Jak to tady vlastně funguje?

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Každá šipka má svůj význam:

Bílá = žádné nové příspěvky
Černá = je tu nový příspěvek
Pokud jsou u šipky červené plameny = vlákno je velmi aktivní a je v něm více než 50 příspěvků
Trojúhelník s červeným písmenem "i" - označení globálních vláken - ta se ukazují všude na fóru
Měňavka = Označení důležitých vláken (třeba Pravidla atd.)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Gubarev »

Před chvílí jsem narazil na fóru na nové téma, zaujalo mě, tak jsem si ho hned hodlal přidat ke sledovaným,
nicméně zjistil jsem, že se to stalo automaticky. Dělá to teď systém už sám, nebo jde o chybu?
Nebo jsem v minulosti klikl na nějakou nabídku a nepamatuji si to?
//to by mi bylo podobné... :lol: (Přidala se mi automaticky jen do sledování, ne do záložek)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

To nevím, ale já v nastavení nic neměnil. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Rubicius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 55
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Registrován: 4.9.2017 20:48
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Rubicius »

Nedá mi to a musím to tu napsat. Těžce bojuju s citacema atd. Teď sem 4x musel přepisovat příspěvek, pač sem nebyl schopný udělat citaci předchozího příspěvku Michala Václavíka, takže nejdřív smazat, znovu, smazat znovu atd., a pak jsem chtěl dodatečně dopsat vtipný edit a zase sem si to 5x rozhodil. Ach jo, Uebung macht den Meister, a platí to i v češtině. Čili, nemám otázku, jen sem se chtěl podělit o svůj problém :-D ať se zasmějete. :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Ono je to v zásadě jednoduché. Úplně snadné je to když chceš citovat prostý příspěvek bez vložených citací. Stačí když klikneš na Citovat a systém Ti do okna rovnou vloží předpřipravenou citaci, jejíž obsah můžeš zkrátit, ale nezasahuj do obsahu tagů. Prostá citace vypadá takhle:

Kód: Vybrat vše

[quote="nick citovaného uživatele"]Text, který chceš citovat[/quote]
A zobrazí se takhle:
nick citovaného uživatele píše:Text, který chceš citovat
Trochu složitější je to s citováním příspěvků, ve kterých už jsou nějaké citace. Tady se musíš zamyslet nad tím, jak taková citace vzniká. Na začátku je tag quote, pak = a jméno citovaného uživatele, které je ohraničeno znaky ". Na konci citovaného textu je pak tag /quote.
Jak to tedy bude vypadat v příspěvku např. se dvěma citacemi? Na začátku by byl nick quote s nickem uživatele, který napsal poslední příspěvek. Za tímhle tagem je text toho příspěvku. A někde v něm je tag quote s nickem staršího příspěvku (který citoval uživatel v novějším příspěvku). Ten je ukončen tagem /quote a celý novější příspěvek má na konci taky /quote. Takže abychom si to ukázali na konkrétním příkladu:

Kód: Vybrat vše

[quote="Uživatel A"]Text, který napsal uživatel A
[quote="Uživatel B"]Text, který napsal uživatel B (ten starší)
[/quote][/quote]
A vypadá to takhle:
Uživatel A píše:Text, který napsal uživatel A
Uživatel B píše:Text, který napsal uživatel B (ten starší)
Případně může být starší citace vložena např. uprostřed citovaného příspěvku, to pak vypadá takhle:
Uživatel A píše:Text, který napsal uživatel A
Uživatel B píše:Text, který napsal uživatel B (ten starší)
Text, kterým uživatel A pokračoval v diskusi
Uživatel A píše:Text, který napsal uživatel A
Uživatel B píše:Text, který napsal uživatel B (ten starší)
Text, kterým uživatel A pokračoval v diskusi
Je to všechno o cviku. Hlavně si musíš pamatovat jedno základní pravidlo - texty v citacích můžeš zkracovat libovolně, ale jakmile sáhneš do tagů (např odmažeš /quote), rozhodí ti to celý příspěvek.
Nebo jinak - Ber citaci jako vlak, který má na začátku jednu lokomotivu (tag) a na konci druhou - mezi lokomotivami může být libovolný počet vagonů, ale nesmíš odmazat lokomotivu, pak to nepojede. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od MaG »

