Opustili nás...

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Opustili nás...

Příspěvek od tomas »

Taky rodině upřímnou soustrast. A Michalovi klid.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Opustili nás...

Příspěvek od Dugi »

Je to smutné, ale odešel další významný kosmonaut. Alexandr Serebrov letěl doksomu celkem čtyřikrát - Sojuz T-7, Sojuz T-8, Sojuz TM-8 a Sojuz TM-17. Ve vesmíru strávil 272 dní, 22 hodin,53 minut a 50 sekund. Celkem desetkrát vystoupil do otevřeného prostoru (souhrnně 31 hodin, 50 minut a 30 sekund).
Na svůj poslední let bez možnosti návratu se vydal dnes.

Zdroj informací: Blog Tomáše Přibyla
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
jindriska66
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 1.12.2013 19:55
Re: Opustili nás...

Příspěvek od jindriska66 »

Na Vás všechny rádoby inteligentní kecaly tady se zapomene, ale Michal Kolesa je nesmrtelný. Ublížili jste člověku, který internetem žil a který Vás prosil, aby tu směl být s Vámi! Co Vám na něm tak strašně vadilo? Že byl jiný? Ano byl, byl 100x lepší než vy všichni tady (čest výjimkám, ale lidí, kteří Michala dokázali hájit proti většině bylo málo)! Tak si tu dál cintejte na trika, ale vaše předsudky nikdy nepřekonáte, i kdybyste tu citát o nich měli 100x na očích!
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Opustili nás...

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru.
Michala jsme tu měli a snažili jsme se s ním vycházet, mnohokrát jsme mu radili, jak má psát a spoustu dalších věcí. Pokaždé když se zeptal na nějakou, byť ne zrovna obvyklou, otázku, jsme mu odpověděli. Ovšem po čase už začal doslova spamovat všechna možná fóra příspěvky, které byly totálně off-topic. Michala jsme několikrát varovali, aby to nedělal, dostal několikrát varovnou antihodnost, ale pokaždé byl klid jen na chvíli a po pár dnech sklouznul zpátky do starých kolejí.
Naše fórum si vždycky zakládalo na tom, že je přístupné nováčkům, kteří o kosmonautice nic nevědí. Prošlo přes nás mnoho lidí, kteří s kosmonautikou začínali a pokaždé jsme jim rádi odpověděli. To samé bylo i u Michala, ovšem byl tu problém, že jednak počet jeho příspěvků překročil únosnou mez a navíc - jak jsem psal výše - byly to už potom z velké části OT příspěvky.
Stáli jsme před reálnou hrozbou, že Michal "zaspamuje" celé fórum a jeho informační hodnoty, kterou jsme léta budovali bude rázem velmi výrazně pošramocená. Navíc jsem nemohl trpět to, že by se tu měřilo dvojím metrem - nemohl jsem dopustit, aby Michalovi procházely věci, za které by ostatní byli trestáni.

K samotnému vyřazení z fóra - Zachovali jsme se k Michalovi maximálně objektivně - byla tu anketa, kdy mohli registrovaní uživatelé vyjádřit svobodně svůj názor. Většinou se v takových anketách dává, že pokud člověk dostane méně než 50% hlasů, dostane ban. Pro Michala jsem tuhle hranici zvedl. Pro vyloučení tak muselo hlasovat více než 75% uživatelů, což se stalo.
Michal dostal ban na velkém množství portálů v České republice, ale vsadím se, že nikde se k němu nezachovali tak fér jako my. Většinou mu anonymně vlepili ban a nazdar.

Tudíž si nejdřív, prosím, zjisti fakta a potom tady piš plamenné názory.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
jindriska66
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 1.12.2013 19:55
Re: Opustili nás...

Příspěvek od jindriska66 »

Fakta znám, přečetla jsem snad vše o něm a od něho. Vím jak jste ho tady řešili a jak se ani neuměl bránit. Když Vás nezajímá člověk jako jednotlivec, který je taky součástí vesmíru, pak jak vás může zajímat vesmír? Možná kdybyste mu nemazali příspěvky, tak by je nepsal pořád dokola. Neumíte si asi ani představi jaký měl těžký život a jak si na něm mnozí jedinci léčili svoje mindráky.
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Opustili nás...

Příspěvek od baranka »

jindriska66 píše:Fakta znám, přečetla jsem snad vše o něm a od něho. Vím jak jste ho tady řešili a jak se ani neuměl bránit. Když Vás nezajímá člověk jako jednotlivec, který je taky součástí vesmíru, pak jak vás může zajímat vesmír? Možná kdybyste mu nemazali příspěvky, tak by je nepsal pořád dokola. Neumíte si asi ani představi jaký měl těžký život a jak si na něm mnozí jedinci léčili svoje mindráky.
Toto fórum nesupluje nějakou sociální síť. Je to tu věnované kosmonautice, i když to zasahuje do jiných oborů, třeba i do astronomie. Každý z nás má nějaký problém nebo těžkosti ale není to na fóru aby to řešilo. Mně, zemřela před 2 lety manželka a před měsícem maminka a budem se o tom bavit? Ne, je to tu o kosmonautice.Jinak mně příjde divné, když se sem do tak nelidského fóra přihlásí člověk který kritizuje pravidla fóra a kosmonautika ho zřejmně nezajímá.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Opustili nás...

Příspěvek od Dugi »

Michalovi jsme příspěvky nemazali - pokud to byly otázky související s oborem. Na ty jsme mu naopak odpovídali. Ale pokud někdo dělá na fóru nepořádek, zakládá OT vlákna, pak musí moderátoři a administrátor zakročit. Pokud někdo na webu, který založí trpí anarchii, budiž, je to jeho věc. Ale tohle fórum jsem založil já a chci aby tu byla slušná diskuse. Pokud se někdo neumí těm pravidlům přizpůsobit, jeho chyba. Každý má možnost volby - buďto bude diskutovat slušně, k tématu a bude tu s námi moct být (a my budeme rádi, že máme uživatele), nebo se tu nebude chovat podle pravidel a bude muset jít (a nám nebude líto, že tu nemáme takového uživatele).

Jak to napsal baranka - všichni máme v životě nějaké problémy. Někdo větší, někdo menší, ale nebudeme je řešit na místech, která jsou k tomu nevhodná. To je stejné jako kdyby se na diskusním fóru o receptech začala řešit oprava karburátoru. Bylo by to OT.

Sečteno a podtrženo - k Michalovi jsme se zachovali tak, jak bysme se zachovali ke komukoliv jinému, kdo by se tak choval. Dokonce jsme k němu byli v mnoha ohledech mírnější. Mohli jsme mu napařit ban a nemazat se s ním. Místo toho jsme mu hodně často dávali šanci.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Opustili nás...

Příspěvek od vai777 »

Ještě bych k tomu dodal, že jako většina fór, má i kosmonautix jasně daná pravidla, který si každý může přečíst v příslušné sekci. Je v nich i poměrně jasně stanoveno, co bude následovat při jejich porušení. Asi každý (doufám) si je přečetl. Pokud je někdo není schopen dodržet, bohužel...
Nicméně si myslím, že se Dugi choval k Michalovi VELMI velkoryse. Přijde mi naprosto neomalené se do něj a potažmo nás všech navážet, když ze všech fór, kde se Michal probíral a kde přispíval, se k němu tohle fórum zachovalo tak, jak se zachovalo.
Není prostě možné zájem jednotlivce nadřadit zájmu skupiny, a ubezpečuju Tě, že všude na světě by se k němu chovali stejně, ne- li hůř.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Opustili nás...

Příspěvek od petrsida »

Nemůžu si pomoct, ale silně mi to zavání trolováním, toť vše, co k těmto dvěma příspvkům mohu napsat ...
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Opustili nás...

Příspěvek od indian22 »

Dovolím si také říct svoje.
Dokud Michalovo dotazy dávaly alespoň nějaký smysl, tak jsme na ně nejen odpovídali, ale dokonce jsme v nich (svým způsobem) hledali inspiraci. A pravda dozvěděl jsem se - dokonce od těch opravdu nejpovolanějších - odpovědi na otázky na které bych se asi honem neptal, už proto že se jimi zabývaly i některé starší knížky o kosmonautice, a světe div dozvěděl jsem se pár nových věcí. Proč ne dokud to fungovalo takto nic proti. Tady si lze všimnou, že Michalovi odpovídali i skutečné kapacity, nejen nadšenci jako já, jakých je tu většina.

Důvod proč chodím zrovna sem a ne na jiná fóra je právě ta vysoká fundovanost všeho co se tu šustne. Právě proto, že se tu netrpí plácání balastu, chodím sem (světe div se jsou i jiná fóra s tímto tématem), a právě a jedině proto mám také osobní zájem na udržení této vysoké laťky. Sám se k tomu snažím aspoň trošku přispět.

Pokusím se vykreslit, jak moc nám záleží na té minimalizaci balastu. Vedl jsem s Dugim rozhovor na téma frekvence pochvalných komentářů, oba jsme se shodli, že se je snažíme minimalizovat, protože je to v podstatě informační šum. A po tom máme trpět, někoho kdo za den vyprodukuje tolik bordelu co každý z nás za rok? Opravdu nás za to chce někdo soudit? Tak jo, ale rád si napřed od dotyčného přečtu jediný fundovaný text na téma technika nebo přírodní obory, pak se máme o čem bavit. Jak to, že právě takoví Dugiho postup obhajují? Není to třeba tím, že takové příspěvky zaberou spoustu práce, kterou pak někdo kazí?

Přes to všechno jsem si říkal, že tenhle obor pro Michala vůbec není špatný útěk od reality, což je to co asi hledal, a vlastně, dost možná občas hledá také nejeden ze zdejších uživatelů. A ano mrzí mě, že ten původně slibný kurz opustil, mrzí mě že do těch dveří, které určitě viděl (nejsem sám kdo si toho v jeho odpovědích všiml), nevešel. Stejně jako mě mrzí, že teď bych mohl psát opravdu zajímavý článek na blog, místo nekonečného řešení notně zaprášené organizační záležitosti, navíc kvůli někomu kdo se zdejším fórem nemá nic moc společného, ale prostě mě to nenechalo chladným. Budiž tento příspěvek mou definitivní odpovědí všem takovým, pokud se kdy ještě někdo najde.

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“