - nevím, jestli vycházejí už z knihy, nebo z filmového převodu. Pár dalších nepřesností tam tam vnesl i mladý student z Univerzity Palackého v Olomouci, který to do češtiny titulkoval.
Ale celkově moc zajímavá věc - ode dneška činím kroky k zapůjčení filmu k promítnutí na letošní KNP2014 (ale mám obavu, že poplatek za promítnutí bude asi pro nás příliš vysoký... :( )
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Gubarev »

:tlesk: Díky moc Milane za parádní a hlavně optimistické informace! :palec nahoru: :palec nahoru:

Tu knihu jsem zahlídl v nabídce, ale zatím jsem do ní nešel (od Feynmana jsou toho v ČJ doslova mraky...)
to se změní ještě dnes - ihned objednávám. :)

Se zapůjčením filmu moc držím palce, aby to klaplo!!!
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Gubarev »

MilanSpace píše: Je to natočené podle jeho knihy "What Do You Care What Other People Think?" (v češině vyšlo jako "Snad ti nedělají starosti cizí názory" - https://www.kosmas.cz/knihy/63298/snad- ... izi-nazory )
Takže po celkem velkých trablech (kniha je takřka všude vyprodána a výtisky rozebrány) se mi za pomoci
kamarádů podařilo sehnat jeden výtisk, který bude dnes (v pátek) od 15h připraven v jednom antikvariátu
v centru města. Jdu do ní ihned, pač bych to rád měl z obou stran - jak z té filmové, tak knižní. Úplně mě
to pohltilo.. :) Ještě jednou: díky moc za tip! Hodně silné téma.
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Machi »

Dugi píše:Vážení přátelé,
sám ještě ani nemohu pořádně uvěřit tomu, co se před pár desítkami minut událo. Dozvěděl jsem se, že náš portál kosmonautix.cz bude oceněný na 49. ročníku festivalu Academia Film Olomouc 2014.
Dramaturgové festivalu pro nás připravili ocenění "za populárně vědecký blog". Cena není určena jen pro náš blog, ale pro celý portál kosmoanutix.cz se vším, co pod něj spadá.
Gratuluji! :tlesk: :palec nahoru:
Plně zasloužené ocenění za tvou práci a celého týmu kosmonautix.

(já vlastně ani nevím jestli na českém webu existuje srovnatelný ekvivalent neboť ostatní astronomické weby jsou zaměřené spíše na kratší články o novinkách, oproti podstatně masivnějším článkům kosmonautixu, které se navíc netýkají jen novinek.).
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Dugi »

Mockrát děkuju, fakt mě to moc těší.

Ale nemyslím si, že bychom byli na českém internetu něčím výjimečným. Pro technické detaily je tu nedostižná SPACE 40, pro aktuální dění a pozadí kosmonautiky pak kosmo.cz, historii dělá na svém blogu pan Sedláček, Tomáš Přibyl poskytuje unikátní informace, o kterých se jinde nepíše, články vychází na exoplanetách, nebo astro.cz. Je tu spousta dalších webů, třeba i Tvůj, na kterém jsou mimořádně dobře zpracované články. :palec nahoru:
My jsme asi "výjimeční" jen v tom, že to všechno tak nějak sdružujeme pod jednou střechou.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Machi
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 321
Reputace: 0
Registrován: 2.8.2013 23:19
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Machi »

Dugi píše: Ale nemyslím si, že bychom byli na českém internetu něčím výjimečným.....
My jsme asi "výjimeční" jen v tom, že to všechno tak nějak sdružujeme pod jednou střechou.
Ano, přesně takhle to bylo myšleno. Řekl bych, že v tomhle je kosmonautix nejblíže asi blogu Planetary Society.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Dugi »

Díky moc za takhle fantastické přirovnání. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Wopat »

Nevím, jestli někdo znáte YouTube channel Veritasium. Pokud ne, tak doporučuji. Je v něm mnoho atraktivních ukázek různých fyzikálních jevů a zákonů v praxi. V posledním videu jsem dokonce zjistil, že autor tohoto skvělého kanálu zrovna pobývá v Olomouci kvůli AFO. :)

The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od MilanSpace »

Wopat píše:Nevím, jestli někdo znáte YouTube channel Veritasium. Pokud ne, tak doporučuji. Je v něm mnoho atraktivních ukázek různých fyzikálních jevů a zákonů v praxi. V posledním videu jsem dokonce zjistil, že autor tohoto skvělého kanálu zrovna pobývá v Olomouci kvůli AFO. :)
Ano, je v Olomouci. Měl vystoupení hned první den festivalu v úterý - bohužel jsem stihl jen necelou polovinu - ale stálo to zato...
Ale v Olomouci je třeba i Dorion Sagan - shoda jmen s Carlem Saganem není náhodná, je to jeho syn... A ode dneška i Lawrence Krauss :-) Měl jsem to štěstí, že jsem se s ním mohl setkat na neformální besedě dneska dopoledne v Praze - a byl to zážitek!!! Nenechte si ujít zítřejší Hydepark Civilizace, kde bude Lawrence Krauss hostem!
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Academia Film Olomouc 2014

Příspěvek od Gubarev »

Nechtěné propásnutí Lawrence Krausse považuji za největší zklamání posledních let... :hlavou proti zdi :( :(
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“