Resource Prospector Mission

Novinky o všech projektech, které teprve čekají na realizaci

Resource Prospector Mission

Příspěvekod Dugi » 13 říj 2014, 21:18

Tato mise by měla být následovníkem mise Lunar Flashlight a měla by odstartovat v roce 2018. Projekt počítá s vysazením vozítka v oblasti pólů. Rover by měl pracovat v neustálé tmě, takže bude závislý na palubních bateriích, které mají fungovat cca. týden. Za tu dobu by vozítko mělo analyzovat složení hornin v místě přistání, popojet o kilometr a provést analýzu na druhém místě.
Vozítko má disponovat vrtným zařízením pro odběr vzorků z metrové hloubky. Vzorky pak bude možné ohřát v palubní peci a analyzovat jejich složení. Tato mise bude především monitorovat množství ledu v polárních oblastech. Dá se očekávat, že výběr přistávací lokality bude vycházet z výsledků, které nasbírá sonda Lunar Flashlight.

http://www.nasa.gov/images/content/660264main_resolvestaff.jpg
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 22249
Registrován: 23 říj 2009, 15:36
Bydliště: Jihlava

Re: Resource Prospector Mission

Příspěvekod CarlJARx » 07 čer 2018, 17:44

Kosmická agentura NASA prostřednictví mluvčí Cheryl Warner[ové] tvrdí, že investice do vývoje lunárního roveru Resource Prospector nebyla marná a některé technologie budou využity v budoucích projektech. NASA vývoj roveru, který měl mj. pátrat po vodíku pod měsíčním povrchem a kvantifikovat množství vody v regolitu, ukončila letos v dubnu, když do něj za čtyři roky vložila asi 100 miliónů dolarů. Rozhodnutí agentury o konci projektu překvapilo, neboť administrativa prezidenta Trumpa ohlásila návrat Američanů na Měsíc jako odrazový můstek mise na Mars.
CarlJARx
Zájemce o vesmír
Zájemce o vesmír
 
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2017, 12:32


Zpět na Plánované projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník