Jak to tady vlastně funguje?

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Odkazy na weby, které uvádíš už na fóru máme - horní řádek položka Odkazy ;-)

Google: Jak říkám, chce top zkoušet, měnit dotazy atd.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Wopat »

michalkolesa: Nezlob se, ale připadá mi, že pořád chceš, abychom za tebe řešili tvé starosti a problémy. Kdo chce najít odpovědi, najde je. Komu se nechce, předá hledání jiným. Nemůžeš přece chtít, aby se vše přizpůsobovalo tvým potřebám. Měl bys spíše začít na druhé straně, tedy u sebe, a naučit se hledat informace sám. S praxí roste efektivita. Je to stejné jako s tou angličtinou. Chceš být pořád závislý na ostantních? Pokud ti nikdo nevytvoří seznam užitečných odkazů, nikdo ti nezaloží fórum pro začátečníky atd., co budeš dělat? Sklopíš hlavu a k informacím se nikdy nedostaneš? Navíc, pokud si odpovědi na své otázky najdeš sám, dozvíš se po cestě i mnoho jiných zajímavých informací. A bude to i rychlejší než čekat, jestli ti někdo odpoví.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

Já nemluvím zcela o sobě, ale obecně.

Já jsem pro blbovzdorná řešení, nezávisející na lidském faktoru.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od tomas »

Jak jsem se měl možnost přesvědčit ze své dlouholeté IT praxe. Blbuvzdorná řešení v elektronickém světě prakticky neexistují, pokud je to něco, do čeho vstupuje lidský faktor, což tady nezesporu je.

Tohle fórum je opravdu primárně na sdílení informací o kosmonautice na jednom místě. Pokud hledáš místo, kde ti odpoví na jakýkoliv dotaz, zkus EZO TV.
Uživatelský avatar
Tano
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 241
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava
Registrován: 1.11.2009 9:31
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Tano »

Já toto fórum mám rád. Také jsem byl u skoro jeho začátku. Člověk se tu o kosmonautice dozví opravdu mnoho zajímavých věcí. Jediné co jsme se tu zatím nedozvěděl je, jak je to s těmi věznicemi :-D
Neee to byl jen vtíííp :-)
michalkolesa
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od michalkolesa »

tomas píše:Jak jsem se měl možnost přesvědčit ze své dlouholeté IT praxe. Blbuvzdorná řešení v elektronickém světě prakticky neexistují, pokud je to něco, do čeho vstupuje lidský faktor, což tady nezesporu je.
A na ISS, v Sojuzech/Progressech/ STS jsou blbovzdorná řešení ?

Už se tuším několikrát stalo, že kosmonaut odpojil připojil špatný kabel nebo zmáčkl jiné tlačítko.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Jelikož tam létají jen speciálně školení lidé, tak není potřeba dělat nějak složité zabezpečovací obvody. Posádky se několik let chystají na cestu do vesmíru a na Zemi všechno důkladně a opakované zkouší. Nevím o tom, že by někdy něco zmáčkli špatně.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Samo1995 »

vai v KMK o niecom takom pisal. snad o tom nieco povie
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od vai777 »

Minimálně v případě Miru ke konci jeho životnosti se několikrát stalo, že přetažení kosmonauti byli nuceni pracovat s kabely, ke kterým nebyla dokumentace, a minimálně jednou se povedlo Alexandru Lazutkinovi odpojit kabel hlavního počítače, čímž poslal Mir do tmy a volného driftu, náprava pak trvala několik dní.
Další případ byla třeba Kalpana Chawla a její minela se Spartanem (popsáno v KMK) a určitě by se pár podobných našlo. Systémy kosmických lodí jsou natolik složité, že nějaké "blbuvzdorné" řešení prostě není možné.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Jak to tady vlastně funguje?

Příspěvek od Dugi »

Díky moc, vai.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“