Jak to tady vlastně funguje?

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
baranka
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 962
Reputace: 2
Bydliště: Znojmo
Registrován: 28.8.2011 12:42
Kontaktovat uživatele:
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od baranka »

Na astronomickém fóru byl podobný problém. Markantní to bylo zvláště v otázkách jaký si pořídit dalekohled nebo co pozorovat. Řekl bych, že AF to vyřešilo vcelku dobře částí Fórum pro začátečníky. Možná , že by to bylo řešením i zde, třeba jako Laické otázky.
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Edemski »

Začal bych názvem vlákna UTFG ;)
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

Spíš aby do této sekce neměli přístup uživatelé, kteří jsou "netolerantní" k začátečnickým či laickým dotazům.

Já mám ve zvyku pro názornost hnát věci do extrému, aby tak názornost byla maximálně vidět a aby to nebylo tak "nudné" tak vymyslím i nějaký vtípek do toho, bohužel dost lidí pro mojí názornost nemá dostatečně vyvinutou fantazii a smysl pro humor a pochopení.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Michale, možná jsi už poznal, že pokud položíš alespoň v rámci možností smysluplný dotaz, tak ti odpovíme. Viz třeba citáty astronautů, nebo akvárium na Bionu-M. Nejsme netolerantní k začátečníkům, či laickým dotazům.
Ale příspěvky mimo téma (typy věznic, daňové přiznání), které jen zaplevelují diskusi tu nemají místo.

Jinými slovy - pokud se budeš ptát sluně (což děláš), k tématu a hlavně bez zmínek o plavání, nebo podobných úletech, tak si troufám říct, že NIKDO z našeho fóra nebude mít problém ti na dotaz odpovědět.

Jinak jak tu už zaznělo - drtivou většinu informací, které tě zajímají najdeš na wikipedii. Google taky hodně pomůže. Zkus experimentovat s podobou dotazu, obměňuj slova, sleduj, jak se mění výsledky. Skvěle to popsal indian - mám výraz v češtině, který hledám, nechám si ho přeložit, dám ho do vyhledávání a pak už jen prohlížím obrázky.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

Když jsou mi furt předhazovány věznice tak alespoň napíši jednu větu, jak jsem an tento pro ostatní blbej nápad došel.

Čistě analogicky: Téma bylo o srazu, na srazu se obyvkle pije a kde končí opilí lidé ? Na záchytkách nebo na Policii.

Už mlčím k téma věznice

Čím víc se bude forum rozrůstat tím je pravděpodobnější že přijdou i zkušení astronomové, ale budou "sociálně kompatibilní" (to sousloví vymyslel někdo z redakce IT serveru Zive) k laikům a budou problémy vůči začátečníkům. Opakuji nehovořím o současnosti, ale BUDOUCNOSTI
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Na srazu se nepilo, maximálně si semtam někdo dal třeba pivo k obědu nebo večeři. Rozhodně si nepředstavuj, že byl někdo zralý na záchytku. Všichni jsme byli po dobu srazu naprosto při vědomí.
Ale ono je v podstatě jedno, jakým myšlenkovým pochodem jsi k tomu došel, protože ve výsledku byl ten dotaz totálně mimo téma a nehodil se tam.

Až ta situace s profesionály nastane, budeme ji řešit. Jak? To zatím nevím.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

Dugi píše:Ale ono je v podstatě jedno, jakým myšlenkovým pochodem jsi k tomu došel, protože ve výsledku byl ten dotaz totálně mimo téma a nehodil se tam.
To je podobná situace jako když učitele ve škole zajímá pouze výsledek příkladu, ale ne postup jak žák k výsledku dospěl, tudíž pak žák neví v jaké části výpočtu udělal chybu a neví co se má doučit.

Na první pohled tato "didaktický" koment tu nemá co dělat, ale vzhledem k tomu, že fórum má jistou edukační - výukovou funkci, v osvětě o vesmíru tak už je to "na nahlodání".

Přece jen v Učebnici Fyzika pro gymnázia - Astrofyzika nebo Mechanika je dost příkladů související s vesmírem, ať oběžné doby, úniková rychlost, hmotnosti planet, ...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Když už jsi navedl řeč na školu, tak vhodnější příklad by byl, že tvůj komentář vypadal tak, jako kdyby žák při výpočtu Pythagorovy věty začal mluvit o buněčné mitóze! Tady nejde jen o to, že se učitel zajímá jenom výsledek a postup ho nezajímá. Tady se nebavíme o totálním tématickém odklonu.

P.S. S tím, že má fórum edukační vliv souhlasím. Před tebou se tu registrovalo mnoho lidí, kteří o kosmonautice věděli jen velmi málo. Ptali se a my jim odpovídali. Tzn. se začátečníky nemáme problém. Už jsem to jsem to tu psal, aneb cituji sám sebe:
pokud se budeš ptát sluně (což děláš), k tématu a hlavně bez zmínek o plavání, nebo podobných úletech, tak si troufám říct, že NIKDO z našeho fóra nebude mít problém ti na dotaz odpovědět.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Edemski
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1652
Reputace: 583
Bydliště: Ostrava
Registrován: 9.8.2012 15:58
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Edemski »

michalkolesa píše: To je podobná situace jako když učitele ve škole zajímá pouze výsledek příkladu, ale ne postup jak žák k výsledku dospěl, tudíž pak žák neví v jaké části výpočtu udělal chybu a neví co se má doučit.
A na to si přišel kde? Naopak VŽDY chtěli postup, aby věděli, že tomu žák rozumí a jen to hloupě neobšlech!
Což mě teda vadilo, protože matika mi vždycky šla sama od sebe a jen to vypisování zdržovalo ;-) Nejhorší byli učitelé, kteří nebrali v potaz jiný postup výpočtů, mnohdy složitější... ale brzy si zvykli, sem se nedal :-)

A propó, nedávno (předminulý víkend) jsem si prubnul maturitu z matiky a u všech příkladů, které to vyžadovaly, byl dovětek "uveďte celý postup"...
Minochodem nechápu, jak se ty dnešní děcka ve škole učí, protože jsem ze školy (střední) 23 let venku a bez problému bych prošel
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

Asi jsme měli každý jiné učitele. :-(

K foru:

Co dát do nové dialogu nové téma pár odkazů na weby o vesmíru, kde by mohl teoreticky tazatel najít nějakou informaci než se zeptá ?

Ono někdy je problém vymyslet správnou kombinaci klíčových slov než Google pochopí co hledám nebo to co mě zajímá Google dá až na 5 stránku.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“