InSight

Novinky o sondách a družicích
Odpovědět
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2126
Reputace: 2550
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: InSight

Příspěvek od slappy »

Prej zrušit! Doufám, že to už je jen bububu.. Nebo ať jí zruší, ale pošlou místo toho tu loďku na Titan a Comet hopper, které InSight porazil ve 'výběrovém řízení' !!
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 135
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: InSight

Příspěvek od Lynx »

Chtěl jsem zde projevit svůj názor na na francouzské techniky, na odklad a i na hrozbu zrušení, ale po pročtení pravidel fóra a po provedení autocenzury jsem zjistil, že z původního textu mi toho moc nezbylo :hlavou proti zdi
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6264
Reputace: 1534
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: InSight

Příspěvek od ptpc »

A ako to nakoniec dopadlo - poletí InSight o tie dva roky alebo je to definitívna stopka?
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: InSight

Příspěvek od Samo »

V CNES majú na opravu čas ešte do zajtrajška (5.1.2016). Vyzerá to že to do poslednej chvíle nevzdávajú a chcú aby sa ich SEIS na Mars dostal tak uvidíme najskôr zajtra či sa im niečo podarilo vymislieť alebo nie ;)
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: InSight

Příspěvek od Dugi »

Já myslím, že zatím platí verze odklad - teprve až po několika měsících bychom se dozvěděli, že se projekt ruší - takhle z voleje ho zrušit nemohou. Ale věřím, že ke zrušení nedojde vůbec.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: InSight

Příspěvek od indian22 »

Já nevím mám z toho smíšené pocity. Jasně že bych rád viděl seismograf nejlépe už rovnou funkční na místě přistání, ale než něco uspěchat... Na druhou stranu bych nerad viděl jak se přístroj těchto parametrů zařadí mezi ostatní seismografy na Marsu. A honem honem opravovat takovou věc těsně před startem to mi fakt běhá mráz po zádech a před očima mi běží jisté zabery z marťana. :krčící rameny: To radši za dva roky IMHO by to stálo i za dodatečné finance.
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 135
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: InSight

Příspěvek od Lynx »

A navíc to měly být tři meziplanetární sondy při jednom startu. Fakt smutnej příběh.... Pokud jde o ten rok 2018, ten je docela bohatý pokud jde o plány, kdo ví, jestli se najde prostor pro InSight. No každopádně je to pro CNES pořádná ostuda.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: InSight

Příspěvek od Dugi »

Tak se zdá, že InSight přežil a mohl by odstartovat v roce 2018. Jeho hlavní přístroj, se kterým byly problémy ale bude muset být přepracován.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Lynx
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 603
Reputace: 135
Registrován: 12.11.2012 11:31
Re: InSight

Příspěvek od Lynx »

Dugi píše:Tak se zdá, že InSight přežil a mohl by odstartovat v roce 2018. Jeho hlavní přístroj, se kterým byly problémy ale bude muset být přepracován.
Tak tomu velmi tleskám :tlesk: Napodruhé už to musí vyjít. A počítá se nadále i se dvěma cubesaty?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: InSight

Příspěvek od Dugi »

Předpokládám, že ano.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Sondy a družice“