Sonda mířila mimo Sluneční soustavu a v roce 2007 se dostala do tzv. heliopauzy a v současné době míří mimo vliv naší soustavy. Signál ze sondy putuje na Zemi neuvěřitelných 13 hodin a denně se Voyager 2 od země vzdálí o 1,5 milionu kilometrů Za 5 let by měla sonda opustit sféru sluneční soustavy a dostat se do mezihvězdného prostoru. Tou dobou ale již pravděpodobně dojdou zdroje energie – ty by měly sloužit ještě asi 2 roky.

Voyager 2 na své palubě nese například pozlacenou destičku se základními informacemi o Zemi – pro případ, kdyby ji našly nějaké inteligentní bytosti. 29. června se sonda dočkala významného kulatého a hlavně rekordního jubilea – i po 12 000 dnech je stále funkční a je tak nejdéle fungujícím průzkumníkem vesmíru.
Spolu s „dvojkou“ startoval i Voyager 1. Kvůli špatnému počasí byl jeho start odložen o 14 dní a proto se tohoto jubilea dočká až 13. července. Voyager 1 je v současné době ještě dál než dvojka – jeho vzdálenost od Země je 17 miliard kilometrů.
Oba Voyagery poskytly lidstvu mnoho cenných informací a i když startovaly před více než 30 lety, jejich přínos oceňujeme i v dnešní době.