Poté, co jsem fórum začal navštěvovat pravidelně (a řekl bych, že už se to táhne na roky, ne na měsíce), mohu s klidem říct, že fórum pořád žije dobře a pohodově, byť se občas zapotí pod náporem výjimek :-)

Jediné, co bych já jako uživatel uvítal je, kdyby se k odkazům na video přidával i komentář.
Např. Tole video si pusťte celé, nevím, co bych doporučil dříve, nebo v tomhle videu je prezentováno to a to a podívejte se hlavně na minutu tu a tu. Občas mi to přijde, že jsme tu jak na druhém Youtube. U mě už pomalu přestává fungovat protiargument, že to nemusím číst. To samozřejmě dělám, ale kvůli tomu, že sem tam nějaké video mě zaujme, musím poctivě proklikat i 90% témat, která obsahují videa, která bych si nepustil.

Rozumný přístup je třeba alespoň tohle..
ptpc píše:Veľmi pekné video o zásobovacej lodi TZ (po čínsky):

-video-

Aj keď je po čínsky, odporúčam si ho pozrieť. :)

Komentář by mi lépe pomohl se u videa zdržet a nepřipadal bych si, že to je jen o odkazech.

Každý má ale svůj způsob vyjadřování a svůj pohled na věc. Dost možná, že většině lidí nevadí, když čtvrtina až polovina nových příspěvků jsou jen vložená videa. Všechno má svůj smysl.
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od modelar »

MaG píše:Občas mi to přijde, že jsme tu jak na druhém Youtube.
:palec nahoru:

Podobnú vec som sem chcel napísať už dávnejšie, ale nechal som to tak keďže som si myslel že to vadí iba mne. Keď vidím vo vlákne nový príspevok od ptpc tak ho už ani neotváram pretože mi je jasné že tam bude iba odkaz na video.

Tiež by som bol rád ak by sa zaviedlo nejaké pravidlo že ak niekto vkladá video tak by mal uviesť aspoň stručný popis čo sa vo videu nachádza, prípadne čo sa z neho môžme dozvedieť. ;)
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od vai777 »

Jsem všema deseti pro. Je fakt, že třeba ptpc má u mnoha videí popis, ale občas mám dojem, že ta kvantita je už docela hodně přepísklá na úkor kvality. Hlavně to, prosím, ptpc, neber jako nějakou zdrcující kritiku.
Přimlouval bych se třeba za samostatné vlákno (eventuálně sekci) čistě s videi a do těch ostatních vláken dávat jenom jakýsi "výběr z hroznů".
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Rubicius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 55
Reputace: 1
Bydliště: Zlín
Registrován: 4.9.2017 20:48
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Rubicius »

Já si teď připadám, že sem tu nechtěně rozbouřil stojatou vodu :-). Teď vážně. Budu mluvit jako nový člen. Místy mi přijdou některá vlákna jako pouze videopřenosy. Si to představte, otevřete vlákno a je to jen video za videem. Místy bych to i okomentoval, ale to mi zase přijde proti videím jako moc malo, tak to neudělám a komentář si odpustím. A říkám si vždy, jsem tu nový, nevím jak to tu chodí, tak mi to nepřísluší komentovat, je tu zaběhaný pořádek a styl, který lidem vyhovuje ;) ;-)
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3256
Reputace: 4011
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Vaclavik »

Už jsem to několikrát řekl při různých osobních setkáních, takže můj názor na videa je známý a jsem rád že nejsem sám. Vkládaná videa (až na výjimky, které se vždy najdou) by měla být doplňkem psaných informací, o kterých se zde na fóru diskutuje. Totéž platí také pro obrázky, byť ne tak striktně, protože informace, které poskytují se dají rychle vstřebat.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“