STS-129

Novinky o raketoplánech a jejich misích.
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: STS-129

Příspěvek od stavos »

Wow tak za chvilku je tu start! ;) Alespoň že jsem to stihnul :) Jinak doufám že se nic nepokazí a všechno proběhne v naprosté pohodě! Ale místo koukání na PC bych byl radší přímo na místě :!: ;)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: STS-129

Příspěvek od Dugi »

Opravdu musím znovu smeknoutpřed všemi z NASA, kdo se na startu podíleli. Byla to jako vždycky úžasná podívaná. Hodně mě překvapilo, že se neopakoval téměř už tradiční ceremoniál několika odkladů startu a všechno se podařilo na první pokus.
Kdo si chce start mise STS 129 zopakovat, má možnost na tomhle videu ;)



P.S. Taky bych se na start (raketoplán už asi nestihnu) někdy rád podíval naživo, ale vzhledem k tomu z jakých jsme zeměpisných končin musíme vzít zavděk online přenosem. Ale i ten určitě stojí za to :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: STS-129

Příspěvek od stavos »

Jo to taky musím přiznat že to byla parádny podívana! ;) Jenom škoda že už se letos nepoletí. :) A příští rok posledních 6 letu raketoplánu. :(
Dugi: No nejsme na tom nejlépe se zeměpisným postavením, ale to by neměl být problém dneska se už lítá pravidelně do USA jenom to všechno zkoordinovat peníze našetřit a jede se ;) No máš zase pravdu že i online přenost má hodně do sebe ;)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: STS-129

Příspěvek od Tano »

To poslední video mi nejde spustit. Píše mi tam, že jde o soukromé video a spustit půjde jen pod podmínkou, že si dám toho kdo to video poslal do přátel. Podmiňovat si puštění videa tím, že někoho přidám do přátel mi příjde divné :? Chtěl jsem se podívat na odpojení te velké palivové nádrže od raketoplánu, co mi včera uniklo.

Jinak start to byl pěkný. Myslím si, že až bude poslední start raketoplánu, že NASA TV zkolabuje :)
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: STS-129

Příspěvek od Tommy »

Tano píše:To poslední video mi nejde spustit. Píše mi tam, že jde o soukromé video...
Jo, Dugi tam vložil nějaký divný video - tady je HD video přímo od NASA ;) :

-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: STS-129

Příspěvek od Dugi »

Hmmm divné :shock: myslel jsem si, že to video co jsem vložil je od NASA TV, včera večer šlo normálně spustit bez problémů. Ale díky Tommymu za rychlou nápravu. ;)
stavos: přesně tak, peníze a čas jsou trošku proti. Ale ani po odstavení raketoplánů nemusíme smutnit, sice pak nastane na pár let doba temna, ale pak začnou létat Aresy ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: STS-129

Příspěvek od stavos »

Jo mě to vidou šlo taky první v pohodě a až jste to tu napsali tak to začlo zlobit!
Peníze a ani čas nejsou proti nám ikdyž trošku jo ;) Chtělo by to jenmo dobrou bandu a pořádne nadšení od všech a jelo by se ;) No smutnim musíme protože končí jedná velká Éra v dobívání vesmíru a nastane chvilkova temnota :( Poté už neuvidíme tyto raketoplány létet ale jenom v muzeum :!: Jestli budou aresy :?:
Nevíte někdo jestli jde někde slodovat připojení raketoplnánu k ISS? Které má proběhnout dnes ;)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: STS-129

Příspěvek od Tano »

Připojení k ISS je naplánováno na středu 18.11.2009 kolem 17:53 SEČ.

Na NASA TV to určitě budou ukazovat. Já budu tou dobou bohužel v práci. :(
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: STS-129

Příspěvek od Dugi »

Na program NASA TV jsem se ještě nedíval, ale jestli to budou dávat živě tak se rád kouknu :) .
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
stavos
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 40
Reputace: 0
Registrován: 1.11.2009 10:52
Re: STS-129

Příspěvek od stavos »

No tak jem to nestihnul :( Musel jsem do práce. A dávali to vůbec?? Jestli jo a najdet někdo video tak ho sem prosím dejte ;)
„Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizarnějšího a nevysvětlitelnějšího. Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se to stalo.“

Odpovědět

Zpět na „Raketoplány“